Počasí Kolín nad Rýnem - všechny informace

Plánujete cestu do Kolína nad Rýnem? Přečtěte si vše, co potřebujete vědět o typickém počasí v této oblasti. Aktuální informace a tipy na přípravu vás čekají zde.

Počasí Kolín nad Rýnem

Kolín nad Rýnem je město plné historických památek a turistických atrakcí. Pokud se chystáte na cestu do tohoto německého města, je důležité být připraveni na aktuální počasí. V tomto článku Vám přiblížíme aktuální teploty, rychlost větru a srážky v průběhu celého roku, abyste se mohli lépe připravit na Vaši návštěvu.

Kdy vyrazit do

Pokud plánuješ cestu do Kolína nad Rýnem, měj na paměti informace o počasí. Celková roční teplota v tomto německém městě se pohybuje okolo 10 °C. Leden a únor jsou nejchladnější měsíce s běžnou teplotou přes den kolem 6-7 °C a s průměrnou rychlostí větru okolo 25 km/h. Během jara se teploty postupně zvyšují a nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen s běžnou teplotou přes den okolo 23 °C a průměrnou rychlostí větru 14 km/h. Na podzim teploty opět klesají a nejchladnější měsíce jsou listopad a prosinec s běžnou teplotou přes den kolem 6-10 °C a s průměrnou rychlostí větru okolo 19-23 km/h. Průměrné srážky se v Kolíně nad Rýnem pohybují okolo 60 mm za měsíc. Měj na paměti, že na jaře a na podzim se mohou vyskytnout krátkodobé deště, ale v létě ti slunce bude přát a můžeš se těšit na teplé dny.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Kolín nad Rýnem? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

V lednu se v Kolíně nad Rýnem pohybuje běžná teplota přes den 6 °C a běžná teplota přes noc 1 °C. Nicméně v nejteplejších dnech se teploty mohou vyšplhat až na 12 °C. Průměrná rychlost větru dosahuje 25 km/h a srážky činí 67 mm. Doporučujeme se připravit na chladnější počasí a na případné srážky.

Počasí únor

Únor je v Kolíně nad Rýnem mírně teplejší než ledna s běžnou teplotou přes den 7 °C a běžnou teplotou přes noc 1 °C. Nejteplejší dny mohou mít průměrnou teplotu až 13 °C a průměrná rychlost větru dosahuje 24 km/h. Průměrné srážky se snižují na 56 mm. Když navštívíte Kolín nad Rýnem v únoru, berte s sebou dostatečně teplé oblečení, které ochrání před chladem a větrem.

Počasí březen

Březen je v Kolíně nad Rýnem velmi příjemný měsíc s běžnou teplotou přes den kolem 10 °C. Nejteplejší dny během března mohou mít až 18 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje okolo 3 °C. Průměrná rychlost větru činí 22 km/h. Srážky během března jsou celkově kolem 57 mm.

Počasí duben

V dubnu je v Kolíně nad Rýnem běžná teplota přes den 15 °C, ale v nejteplejších dnech se může vyšplhat až na 22 °C. Noční teplota se pohybuje okolo 5 °C, takže je nutné mít s sebou i trochu teplejší oblečení. Rychlost větru v průměru dosahuje 17 km/h, avšak srážek je méně než v předchozím měsíci - 47 mm. Pokud se chystáte na turistiku, je dobré mít po ruce deštník v případě přechodného deště.

Počasí květen

V měsíci květnu se v Kolíně nad Rýnem očekávají běžné teploty přes den okolo 18 °C a průměrné teploty v nejteplejších dnech kolem 26 °C. Běžná teplota přes noc by se měla pohybovat okolo 8 °C. Rychlost větru se zpravidla pohybuje kolem 15 km/h a srážky mohou dosáhnout až 58 mm. Proto je dobré být připraven oblečením na různé podmínky a zkontrolovat si předpověď počasí před plánovaným výletem.

Počasí červen

Pokud se chystáš navštívit Kolín nad Rýnem v červnu, můžeš očekávat teploty kolem 21 °C přes den a 11 °C v noci. Průměrná nejteplejší teplota se pohybuje okolo 29 °C. Rychlost větru je poměrně mírná s průměrem 14 km/h. Srážky jsou v červnu 57 mm, takže si nezapomeň vzít deštník a pláštěnku na případné deštivé dny.

Počasí červenec

Pokud se chystáte cestovat do Kolína nad Rýnem v červenci, můžete očekávat běžnou teplotu přes den kolem 23 °C a večery s průměrnou teplotou okolo 13 °C. Nejteplejší dny mohou dosahovat až 31 °C. V průměru se můžete setkat s rychlostí větru 14 km/h a srážky činí 64 mm. Nezapomeňte si s sebou vzít vhodné oblečení a ochranu proti slunci.

Počasí srpen

Srpen je v Kolíně nad Rýnem jedním z měsíců s nejvyššími teplotami. Běžná teplota přes den se pohybuje kolem 23 °C, ale v nejteplejších dnech může dosáhnout až 31 °C. Teploty přes noc jsou příjemné a obvykle se drží okolo 13 °C. Rychlost větru je v srpnu poměrně nízká a průměrně dosahuje rychlosti 13 km/h. Srážky jsou také nižší a činí průměrně 54 mm. Pokud se chystáš do Kolína nad Rýnem v srpnu, nezapomeň si přibalit dostatek opalovacího krému a pití, abys si užil/a teplo s pohodlím.

Počasí září

Pokud se chystáš navštívit Kolín nad Rýnem v září, můžeš se těšit na průměrné teploty kolem 20°C během dne a 10°C v noci. Nezapomeň si s sebou vzít něco teplejšího na večery. Průměrná rychlost větru je 15 km/h, takže ti určitě stačí lehká bunda nebo svetr. Po celý měsíc můžeš očekávat srážky kolem 56 mm, takže si nezapomeň vzít deštník nebo pláštěnku.

Počasí říjen

V říjnu se v Kolíně nad Rýnem začíná ochlazovat. Běžná teplota přes den klesá na 16°C, přesto v nejteplejší dny se může teploměr vyšplhat až na 23°C. Během noci se ochlazuje na 7°C a průměrná rychlost větru narůstá na 17 km/h. Srážky se zvýšily na 62 mm, takže je dobré mít s sebou deštník nebo pláštěnku.

Počasí listopad

V listopadu může být v Kolíně nad Rýnem trochu chladněji. Běžná teplota přes den je kolem 10 °C, což může být pro někoho dost chladné. Průměrná teplota v nejteplejších dnech se pohybuje kolem 17 °C. Běžná teplota přes noc klesá na 4 °C, takže se určitě oblečte tepleji, pokud plánujete cestovat do města v tomto měsíci. Průměrná rychlost větru se v listopadu zvyšuje na 19 km/h, což je trochu větší než v předchozích měsících. Srážky jsou v průměru kolem 59 mm, takže buďte připraveni na deštivé počasí.

Počasí prosinec

V prosinci se v Kolíně nad Rýnem očekávají poměrně chladné teploty s průměrnou teplotou přes dne kolem 6 °C a průměrnou teplotou v nejteplejších dnech kolem 12 °C. Běžná teplota přes noc se v tomto období pohybuje kolem 1 °C. Většinou dochází ke zvýšení srážek, které mohou dosáhnout až 75 mm. Průměrná rychlost větru v prosinci bývá okolo 23 km/h. Pokud se chystáš na cestu do Kolína nad Rýnem v průběhu prosince, nedoporučujeme ti zapomenout na teplé oblečení a podkladové vrstvy, díky kterým budeš chráněn(a) před možným chladem a větrem.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Kolíně nad Rýnem, jste na správném místě. Níže najdete graf s denními a nočními teplotami pro dnešek a několik příštích dnů. Pokud vás zajímají podrobnější informace, jako jsou časy východu a západu slunce, vlhkost vzduchu, rychlost větru, atmosférický tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek pro větší detaily.
Kolín nad Rýnem Předpověď počasí
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do malebného města Kolín nad Rýnem v Německu? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
6 °C 1 °C
Únor
7 °C 1 °C
Březen
10 °C 3 °C
Duben
15 °C 5 °C
Květen
18 °C 8 °C
Červen
21 °C 11 °C
Červenec
23 °C 13 °C
Srpen
23 °C 13 °C
Září
20 °C 10 °C
Říjen
16 °C 7 °C
Listopad
10 °C 4 °C
Prosinec
6 °C 1 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Kolín nad Rýnem

Pokud plánujete cestu do Kolína nad Rýnem, nejlepší období pro návštěvu závisí na vašich preferencích. Pokud preferujete mírné počasí, březen a duben jsou ideální měsíce s průměrnou teplotou přes den kolem 10-15 °C. Květen a září jsou také velmi příjemné s teplotami přes den kolem 18-20 °C. Pokud hledáte horké letní dny, červenec a srpen nabízejí nejvyšší teploty kolem 23 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech kolem 31 °C. Avšak, pamatujte na srážky v létě, které mohou být mnohem vyšší než v jiných měsících. Celkově řečeno, Kolín nad Rýnem je krásné město s příjemným počasím po většinu roku, takže bude záležet na vašich plánech a preferencích, kdy cestu naplánujete.

Jaké je počasí v destinaci Kolín nad Rýnem během léta?

Pokud se chystáš navštívit Kolín nad Rýnem během léta, můžeš očekávat teplé počasí. V měsících červen a červenec běžná teplota přes den dosahuje až 23 °C, ale v nejteplejších dnech může stoupat až na 31 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 13 °C. Průměrná rychlost větru v létě je 14 km/h. Pokud se chystáš do Kolína nad Rýnem v létě, nezapomeň si vzít s sebou oblečení a obuv na teplé počasí, abys si mohl naplno užít vše, co město nabízí.

Jaké je počasí v destinaci Kolín nad Rýnem během zimy?

Pokud plánujete cestu do Kolína nad Rýnem během zimy, mějte na paměti, že průměrná teplota přes den v lednu a prosinci je pouze 6 °C a běžná teplota přes noc klesá až na 1 °C. Průměrná rychlost větru v prosinci dosahuje 23 km/h, zatímco v lednu 25 km/h. Prosinec také přináší mírně vyšší srážkové úhrny ve srovnání s leden, s 75 mm srážek, zatímco v lednu jsou srážky okolo 67 mm. Pokud se chystáte do Kolína nad Rýnem během zimních měsíců, berte v potaz, že bude chladno, větrno a může být deštivější. Oblečte se teple a nezapomeňte si s sebou vzít deštník.

Jaké jsou průměrné teploty v nejteplejších dnech během léta v Kolíně nad Rýnem?

V červnu jsou průměrné teploty v nejteplejších dnech 29 °C, v červenci a srpnu 31 °C a v září 27 °C.

Jaké jsou srážky v prosinci v Kolíně nad Rýnem?

Srážky v prosinci činí průměrně 75 mm.

Jaká je průměrná rychlost větru v březnu v Kolíně nad Rýnem?

Průměrná rychlost větru v březnu je 22 km/h.