Počasí Stuttgart - všechny informace

Plánujete dovolenou v Stuttgartu? Přečtěte si vše o typickém počasí města v našem článku. Najdete zde důležité informace pro plánování vaší cesty.

Počasí Stuttgart

Pokud se chystáte navštívit německé město Stuttgart, může vás zajímat, jaké počasí vás tam čeká. V tomto článku vám přinášíme důležité informace o teplotách, srážkách a rychlosti větru během jednotlivých měsíců v roce. Snažíme se poskytnout přesné údaje, aby vám bylo snadněji naplánovat, jaké oblečení si vzít a jaké aktivity plánovat při pobytu v tomto krásném městě.

Kdy vyrazit do

Pokud se chystáš cestovat do Stuttgartu, měj na paměti, že zimní měsíce bývají chladné s průměrnými teplotami kolem 5°C přes den a 0°C v noci. Zimní srážky dosahují průměrně 69 mm v lednu a 68 mm v únoru. Během jara a léta teploty postupně stoupají, nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy může být teplota přes den až 24°C. Červen až září jsou ideální na návštěvu s průměrnými teplotami přes den kolem 20°C. V říjnu a listopadu opět teploty klesají a průměrná rychlost větru se zvyšuje až na 16 km/h. Pamatuj si tedy na to, že ve Stuttgartu může být velmi chladno a deštivo, a zvaž svůj oblečení a plánování aktivit v souladu s místním počasím.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Stuttgart? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

V lednu je v Stuttgartu běžná teplota přes den 5°C a běžná teplota přes noc 0°C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 12°C. Průměrná rychlost větru je 21 km/h a srážky dosahují 69 mm. Doporučujeme si sbalit teplejší oblečení a deštník, protože počasí se může rychle změnit.

Počasí únor

Pokud plánujete cestu do Stuttgatu v únoru, můžete se těšit na běžnou teplotu přes den 6 °C a běžnou teplotu přes noc 0 °C. V nejteplejších dnech se ale může teplota vyšplhat až na 14 °C. Očekávejte průměrnou rychlost větru 21 km/h a srážky 68 mm. Nezapomeňte si tedy sbalit teplé oblečení a deštník.

Počasí březen

Březen je v Stuttgartu poměrně teplý měsíc, s běžnou teplotou přes den kolem 10 °C a v nejteplejších dnech se teploty vyšplhají až na 19 °C. Noční teploty se pohybují kolem 2 °C. Rychlost větru se v průměru drží na úrovni 20 km/h, což může být poněkud obtěžující. Během března zde také může spadnout průměrně 77 mm srážek, takže nezapomeňte na deštník!

Počasí duben

Pokud se chystáš do Stuttgartu v dubnu, budeš moci očekávat velmi příjemné a teplé počasí. Běžná teplota v tento měsíc dosahuje 15 °C přes den a 5 °C přes noc, což je ideální pro procházky v městě. Navíc, průměrná teplota v nejteplejších dnech je 23 °C, což znamená, že budeš moct užívat si slunečného počasí na venkovních terasách a procházet se jarním městem. Oproti ostatním měsícům je duben poměrně suchý, takže neočekávej velké srážky. Avšak, běžná rychlost větru dosahuje 15 km/h, takže si přibal do batohu lehkou bundu na ochranu před větrem.

Počasí květen

V květnu se v Stuttgartu očekává běžná teplota přes den 19 °C, ale nejtepleji bude kolem 26 °C (průměrná teplota v nejteplejších dnech). Teplota během noci klesne na 9 °C (běžná teplota přes noc). Je důležité si vzít s sebou i deštník, neboť se očekávají srážky v průměru 81 mm. Rychlost větru dosahuje průměrně 13 km/h. (průměrná rychlost větru) Pokud se chystáte do Stuttgartu v květnu, připravte si oblečení na teplé dny, ale nepodceňujte možnost deště.

Počasí červen

Pokud se chystáte do Stuttgartu v červnu, připravte se na příjemné a teplé počasí. Průměrná teplota přes den dosahuje 21 °C, zatímco nejteplejší dny dosahují průměrných 30 °C. Běžná teplota přes noc v červenci je 14 °C. Rychlost větru je mírná s průměrnou rychlostí 12 km/h a srážky dosahují průměru 81 mm. Mějte to na paměti, že v červnu bývá ve Stuttgartu poměrně hojné slunce, proto si nezapomeňte vzít opalovací krém a klobouk na ochranu před sluncem. Nezapomeňte si také vzít s sebou lehčí oblečení, protože teploty v tomto měsíci mohou být velmi vysoké. Těšte se na procházky městem nebo návštěvu zahrady Wilhelma, která je v tomto období plná kvetoucích rostlin a květin.

Počasí červenec

Pokud plánujete návštěvu Stuttgartu v červenci, mějte na paměti, že běžná teplota přes den dosahuje vysokých 24 °C. Nejteplejší dny mohou být ještě teplejší s průměrnou teplotou 32 °C. Běžná teplota přes noc je 14 °C, což znamená, že mohou být chladné noci. Rychlost větru je celkově nízká s průměrem 12 km/h. Průměrné srážky v červenci jsou 81 mm, takže byste si měli vzít s sebou deštník. Pokud budete mít štěstí a počasí bude hezké, připravte se na teplé letní dny v nádherném německém městě. Běžná teplota přes den dosahuje vysokých 24 °C a nejteplejší dny mohou být ještě teplejší s průměrnou teplotou 32 °C.

Počasí srpen

Pokud plánujete návštěvu Stuttgatu v srpnu, můžete se těšit na běžné denní teploty 24 °C a průměrné teploty v nejteplejších dnech skoro 32 °C. Noci bývají v průměru 14 °C a průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 11 km/h. Srážky jsou v srpnu v Stuttgatu běžné, průměrně 79 mm po celém měsíci. Nezapomeňte tedy zabalit si deštník a vrstvené oblečení, aby vaše cesta byla příjemná a pohodlná.

Počasí září

Pokud se chystáte cestovat do Stuttgartu v září, můžete se těšit na příjemné počasí! Běžná teplota během dne dosahuje 20 stupňů Celsia a průměrná teplota v nejteplejších dnech může být až 28 stupňů Celsia. Během noci se očekává průměrná teplota 11 stupňů Celsia. Průměrná rychlost větru je 12 km/h a srážky dosahují 68 mm. Mějte na paměti, že v tomto měsíci může být počasí velmi proměnlivé, takže si vezměte s sebou vhodné oblečení.

Počasí říjen

Pokud plánuješ cestovat do Stuttgartu v říjnu, měj na paměti, že běžná teplota přes den je kolem 17 °C, ale průměrná rychlost větru je 14 km/h. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 7 °C a průměrné srážky jsou 65 mm. Navzdory mírnějšímu počasí může být pořád vlhké a větrno, tak se předem připrav na různorodé podmínky.

Počasí listopad

Listopad se v Stuttgartu vyznačuje průměrnou denní teplotou 10 °C, nejteplejší dny mohou dosáhnout až 18 °C. Běžnou teplotou přes noc je 3 °C. Rychlost větru může být v průměru 16 km/h. Průměrné srážky se pohybují kolem 70 mm. Připrav si dostatečně teplé oblečení na chladná rána a večery.

Počasí prosinec

Pokud se chystáš na cestu do Stuttgartu v prosinci, měj na paměti, že bude chladno. Běžná teplota přes den se pohybuje kolem 6 °C a v nejteplejších dnech může dosáhnout až 13 °C. Běžná teplota přes noc se poté obvykle pohybuje kolem 1 °C. Průměrná rychlost větru v prosinci dosahuje až 21 km/h a srážky jsou v průměru 87 mm. Je nutné být připraven na chladnější počasí a zabalit si dostatečné množství teplých vrstev oblečení.

Aktuální počasí

Pokud byste se chtěli dozvědět aktuální počasí v německém Stuttgartu, jste na správném místě. Níže jsou denní a noční teploty pro dnešek a několik následujících dní graficky znázorněny. Pokud byste měli zájem o podrobnější informace, jako jsou časy východu a západu slunce, množství vlhkosti, rychlost větru, atmosférický tlak, pokrytí oblohy nebo pravděpodobnost srážek, stačí si kliknout na obrázek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do průmyslového Stuttgartu v Německu? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
5 °C 0 °C
Únor
6 °C 0 °C
Březen
10 °C 2 °C
Duben
15 °C 5 °C
Květen
19 °C 9 °C
Červen
21 °C 12 °C
Červenec
24 °C 14 °C
Srpen
24 °C 14 °C
Září
20 °C 11 °C
Říjen
17 °C 7 °C
Listopad
10 °C 3 °C
Prosinec
6 °C 1 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Stuttgart

Pokud plánujete návštěvu Stuttgartu, ideálním obdobím je bezesporu jaro a podzim. V těchto obdobích bývají teploty příjemné a srážky mírné. V dubnu a květnu se teploty pohybují kolem 15-19 °C a srážky dosahují průměrně 63-81 mm. Podzimní měsíce zase nabízejí stejně příjemné teploty v rozmezí 17-20 °C a srážky okolo 65-70 mm. Pokud raději preferujete horké léto, můžete vystavit koupání na slunci v červnu až srpnu, kdy teploty dosahují až 24 °C. Nicméně, s sebou byste měli mít lehčí oblečení a být připraveni na vysokou vlhkost vzduchu, která bývá typická pro toto období.

Jaké je počasí v destinaci Stuttgart během léta?

Pokud plánuješ cestovat do Stuttgartu v létě, můžeš očekávat teplé a převážně slunečné počasí. Nejvyšší teploty během letních měsíců (červen, červenec, srpen) dosahují průměrně 24-32 °C přes den a 14 °C v noci, což znamená, že si můžeš užít slunečné dny a teplé večery. Průměrná rychlost větru se pohybuje mezi 11-12 km/h a srážky jsou kolem 79-81 mm za měsíc. Pro zajištění maximálního pohodlí doporučujeme ti se obléknout lehkým oblečením a mít po ruce sluneční brýle a opalovací krém.

Jaké je počasí v destinaci Stuttgart během zimy?

Pokud plánuješ cestu do Stuttgatu během zimy, můžeš očekávat poměrně chladné počasí. V lednu je běžná teplota přes den pouze 5 °C s průměrnou teplotou v nejteplejších dnech kolem 12 °C. Noci jsou zima s teplotou okolo 0°C. Rychlost větru bude průměrně 21 km/h a srážky dosahují 69 mm. Během únoru se toho příliš nezmění. Běžná teplota přes den zůstane stejná a běžná teplota přes noc se zvýší na 0 °C. Můžeš se ale těšit na něco málo méně srážek, kolem 68 mm. Pokud tedy vyrazíš do Stuttgatu na podzim nebo zimu, nezapomeň si přibalit dostatek teplého oblečení a připravit se na chladné počasí.

Jaké jsou průměrné teploty v Stuttgartu v létě?

V červenci a srpnu jsou běžné denní teploty kolem 24 °C, s průměrnými teplotami v nejteplejších dnech kolem 32 °C. Noční teploty se pohybují kolem 14 °C.

Jaké jsou srážky v Stuttgartu během roku?

Průměrné srážky se ve Stuttgartu pohybují mezi 63 a 87 mm v závislosti na měsíci. Nejvíce srážek padne v červenci a srpnu, kdy se očekává průměrně 81 mm srážek.

Jaká bývá rychlost větru ve Stuttgartu v zimě?

V prosinci se průměrná rychlost větru v Stuttgartu pohybuje kolem 21 km/h. To znamená, že byste měli být připraveni na chladné větry během zimních měsíců.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz