Počasí Rotterdam - všechny informace

Plánujete cestu do Rotterdamu? Zjistěte vše o typickém počasí, které vás tam čeká. Nabízíme kompletní informace o Rotterdamu a jeho počasí. Připravte své cestování lépe!

Počasí Rotterdam

Pokud se chystáte na cestu do nizozemského města Rotterdam, určitě vás bude zajímat, jaké tam panují počasí. Rotterdam je město vystavené oceánskému klimatu s mírnými, avšak vlhkými zimami a častými dešti během celého roku. V tomto článku vám přinášíme přesné údaje o průměrných teplotách, srážkách a rychlosti větru v jednotlivých měsících, abyste mohli svou cestu naplánovat co nejlépe.

Kdy vyrazit do

Pokud plánujete cestu do Rotterdamu, mějte na paměti, že klima se v průběhu roku poměrně výrazně mění. V lednu a únoru můžete očekávat chladnější počasí s běžnou teplotou kolem 6-7 stupňů Celsia přes den a 1 stupně Celsia v noci. Průměrná rychlost větru se pohybuje okolo 25-27 km/h a srážky dosahují zhruba 50-60 mm. Na jaře se teploty pomalu zvyšují, s běžnou teplotou přes den kolem 11-18 stupňů Celsia v březnu a dubnu. V měsících květen a červen začíná být teplěji, s běžnou teplotou přes den kolem 18-23 stupňů Celsia. V létě se pak teploty udrží kolem 23 stupňů Celsia přes den v červenci a srpnu. Pokud plánujete cestu do Rotterdamu, nezapomeňte na vhodné oblečení a případné deštníky kvůli srážkám, které se vyskytují celoročně.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Rotterdam? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud se chystáte navštívit Rotterdam v lednu, mějte na paměti, že běžná teplota přes den je pouze 6 °C, zatímco v nejteplejších dnech se teplota může vyšplhat až na 11 °C. Běžná teplota přes noc klesá na 1 °C. Rychlost větru v průměru dosahuje 27 km/h a srážky dosahují 58 mm. Doporučujeme tedy balit si teplejší oblečení a připravit se na nevlídnější měsíc v roce v Rotterdamu.

Počasí únor

Pokud se chystáš navštívit Rotterdam v únoru, připrav se na průměrnou denní teplotu 7 °C a průměrnou rychlost větru 26 km/h. Nejteplejší dny mají průměrnou teplotu 13 °C, ale běžná teplota přes noc klesá až na 1 °C. V tomto měsíci očekávej srážky o velikosti 48 mm. Vzhledem k těmto informacím, nezapomeň si sbalit teplejší oblečení a nepromokavou bundu, abys zvládl/a překonat chladné venkovní podmínky.

Počasí březen

Pokud se chystáš navštívit Rotterdam v březnu, můžeš očekávat běžnou teplotu přes den kolem 11 °C. Nicméně, pokud máš štěstí, můžeš zažít nejteplejší dny s průměrnou teplotou okolo 18 °C. Běžná teplota v noci se pohybuje kolem 2 °C. Průměrná rychlost větru je okolo 23 km/h a srážky dosahují 48 mm. Doporučujeme tedy připravit si vhodné oblečení a deštník, aby ti případné srážky nezkazily zážitek z návštěvy tohoto krásného města.

Počasí duben

Pokud plánujete navštívit Rotterdam v dubnu, můžete se těšit na mírné a příjemné počasí. Běžná teplota přes den činí 14 °C, s průměrnou teplotou v nejteplejších dnech dosahující 23 °C. V noci se očekává běžná teplota okolo 4°C. Na rozdíl od předchozích měsíců, duben přináší nižší srážky, které se pohybují kolem 40 mm. Rychlost větru v dubnu činí průměrně 19 km/h. Celkově by se mělo jednat o příjemné počasí pro cestování a prozkoumávání města Rotterdam.

Počasí květen

Pokud se chystáte navštívit Rotterdam v květnu, můžete očekávat běžnou teplotu přes den kolem 18°C a běžnou teplotu přes noc okolo 7°C. V nejteplejších dnech může být až 26°C, takže si nezapomeňte vzít oblečení pro různé teploty. Průměrná rychlost větru je kolem 17 km/h a srážky dosahují průměrně 52 mm. Vyhraďte si tedy místo pro deštník a alespoň jeden teplejší kousek na spaní.

Počasí červen

Pokud se chystáte navštívit Rotterdam v červnu, můžete očekávat teploty kolem 20 °C během dne a až 30 °C na nejteplejších dnech. Noční teploty se pohybují okolo 12 °C. Je ale třeba dávat pozor na srážky, které mohou být v červnu až 56 mm. Průměrná rychlost větru činí 17 km/h. Mějte na paměti, že v létě se v Rotterdamu konají různé kulturní akce, takže může být město plné turistů.

Počasí červenec

Pokud plánuješ návštěvu Rotterdamu v červenci, můžeš se těšit na teploty kolem 23 °C přes den a kolem 12 °C v noci. Průměrná rychlost větru se pohybuje okolo 16 km/h, což není příliš silný vítr. Je však nutné mít na paměti, že v tomto období bývá více srážek a průměrně spadne 66 mm za měsíc. Ať už se ale počasí bude vyvíjet jakkoliv, Rotterdam je vždy krásný a stojí za návštěvu.

Počasí srpen

Pokud se chystáte navštívit Rotterdam v srpnu, můžete očekávat průměrnou denní teplotu 23 °C, která v nejteplejších dnech stoupne na 32 °C. Běžná teplota přes noc se drží kolem 12 °C. Průměrná rychlost větru činí 16 km/h a srážky dosahují 53 mm. Přestože srpen může být teplejším měsícem, stále byste měli počítat s občasnými dešti a větrnými podmínkami při plánování svého pobytu v Rotterdamu.

Počasí září

Pokud se chystáte na cestu do Rotterdamu v září, můžete očekávat příjemné a mírně teplé počasí. Průměrná teplota během dne dosahuje 20°C, což je ideální pro procházky a návštěvy památek. V noci klesá teplota na běžných 10°C, takže nezapomeňte si s sebou vzít i něco teplejšího na sebe. Průměrná rychlost větru je 17 km/h a srážky činí 52 mm. Doporučujeme tedy se sebou nosit deštník a připravit se na občasný déšť.

Počasí říjen

Pokud plánuješ návštěvu Rotterdamu v říjnu, měj na paměti, že bude chladněji než v předchozích měsících. Průměrná denní teplota v říjnu činí 16 °C, což je o několik stupňů méně než v září. Nejteplejší dny v říjnu nabídnou průměrné teploty okolo 23 °C. Běžná teplota přes noc klesá na 7 °C. Srážky v říjnu se drží okolo 53 mm. Bývá větrno, s průměrnou rychlostí větru 20 km/h. Doporučujeme proto se na pobyt dobře připravit.

Počasí listopad

Pokud se chystáte do Rotterdamu v listopadu, mějte na paměti, že průměrná teplota přes den je pouze 10 °C a v nejteplejších dnech se teplota pohybuje okolo 17 °C. Běžná teplota přes noc klesne na 4 °C, takže se určitě nezapomeňte oblíkat tepleji. Průměrná rychlost větru je v tomto měsíci 21 km/h, což může způsobit chladné pocity. Srážky se pohybují kolem 55 mm, takže nezapomeňte přibalit deštník.

Počasí prosinec

Pokud plánuješ cestu do Rotterdamu v prosinci, počítej s chladným počasím. Běžná denní teplota se pohybuje kolem 7 stupňů Celsia a teplota v noci klesá na 2 stupně Celsia. Průměrná rychlost větru je však 25 km/h, takže může být ještě chladněji. Nezapomeň si proto vzít dostatečné teplé oblečení, abys se udržel v teple. Srážky jsou v prosinci v Rotterdamu vysoké a dosahují průměrně 64 mm. Připrav se na deštivé počasí a hlavně na silné větry, které mohou být v některých dnech nepříjemné.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Rotterdamu, jste na správném místě. Na grafu níže můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik následujících dní. Pokud se chcete dozvědět více detailů jako například východ nebo západ slunce, vlhkost, rychlost větru, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, stačí obrázek rozkliknout.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete návštěvu moderního Rotterdamu v Nizozemsku? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
6 °C 1 °C
Únor
7 °C 1 °C
Březen
11 °C 2 °C
Duben
14 °C 4 °C
Květen
18 °C 7 °C
Červen
20 °C 10 °C
Červenec
23 °C 12 °C
Srpen
23 °C 12 °C
Září
20 °C 10 °C
Říjen
16 °C 7 °C
Listopad
10 °C 4 °C
Prosinec
7 °C 2 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Rotterdam

Pokud plánujete návštěvu Rotterdamu, ideální období je od května do září. V těchto měsících se běžné teploty pohybují mezi 18-23°C přes den a 7-12°C v noci, což je velmi příjemné počasí pro prohlídky města. Navíc, srážky jsou výrazně nižší a rychlost větru mírnější. Pokud chcete zažít horké léto v Rotterdamu, červenec a srpen jsou nejteplejší měsíce s běžnými teplotami přes den kolem 23°C. Avšak, pokud nevadí vám chladnější počasí, krásné a romantické vánoční trhy v Rotterdamu jsou otevřené v prosinci.

Jaké je počasí v destinaci Rotterdam během léta?

Pokud plánujete cestu do Rotterdamu během letních měsíců, můžete se těšit na běžné teploty přes den přesahující 20 °C, s průměrnou teplotou nejteplejších dní dosahující až 32 °C v srpnu. Běžná teplota přes noc se v tomto období pohybuje okolo 12 °C. Nejvhodnějším oblečením se pro toto období stane výrazně letní. Nicméně, pamatujte na průměrnou rychlost větru, která se v tomto období pohybuje okolo 16-17 km/h, a na srážky, které dosahují průměru 53-66 mm.

Jaké je počasí v destinaci Rotterdam během zimy?

Pokud plánuješ cestovat do Rotterdamu během zimy, můžeš se připravit na chladnější teploty. V lednu a únoru běžná denní teplota dosahuje 6 až 7 stupňů Celsia, zatímco noční teplota může klesat až na 1 stupně Celsia. Průměrná rychlost větru v lednu je 27 km/h a v únoru 26 km/h, takže bychom ti doporučili zabalit si teplé oblečení a pásku na uši. Během těchto měsíců se očekávají srážky kolem 50 mm.

Jaké jsou průměrné teploty v Rotterdamu v červenci?

V červenci jsou průměrné teploty v Rotterdamu okolo 23 °C přes den a 12 °C v noci.

Jaký je průměrný počet srážek v Rotterdamu v listopadu?

V listopadu připadá v Rotterdamu průměrně 55 mm srážek.

Jaká je běžná rychlost větru v Rotterdamu v lednu?

V lednu je běžná rychlost větru v Rotterdamu 27 km/h.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz