Memmingen

Počasí Memmingen - všechny informace

Získejte kompletní informace o počasí v Memmingenu. Plánujete cestu do tohoto krásného města? Přečtěte si náš průvodce počasím pro lepší plánování vaší cesty.

Počasí Memmingen

Pokud plánujete návštěvu Memmingenu, je důležité být připraven na místní počasí. Toto historické bavorské město se nachází v jižním Německu a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých památek a aktivit. Nicméně, jako každé místo, má Memmingen své vlastní klimatické podmínky, které by měly být zohledněny při plánování návštěvy. V tomto článku se podíváme na průměrné teploty, srážky a rychlost větru v Memmingenu během celého roku.

Kdy vyrazit do

Pokud se chystáte do města Memmingen, můžete očekávat velmi chladné počasí v prosinci a lednu s běžnou teplotou kolem 4 °C přes den a -2 až -3 °C v noci. V únoru se teploty mírně zlepšují, ale srážky zůstávají stejné. V březnu se teploty postupně zvyšují a průměrná běžná teplota přes den je okolo 9 °C. Duben a květen jsou obdobím mírného počasí s průměrnou teplotou přes den kolem 13 až 17 °C. V červnu klesají teploty na průměrných 9 °C, ale průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje až 29 °C. V červenci a srpnu můžete očekávat průměrnou běžnou teplotu kolem 22 °C přes den. V září se mírně ochlazuje na 18 °C a v listopadu až 8 °C. Celoročně se můžete setkat s průměrnou rychlostí větru kolem 13 až 20 km/h a srážky se pohybují od 70 mm v říjnu až po 102 mm v prosinci. Pro snadnější čtení jsou důležité informace vyznačeny tučně.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Memmingen? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

V lednu je v Memmingenu běžná teplota přes den 4 °C a běžná teplota přes noc -3 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 11 °C, což je příjemné počasí pro procházky a turistiku. Na druhou stranu, průměrná rychlost větru 20 km/h může být nepohodlná, pokud se chystáte ven. Srážky v lednu dosahují 82 mm, což je výrazně vyšší než průměr v jiných měsících. Doporučujeme si s sebou vzít vhodné oblečení a obuv, abyste byli připraveni na různé klimatické podmínky.

Počasí únor

Pokud se chystáte navštívit Memmingen v únoru, připravte se na typické zimní počasí. Běžná teplota přes den a přes noc činí 4°C a -3°C. Nicméně v nejteplejších dnech může teplota dosáhnout až 13°C. Průměrná rychlost větru zůstává konstantní na 20 km/h. Během únorového měsíce se očekává srážkové období s průměrnými srážkami 82 mm. Pamatujte na sebe přibalit teplejší oblečení a deštník, abyste byli připraveni i na případné deštivé dny.

Počasí březen

Pokud se chystáte do Memmingenu v březnu, můžete očekávat mírnější, ale stále chladné počasí. Průměrná teplota přes den je 9 °C, ale v nejteplejších dnech se mohou teploty vyšplhat až na 18 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem -1 °C, takže nezapomeňte si sbalit teplejší oblečení. Průměrná rychlost větru dosahuje 20 km/h, ale srážky jsou o něco vyšší než v předchozím měsíci a činí průměrně 94 mm. Pamatujte si tedy vzít s sebou deštník nebo pláštěnku, abyste byli připraveni na případné deštivé dny.

Počasí duben

Pokud plánuješ cestu do Memmingenu v dubnu, můžeš se těšit na běžnou teplotu přes den kolem 13 °C a noční teploty okolo 2 °C. Nejteplejší dny v dubnu nabídnou průměrnou teplotu až 22 °C, avšak průměrná rychlost větru dosahuje 15 km/h. Průměrné srážky v dubnu jsou kolem 81 mm, tak si nezapomeň přibalit deštník.

Počasí květen

Květen v Memmingenu bývá velmi příjemný, s běžnou teplotou přes den kolem 17 °C a průměrnou teplotou v nejteplejších dnech až 25 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 6 °C, což je ideální pro noční procházky. Průměrná rychlost větru je jen 13 km/h, což přispívá k příjemnému venkovnímu prostředí. Srážky bývají v květnu v Memmingenu vyšší, s celkovým množstvím 98 mm, takže byste měli mít s sebou deštník a nepromokavé boty.

Počasí červen

V červenci je v Memmingenu běžná teplota přes den 22 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 31 °C. Běžná teplota přes noc je 11 °C. Na rozdíl od června bývá v červenci více srážek, konkrétně průměrně 99 mm. Rychlost větru je v průměru 12 km/h. Pokud plánujete návštěvu Memmingenu v červenci, připravte se na teplejší počasí a nezapomeňte si s sebou vzít i deštník.

Počasí červenec

Pokud plánujete cestu do Memmingenu v červenci, můžete se těšit na teplé počasí. Běžná teplota přes den dosahuje 22 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech může být až 31 °C. Běžná teplota přes noc je 11 °C. Můžete očekávat srážky v průměru 99 mm během měsíce. Průměrná rychlost větru činí 12 km/h. Pamatujte, že v létě mohou být horké dny náročné na hydrataci a zdraví, takže nezapomeňte na dostatečný přísun tekutin.

Počasí srpen

V srpnu bývá v Memmingenu běžná teplota přes den 22 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 30 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 11 °C. Průměrná rychlost větru je 11 km/h a srážky činí 85 mm. Pokud se chystáte do Memmingenu v srpnu, připravte se na teplé letní dny, ale i možnost přeháněk.

Počasí září

Pokud se chystáš v září do Memmingenu, můžeš se těšit na příjemné teploty. Běžná teplota přes den je 18 °C a v nejteplejších dnech se může vyšplhat až na 25 °C. Teplota přes noc bývá 8 °C, takže se ti vyplatí si vzít i trochu teplejší oblečení. Rychlost větru se pohybuje kolem 13 km/h, což není příliš vysoké číslo. Můžeš se také připravit na zhruba 83 mm srážek.

Počasí říjen

V říjnu je v Memmingenu běžná teplota přes den kolem 15 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech je 23 °C. Noci jsou mnohem chladnější s běžnou teplotou přibližně 5 °C. Průměrná rychlost větru je kolem 13 km/h. Srážky jsou v říjnu nižší než v předchozích měsících, s průměrem 70 mm. Při plánování cesty do Memmingenu v říjnu se doporučuje vzít sebou teplejší oblečení pro chladnější noční teploty.

Počasí listopad

Listopad v Memmingenu není nejideálnějším měsícem pro cestování, neboť běžná teplota přes den se pohybuje kolem 8 °C a průměrná rychlost větru dosahuje až 15 km/h. Průměrná teplota v nejteplejších dnech nepřesahuje 17 °C. Srážky v listopadu jsou vysoké, průměrně 85 mm. Pokud se chcete vydat do Memmingenu v listopadu, nezapomeňte si s sebou vzít teplé oblečení a deštník.

Počasí prosinec

Pro prosinec v Memmingenu se připrav na chladné počasí, s běžnou denní teplotou 4 °C a běžnou noční teplotou -2 °C. Pokud se chystáš v nejteplejších dnech, můžeš čekat průměrnou teplotu až 12 °C. Průměrná rychlost větru dosahuje 20 km/h, takže nezapomeň na teplé oblečení. Měj na paměti, že prosinec je nejvlhčím měsícem v roce s průměrnými srážkami 102 mm. Být na mrazu dobře připraven, je klíčové, pokud chceš tuto zimní sezónu v Memmingenu užít naplno.

Aktuální počasí

Pokud se zajímáte o aktuální počasí v Memmingenu v Německu, jste na správném místě. Níže můžete vidět graf s denními a nočními teplotami pro dnešek a několik příštích dní. Pokud máte zájem o podrobnější informace, jako je čas východu a západu slunce, vlhkost, rychlost větru, atmosférický tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do malebného německého městečka Memmingen? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
4 °C -3 °C
Únor
4 °C -3 °C
Březen
9 °C -1 °C
Duben
13 °C 2 °C
Květen
17 °C 6 °C
Červen
19 °C 9 °C
Červenec
22 °C 11 °C
Srpen
22 °C 11 °C
Září
18 °C 8 °C
Říjen
15 °C 5 °C
Listopad
8 °C 1 °C
Prosinec
4 °C -2 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Memmingen

Pokud plánujete návštěvu Memmingenu, nejlepší období je od května do září. Ve těchto měsících se teploty pohybují od 17 °C v květnu do 22 °C v srpnu a zima je již za námi. Nejvyšší srážky jsou v červenci a srpnu, ale obecně je období leta vlhké. V období jara a podzimu můžete očekávat chladnější počasí, ale stále příjemné podmínky pro turistiku. Pokud plánujete návštěvu města v zimních měsících, mějte na paměti, že teploty klesají až pod -2 °C a může být velká pravděpodobnost srážek.

Jaké je počasí v destinaci Memmingen během léta?

Pokud plánujete cestu do Memmingenu během léta, můžete očekávat příjemné a teplé počasí. Průměrná teplota v červenci a srpnu se pohybuje kolem 22 °C přes den a 11 °C v noci. Teploty mohou v nejteplejších dnech dosáhnout až 31 °C. Rychlost větru se pohybuje kolem 12-11 km/h. Srážky jsou v létě méně časté, s průměrem 85-99 mm za měsíc. Doporučujeme si s sebou vzít lehké oblečení, ale také ochranné faktory proti slunci a hydratační nápoje, aby vás vedro nepřekvapilo.

Jaké je počasí v destinaci Memmingen během zimy?

Během zimních měsíců v Memmingenu se očekávají chladné teploty. V lednu a únoru bývají běžné denní teploty okolo 4 °C a noční teploty kolem -3 °C. Nicméně v nejteplejších dnech se na teploměru může objevit až 11 °C. Průměrná rychlost větru je 20 km/h a srážky dosahují 82 mm. Pokud se tedy chystáš do Memmingenu v zimě, nezapomeň si vzít dostatečně teplé oblečení a připravit se na proměnlivé počasí.

Jaké jsou běžné teploty v Memmingenu v červenci?

Běžná teplota v červenci je přes den 22 °C a přes noc 11 °C.

Jaké jsou průměrné srážky v Memmingenu v dubnu?

Průměrné srážky v dubnu jsou 81 mm.

Jaká je průměrná teplota v nejteplejších dnech v listopadu v Memmingenu?

Průměrná teplota v nejteplejších dnech v listopadu je 17 °C.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz