Rotterdam

Průvodce Rotterdamem

Co vidět v Rotterdamu. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Rotterdam

Rotterdam je druhé největší město v Nizozemsku, které se nachází na jihozápadě země u ústí řeky Rýn. Město je významným přístavem a obchodním centrem, a to nejen v Nizozemsku, ale i v celé Evropě. Rotterdam je také známý pro svou moderní architekturu .V průběhu druhé světové války bylo město bombardováno, což vedlo k rozsáhlé obnově a přestavbě po válce. Dnes tu najdeme futuristické mrakodrapy a moderní architekturu, jako je Erasmusbrug, Euromast či Kubuswoningen. Kromě architektury je Rotterdam také bohatý na kulturní dědictví, muzea a galerie. Mezi nejvýznamnější patří Museum Rotterdam, Museum Boijmans Van Beuningen, Kunsthal Rotterdam a Het Nieuwe Instituut. Město také hostí řadu kulturních akcí a festivalů po celý rok, jako například Rotterdam Unlimited, Rotterdamse Dakendagen nebo North Sea Jazz Festival.

Evropa
NizozemskoNizozemsko
🏛️ Architektura
📜 Historie
👀 Památky
🏺 Museum
🌊 Moře

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 900 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 430 Kč / lůžko

Co vidět v Rotterdamu

Erasmusbrug
 

Erasmusbrug

Erasmusbrug je kombinovaným mostem, který spojuje severní a jižní část Rotterdamu přes řeku Nieuwe Maas v Nizozemsku. Most byl pojmenován po Desideriusovi Erasmu, významném humanistovi, známém jako Erasmus z Rotterdamu. Jde o symbol města a nejdůležitější památku Rotterdamu. Most je 802 metrů dlouhý a jeho asymetrický pylon dosahuje výšky 139 metrů. Díky svému unikátnímu designu je také přezdíván jako "Labuť".

Euromast
 

Euromast

Euromast v Rotterdamu je jedna z nejvyšších věží v Nizozemsku. Navrhl ji architekt Hugh Maaskant a byla postavena v letech 1958 až 1960. Věž byla speciálně postavena pro Floriádu (zahradnický festival v roce 1960). Jde o betonovou konstrukci s výhledovou terasou a restaurací ve výšce 96 metrů. Euromast nabízí neuvěřitelné panoramatické výhledy na Rotterdam a okolí.

Witte Huis
 

Witte Huis

Witte Huis, neboli Bílý dům, je budova postavená v roce 1898 v uměleckém stylu Art Nouveau v Rotterdamu. S výškou 43 metrů a 10-ti patry byl v té době nejvyšší budovou v Evropě. Dnes je budova národní památkou. Witte Huis byl první vysokou stavbou v Evropě, která byla postavena bez použití dřeva kvůli obavám z požáru. Budova je vyrobena z železa, oceli a betonu.

RailZ Miniworld
 

RailZ Miniworld

Miniworld Rotterdam je největší muzeum miniatur v Nizozemsku, které se nachází v Rotterdamu. Toto muzeum o rozloze 600 metrů čtverečních je naplněno detailními miniaturami města a jeho nejslavnějších památek, jako jsou Euromast, Erasmusův most, přístav a hlavní nádraží. Miniworld Rotterdam nabízí také prohlídky, během kterých se můžete dozvědět více o fungování muzea a vzniku miniatur. Muzeum má svůj vlastní "časový pás", kde jeden den trvá pouze 24 minut a noc čtyři minuty. Toto muzeum je ideálním místem pro zábavu pro všechny věkové kategorie.

SS De Rotterdam
 

SS De Rotterdam

SS Rotterdam je bývalá oceánská loď a výletní loď, která byla v roce 2010 přeměněna na hotel. Její kariéra trvala čtyřicet jedna let. Loď se již nepoužívá k plavbě, ale je otevřená veřejnosti jako muzeum a hotel. Prohlédnout si ji můžete zdarma na Promenade Deck a také na průvodcovské prohlídce, která vás provede všemi palubami lodi.

Het Park Rotterdam
 

Het Park Rotterdam

Het Park Rotterdam je krásný park ležící hned vedle řeky. Je to oblíbené místo místních, kam chodí běhat a relaxovat. Park je obklopen zahradou Tuin Schoonoord - malá skrytá zahrada plná květin. V parku se nachází mnoho budov a soch, jako je například Oranžérie, Villa Parkzicht, Parkheuvel nebo socha královny Wilhelmine.

Rotterdam - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 725 km
Nejbližší letiště RTM
4 km od centra
Přímý let
~ 1h 10min
Nizozemsko Nizozemsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
RTM
Rotterdam
RotterdamErasmusbrugEuromastWitte HuisRailZ MiniworldSS De RotterdamHet Park RotterdamHet Nieuwe Instituut Netherlands PhotomuseumWereldmuseumMarkthal Grote of Sint-LaurenskerkRotterdam, Coolsingel. Rotterdams stadhuis. Rijksmonument.

Počasí jaro

Březen
Max: 11 °C
Min: 2 °C
Duben
Max: 14 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 18 °C
Min: 7 °C

Počasí léto

Červen
Max: 20 °C
Min: 10 °C
Červenec
Max: 23 °C
Min: 12 °C
Srpen
Max: 23 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 20 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 16 °C
Min: 7 °C
Listopad
Max: 10 °C
Min: 4 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 7 °C
Min: 2 °C
Leden
Max: 6 °C
Min: 1 °C
Únor
Max: 7 °C
Min: 1 °C
Proč navštívit?
🏛️ Architektura
📜 Historie
👀 Památky
🏺 Museum
🌊 Moře

Letiště obsluhující Rotterdam

Letiště poblíž Rotterdamu

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

kaunas
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
korfu
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
Marseille
✈️ Zpátečka
💣 1 338 Kč
Verona
✨ Víkendovka
👌 1 436 Kč
malaga
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
pula
✈️ Zpátečka
😎 802 Kč

Letní letenky na Istrii

Chorvatsko
Před 42 hodinami
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz