Počasí Eindhoven - všechny informace

Plánujete cestu do Eindhovenu? Přečtěte si náš průvodce počasím, abyste se vyhnuli překvapením. Zjistěte, jaké jsou typické podmínky v tomto nizozemském městě.

Počasí v Eindhovenu

Pokud plánuješ cestu do města Eindhoven, může být dobré vědět, co od počasí očekávat. Toto město nacházející se v jihovýchodní části Nizozemska má své specifické počasí, které se může lišit od ostatních částí země. V následujícím článku ti přinášíme přehled počasí v Eindhovenu podle jednotlivých měsíců, abys byl na svou cestu co nejlépe připraven.

Kdy vyrazit do Eindhovenu

Pokud se chystáš cestovat do Eindhovenu, můžeš očekávat různorodé počasí v průběhu roku. V lednu, běžná teplota přes den se pohybuje kolem 6°C, ale nejteplejší dny mohou být až o 5 stupňů teplejší. V únoru se teploty mírně zvyšují, ale srážky klesají. V letních měsících se můžeš těšit na slunečné dny s běžnými teplotami přes den okolo 24°C, ale i vysoké srážky. Kromě toho, během celého roku můžeš počítat s vysokou rychlostí větru. Proto by sis měl během svého pobytu na návštěvu Eindhovenu vzít vhodné oblečení a vynikající ochranu proti větru a dešti.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Eindhovenu? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud se chystáš cestovat do města Eindhoven v lednu, měj na paměti, že se můžeš těšit na poměrně chladné počasí. Průměrná denní teplota činí 6 °C, zatímco průměrná noční teplota se pohybuje pouze kolem 1 °C. Během nejteplejších dnů v lednu se teplota může vyšplhat až na 11 °C, ale průměrná rychlost větru dosahuje 25 km/h, což může způsobit pocit většího chladu. Průměrné srážky v lednu činí 54 mm. Před cestou si proto nezapomeň sbalit dostatečné množství teplých oblečení a deštník na případné deštivé dny.

Počasí únor

Pokud plánuješ navštívit město Eindhoven v únoru, běžná teplota přes den je kolem 7 °C a běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 1 °C. Nejteplejší dny nabídnou průměrnou teplotu kolem 13 °C, což je stále dost chladné na procházky venku. Je třeba si být vědom, že během února se mohou vyskytnout srážky, jejichž průměrné množství dosahuje 45 mm. Rovněž je třeba počítat s průměrnou rychlostí větru 25 km/h a mít vhodné oblečení, které nás ochrání před nepříznivým počasím.

Počasí březen

Pokud se chystáte navštívit Eindhoven v březnu, můžete očekávat příjemné jarní teploty s běžnou teplotou přes den kolem 11°C a běžnou teplotou přes noc kolem 3°C. Nejteplejší dny nabídnou průměrnou teplotu až 18°C. Rychlost větru je v průměru kolem 22 km/h, což je o něco pomaleji než v lednu a únoru. Celkově se v březnu očekávají srážky v množství 45 mm, což je stejné jako v únoru.

Počasí duben

Pokud plánuješ cestovat do Eindhovenu v dubnu, očekávej průměrnou denní teplotu 15 °C a běžnou teplotu v noci 5 °C. Nejteplejší dny dosahují průměrné teploty až 23 °C, takže si s sebou rozhodně vem i nějaké lehčí oblečení. Rychlost větru by neměla být příliš vysoká, s průměrem 17 km/h. V dubnu můžeš očekávat 40 mm srážek, takže nezapomeň se připravit na různé povětrnostní podmínky.

Počasí květen

Pokud plánujete cestu do Eindhovenu v květnu, můžete se těšit na teploty přes den kolem 19 °C a průměrnou teplotu nejteplejších dnů až 27 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje okolo 8 °C. Očekávejte srážky kolem 51 mm a průměrnou rychlost větru 16 km/h.

Počasí červen

Červen v Eindhovenu je měsícem s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí. Běžná teplota přes noc je 21 °C, zatímco běžná teplota přes den klesá na 11 °C. Průměrná nejvyšší teplota v tomto období dosahuje 30 °C. Rychlost větru je poměrně nízká, s průměrnou rychlostí 15 km/h, ale stejně jako v předchozích měsících může být srážková aktivita poměrně vysoká. Očekávejte průměrné srážky v řádu 57 mm. Proto je důležité mít na paměti, že při cestování v červnu byste měli být vzhledem k počasí dobře připraveni.

Počasí červenec

Pokud plánuješ návštěvu města Eindhoven v měsíci červenci, můžeš se těšit na běžnou teplotu přes den 24 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech 32 °C. Běžná teplota přes noc je 13 °C a srážky by měly dosahovat 57 mm. Průměrná rychlost větru je 15 km/h, což znamená, že vítr nebude příliš silný. Nezapomeň si tedy s sebou sbalit oblečení, které ti bude příjemné nosit i v teplejším počasí.

Počasí srpen

Pokud se chystáš do Eindhovenu v srpnu, očekávej běžnou teplotu přes den 24°C a běžnou teplotu přes noc 12°C. V nejteplejších dnech se teploty mohou vyšplhat až na 32°C. Průměrná rychlost větru je 14 km/h a srážky bývají okolo 50 mm. Užij si letní atmosféru a hlavně nezapomeň dostatečně hydratovat při vyšších teplotách.

Počasí září

Pokud plánuješ cestovat do Eindhovenu v září, můžeš se těšit na příjemné teploty v průměru kolem 20 °C. Nejteplejší dny přinesou průměrné teploty okolo 28 °C, zatímco noci mohou být chladnější s průměrnou teplotou okolo 10 °C. Očekávej průměrnou rychlost větru kolem 15 km/h a srážky v průměru 46 mm. Nezapomeň si přibalit vhodné oblečení pro různé teploty a deštník na případné deště.

Počasí říjen

Pokud plánuješ cestu do Eindhovenu v říjnu, měj na paměti, že běžná teplota přes den je pouze 16 °C. Naštěstí se v nejteplejších dnech může zvednout až na 24 °C, ale přes noc teploty klesají na 7 °C. Průměrná rychlost větru je v říjnu 18 km/h a srážky činí 49 mm. Připrav si tedy teplé oblečení a nezapomeň na ochranu před deštěm.

Počasí listopad

Pokud plánujete cestovat do Eindhovenu v listopadu, mějte na paměti, že průměrná teplota během dne dosahuje pouze 10 °C. V nejteplejších dnech se teploty mohou vyšplhat až na 17°C, ale běžná teplota přes noc klesá na pouhých 4 °C. Zároveň je třeba očekávat srážky, jejichž množství dosahuje průměrně 51 mm. Rychlost větru je v listopadu také vyšší s průměrem 20 km/h, takže je dobré se na změnu počasí připravit vhodným oblečením.

Počasí prosinec

Pokud se plánuješ v prosinci vydat do nizozemského města Eindhoven, měj na paměti, že průměrná teplota přes den v tomto měsíci bývá okolo 7°C. V nejteplejších dnech může teplota stoupat až na 12°C, nicméně v noci se očekává teplota okolo 2°C. Během prosince je také nutné počítat s vyšší průměrnou rychlostí větru, která dosahuje 24 km/h. Větší srážky jsou v tomto měsíci také pravděpodobné - 61 mm. Při plánování cesty proto doporučujeme oblečení vhodné na chladnější počasí a nezapomeňte si s sebou vzít i deštník.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Eindhovenu, jste na správném místě. Níže uvidíte graf s denními a nočními teplotami pro dnešek a následující dny. Pokud chcete znát více podrobností, jako jsou například východ a západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete navštívit Eindhoven - dynamické město v Nizozemsku? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
6 °C 1 °C
Únor
7 °C 1 °C
Březen
11 °C 3 °C
Duben
15 °C 5 °C
Květen
19 °C 8 °C
Červen
21 °C 11 °C
Červenec
24 °C 13 °C
Srpen
24 °C 12 °C
Září
20 °C 10 °C
Říjen
16 °C 7 °C
Listopad
10 °C 4 °C
Prosinec
7 °C 2 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Eindhovenu

Pokud plánujete cestu do Eindhovenu, ideálním obdobím bude bezesporu květen až září. V těchto měsících můžete očekávat příjemné teploty, které se pohybují v rozmezí 19 až 24 stupňů Celsia. Nejteplejší období je červenec a srpen, kdy průměrné teploty v nejteplejších dnech dosahují až 32°C. Nicméně, i v zimních měsících (leden až březen) může být v Eindhovenu pěkně a teploučko, s průměrnou teplotou v nejteplejších dnech až 18 °C. Na druhou stranu v zimních měsících můžete čekat větší srážky a průměrnou rychlost větru okolo 25 km/h, takže si určitě vezměte s sebou vhodné oblečení.

Jaké je počasí v Eindhovenu během léta?

Pokud plánujete navštívit Eindhoven během léta, můžete očekávat příjemné slunečné počasí s průměrnou teplotou přes den okolo 23 až 24 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen s průměrnou teplotou v nejteplejších dnech 32 °C. Běžná teplota přes noc se v těchto měsících pohybuje kolem 12 až 13 °C. Rychlost větru je poměrně nízká, průměrně kolem 15 km/h, takže se nemusíte bát větrných závějí. Je dobré připravit se na možnost krátkodobých dešťů, srážky v červenci a srpnu dosahují průměrně 57 mm. Užijte si krásné léto v Eindhovenu!

Jaké je počasí v Eindhovenu během zimy?

Pokud se chystáš navštívit Eindhoven během zimy, měj na paměti, že bude docela chladno. Běžná teplota během ledna je kolem 6 °C přes den a 1 °C přes noc. Průměrná rychlost větru je 25 km/h a může být dost chladno, pokud nefouká od jihozápadu. Srážky jsou také časté na počátku roku, s průměrnými srážkami kolem 54 mm. Pokud plánuješ cestu během února nebo prosince, zima se mírně zlepší, ale i tak je stále dostatečně chladno: běžná teplota přes den se zvyšuje na 7 °C a 16 °C, s rychlostí větru kolem 25-24 km/h a srážkami kolem 45-61 mm. V každém případě, nezapomeň přibalit si teplé oblečení a deštník.

Jaké jsou běžné teploty v Eindhovenu v červenci a srpnu?

Běžná teplota v červenci přes den je 24 °C a přes noc 13 °C. V srpnu jsou běžné teploty v průměru stejné jako v červenci. Nejvyšší průměrné teploty se v obou měsících pohybují okolo 32 °C.

Jaké jsou srážky v Eindhovenu během prosince?

Během prosince je v Eindhovenu průměrně 61 mm srážek. To by měl mít na paměti každý, kdo do města cestuje v zimě.

Jaká je průměrná rychlost větru v Eindhovenu v lednu?

V lednu je v Eindhovenu průměrná rychlost větru 25 km/h. To by mohlo zajímat návštěvníky, kteří se nechtějí větrat příliš silným větrem.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz