amsterdam

Počasí Amsterdam - všechny informace

Plánujete cestu do Amsterdamu? Zjistěte, co vás čeká! Navštivte náš článek o typickém počasí v tomto nádherném městě. Připravte se správně!

Počasí v Amsterdamu

Pokud se chystáte navštívit malebné město Amsterdam, může být klíčové mít na paměti, jaké počasí vás bude v daném období očekávat. V tomto článku se zaměříme na průměrné teploty, srážky a rychlost větru během jednotlivých měsíců v roce, abychom vám pomohli plánovat svou cestu co nejlépe. Takže si sedněte pohodlně a připravte se na poznání více o počasí v Amsterdamu.

Kdy vyrazit do Amsterdamu

Amsterdam může nabídnout rozmanitou klimatickou paletu během celého roku. Pokud plánujete navštívit toto nádherné město v lednu, musíte se připravit na průměrnou denní teplotu kolem 6 °C a noční teploty okolo 1 °C. Prosincový průměr srážek je kolem 66 mm a průměrná rychlost větru 27 km/h. Na jaře se může teplota značně zvyšovat, ale během března a dubna se stále pohybují okolo průměru 10 °C přes den. Červen s sebou přináší pozoruhodný skok a nabízí průměrné teploty kolem 20 °C během dne, zatímco průměrné teploty v nejteplejších dnech se mohou dostat až na 30 °C! Připravte se na větrné období, protože během roku dosahují průměrné rychlosti větru až 28 km/h.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Amsterdamu? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Leden je v Amsterdamu velmi chladný měsíc, s běžnou teplotou přes den kolem 6 °C a v noci klesající až na 1 °C. Průměrná rychlost větru bývá 28 km/h a srážek obvykle naprší okolo 59 mm. Nicméně v nejteplejší dny může být průměrná teplota až 11 °C. Proto se doporučuje při balení pamatovat na teplejší oblečení a deštník nebo pláštěnku pro nepředvídatelné změny počasí.

Počasí únor

Pokud plánuješ návštěvu Amsterodamu v únoru, běžné teploty během dne se pohybují kolem 7 °C, zatímco nejteplejší dny dosahují průměrných teplot až 13 °C. Teploty během noci se drží kolem 1 °C. Můžeš se těšit na průměrnou rychlost větru 27 km/h, takže nezapomeň vzít si oblečení na sebe. Během února je očekáváno 48 mm srážek, takže nezapomeň si s sebou vzít deštník nebo pláštěnku.

Počasí březen

Pokud se chystáte navštívit Amsterdam v březnu, můžete očekávat, že běžná teplota přes den bude kolem 10 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech by mohla dosáhnout 18 °C, což by mohlo být příjemné pro procházky po městě. Během noci se teploty snižují na přibližně 2 °C, takže alespoň lehkou bundu byste měli mít vždy s sebou. Rychlost větru bývá v tomto měsíci průměrná se 24 km/h a srážky se pohybují kolem 49 mm. Přestože mohou být některé dny zatažené a deštivé, březen je dobrým měsícem pro návštěvu Amsterdamu, kdy se začíná probouzet k jarnímu životu.

Počasí duben

Duben je v Amsterdamu krásným měsícem s běžnou teplotou přes den 14 °C, zatímco nejteplejší dny mohou dosáhnout až 22 stupňů Celsia. Noční teploty se zvyšují na 4°C, což vám umožní užít si večery v zahradách a kavárnách. Průměrná rychlost větru se mírně snižuje na 19 km/h, což znamená méně větrných dnů. Duben nabízí také mírné srážky s 39 mm průměrně za celý měsíc. Pamatujte si, že větrné a deštivé dny mohou být časté, ale pokud si s sebou vezmete vhodné oblečení, měli byste si užít krásné jarní dny v Amsterdamu.

Počasí květen

Pokud plánuješ cestu do Amsterdamu v květnu, můžeš očekávat běžnou denní teplotu okolo 18°C. Nejteplejší dny se mohou vyšplhat až na 26°C. V noci bude průměrně kolem 7°C. Průměrná rychlost větru je 19 km/h a srážky mohou dosáhnout až 51 mm. Doporučujeme si vzít s sebou vhodné oblečení, které ti umožní přizpůsobit se měnícím podmínkám během dne.

Počasí červen

Pokud se chystáš do Amsterdamu v měsíci červen, připrav se na teploty až kolem 30°C během nejteplejších dnů. Tyto teploty však přicházejí s rizikem srážek a vysokou vlhkostí vzduchu, které mohou být nepříjemné. Běžná teplota během dne se pohybuje kolem 22°C, ale noci jsou stále poměrně teplé s průměrnou teplotou kolem 12°C. I když průměrná rychlost větru klesá na 18 km/h, stále je to poměrně vysoké číslo, takže byste měli mít na paměti, že vítr může být nepříjemný. Celkově se červen v Amsterdamu může stát náročným měsícem na aklimatizaci.

Počasí červenec

Pokud se chystáš na návštěvu Amsterdamu v mesíci červenci, můžeš očekávat běžnou denní teplotu 22 °C a průměrnou nejvyšší teplotu okolo 31 °C v nejteplejších dnech. Noční teploty pak dosahují běžných 12 °C. Pralesní větrné podmínky se v červenci mírně zlepší a průměrná rychlost větru klesá na 17 km/h. Počítej s průměrným srážkovým množstvím 65 mm, takže by sis měl vzít s sebou vhodné oblečení a při plánování aktivit počítat s možností deště.

Počasí srpen

Pokud se chystáte do Amsterdamu v srpnu, můžete se těšit na běžnou teplotu přes den kolem 22°C. V nejteplejších dnech mohou teploty dosáhnout až 32°C. Běžná teplota přes noc se pohybuje okolo 12°C. Průměrná rychlost větru je 17 km/h a srážky se pohybují kolem 58 mm. Nezapomeňte si tedy sbalit lehké oblečení a přibalit deštník, protože srpen bývá vlhký.

Počasí září

Pokud se chystáš do Amsterdamu v září, počítej s běžnou teplotou přes den 19 °C a průměrnou teplotou v nejteplejších dnech 27 °C. V noci se teploty pohybují kolem 10 °C. Průměrná rychlost větru je 19 km/h a srážky dosahují 57 mm. Měj toto počasí na paměti a zvaž, zda si s sebou nevezmeš něco teplejšího na noc a na chladnější dny.

Počasí říjen

Pokud se chystáte do Amsterdamu v měsíci říjnu, mějte na paměti, že běžná teplota přes den činí 16 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 23 °C, což se může zdát příjemné, ale v noci bývá chladněji s běžnou teplotou 7 °C. Průměrná rychlost větru je 22 km/h a srážky činí 58 mm, takže je dobré mít s sebou vhodné oblečení a nepromokavou obuv.

Počasí listopad

Pokud se chystáte na návštěvu Amsterdamu v listopadu, mějte na paměti, že průměrná teplota během dne činí 10 °C a běžná teplota přes noc činí 4 °C. V nejteplejší dny by mohla dosáhnout až 16 °C. Průměrná rychlost větru v listopadu dosahuje 23 km/h a srážky dosahují 58 mm. Doporučujeme tedy se dobře obléct a vzít si s sebou deštník.

Počasí prosinec

Pokud plánuješ cestovat do Amsterdamu v prosinci, měj na paměti, že bude chladněji než v předchozích měsících. Běžná teplota přes den se pohybuje kolem 7 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje pouze 12 °C. Běžná teplota přes noc klesá na 2 °C. Průměrná rychlost větru se v prosinci pohybuje kolem 27 km/h, což může způsobit pocit většího chladu. Období prosince je také v Amsterdamu poměrně deštivé s průměrnými srážkami 66 mm. Ačkoliv je to období s nižšími teplotami, město i v zimě nabízí mnoho zajímavých památek a aktivit. Stačí se jen vybavit teplejším oblečením a deštníkem.

Aktuální počasí

Pokud se chystáte na výlet do Amsterdamu a zajímá vás aktuální počasí v této tradičně mokré oblasti, tak jste na správném místě. Na následujícím grafu můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik následujících dní. Pokud se chcete dozvědět více informací, jako například čas východu a západu slunce, vlhkost, rychlost větru, atmosférický tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek pro větší detail. Těšíme se na vaši návštěvu v téměř nekonečně romantickém Amsterdamu!
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do skvělého města v Nizozemsku, jako je Amsterdam? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
6 °C 1 °C
Únor
7 °C 1 °C
Březen
10 °C 2 °C
Duben
14 °C 4 °C
Květen
18 °C 7 °C
Červen
20 °C 10 °C
Červenec
22 °C 12 °C
Srpen
22 °C 12 °C
Září
19 °C 10 °C
Říjen
16 °C 7 °C
Listopad
10 °C 4 °C
Prosinec
7 °C 2 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Amsterdamu

Pokud plánuješ navštívit Amsterdam, nejlepší období pro cestu je od dubna do září. Během těchto měsíců se teploty pohybují mezi 14 až 22 °C, což je ideální pro procházky po městě. Nejteplejší měsíce jsou červen a červenec, kdy průměrné teploty dosahují až 31 °C. Navíc můžeš počítat s menšími srážkami, přičemž nejsušší měsíc je duben s pouhými 39 mm srážek. Pokud se rozhodneš pro navštívení mimo hlavní turistickou sezónu, například v listopadu, počítej s nižšími teplotami kolem 10 °C a vyššími srážkami a větrem. Nicméně, Amsterdam má během celého roku svůj nezaměnitelný kouzlo a světově proslulé památky a atrakce, které stojí za to vidět.

Jaké je počasí v Amsterdamu během léta?

Pokud se chystáš navštívit Amsterdam v létě, bude ti tam o něco horkéji. Běžná teplota přes den v červnu dosahuje 20°C, v červenci a srpnu stoupá na 22°C a během září se opět snižuje na 19°C. V nejteplejších dnech v červnu a červenci může teplota dosáhnout až 30°C, zatímco nejteplejší srpnové dny nabídnou příjemné 32°C. Nicméně, nezapomeň přibalit i nějaké lehké vrstvy na noční teploty kolem 12°C a připravit se na průměrnou srážkovou nálož kolem 60 mm.

Jaké je počasí v Amsterdamu během zimy?

Pokud plánuješ cestu do Amsterdamu v zimě, měj na paměti, že průměrná teplota v lednu dosahuje pouze 6°C přes den a 1°C v noci. Průměrná rychlost větru je 28 km/h a srážky dosahují 59 mm. V prosinci je situace podobná s průměrnou teplotou 7°C přes den a 2°C v noci, rychlostí větru 27 km/h a srážkami 66 mm. Pokud tedy plánuješ cestu v zimních měsících, nezapomeň si zabalit teplou bundu a deštník.

Jaká je průměrná teplota v Amsterdamu během léta?

V červenci a srpnu se běžná teplota pohybuje kolem 22 °C, s průměrnou teplotou v nejteplejších dnech až 32 °C v srpnu.

Jaké jsou srážky v Amsterdamu během zimy?

V prosinci a lednu může být v Amsterdamu až 66 mm srážek. Nicméně během zbylých zimních měsíců srážky klesají na úroveň mezi 39 - 48 mm.

Kdy je nejlepší čas pro návštěvu Amsterdamu, pokud se nechcete setkat s říjnovými větry?

Květen a červen jsou období s nízkou rychlostí větru a průměrnou teplotou přes den kolem 18 - 20 °C, ideální pro návštěvu Amsterdamu bez říjnového větru.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz