Ålesund

Počasí Ålesund - všechny informace

Plánujete výlet do Ålesundu? Navštivte naši stránku a informujte se o typickém počasí v této norské destinaci. Získejte všechny potřebné informace pro plánování vaší cesty. ☀️🌧️ #Ålesund #počasí #plánovánícesty

Počasí v Ålesundu

Pokud se chystáte navštívit město Ålesund, je důležité mít na paměti, jaké počasí v daném období vládne. Zajímá vás teplota, srážky či rychlost větru? V tomto článku se podíváme na průměrné hodnoty těchto meteorologických parametrů v jednotlivých měsících. Díky tomu budete lépe připraveni na případné klimatické podmínky, které vás v Ålesundu čekají.

Kdy vyrazit do Ålesundu

Pokud se chystáte cestovat do města Ålesund, měli byste být připraveni na chladnější počasí v zimních měsících. V lednu a únoru jsou běžné teploty přes den okolo 2 °C a 3 °C, s průměrnou teplotou v nejteplejších dnech kolem 6 °C. Noční teploty klesají na -2 °C a průměrná rychlost větru je 19 km/h v lednu a 17 km/h v únoru. Srážky jsou v těchto měsících největší a dosahují až 190 mm v lednu a 180 mm v únoru. V březnu a dubnu teploty začínají stoupat a průměrná rychlost větru se mírně snižuje, ale srážky zůstávají poměrně vysoké. V letních měsících je k limnemu příjemné, teploty se pohybují okolo 20 °C a srážky jsou časté, zejména v srpnu a prosinci.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Ålesundu? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud se chystáte navštívit norské město Ålesund v lednu, počítejte s běžnou teplotou přes den kolem 2 °C běžnou teplotou přes noc okolo -2 °C. Průměrná rychlost větru v tomto měsíci je kolem 19 km/h, takže byste měli mít vhodné oblečení na ochranu proti větru. V lednu se očekává vysoké srážkové úhrny a to přibližně 190 mm. Mějte na paměti, že město může být během zimního období zamrzlé a kluzké, které může být pro návštěvníky nebezpečné.

Počasí únor

Pokud plánujete svou cestu do norského města Ålesund v únoru, můžete očekávat, že běžná teplota přes den bude 3 °C, zatímco průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 6 °C. V noci můžete očekávat běžnou teplotu kolem -2 °C. Průměrná rychlost větru činí 17 km/h a srážky se pohybují okolo 180 mm. Připravte si tedy teplejší oblečení a nepočítejte s příliš slunečným počasím.

Počasí březen

Pokud se chystáš navštívit město Ålesund v březnu, budeš potřebovat teplo! Průměrná teplota v nejteplejší dny může dosáhnout až 11 °C, ale běžná teplota přes den je jen 5 °C. Očekávej běžné teploty přes noc okolo 0 °C. Rychlost větru se v březnu mírně snižuje na 16 km/h a srážky dosahují 169 mm. Doporučujeme ti, abys se oblékl v teple a připravil si deštník, protože může být mokro.

Počasí duben

Duben je v Ålesundu ideálním měsícem pro návštěvu, kdy se běžná teplota přes den pohybuje kolem 9 °C, avšak v nejteplejších dnech se může vyšplhat až na 18 °C. Běžná teplota přes noc v dubnu činí 3 °C. Rychlost větru je v tomto měsíci poměrně mírná – 13 km/h. Srážky jsou také v dubnu nižší než v předcházejících měsících, avšak stále počítejte s průměrnými srážkami okolo 118 mm.

Počasí květen

Pokud plánuješ cestu do norského města Ålesund v květnu, můžeš se těšit na mírné počasí s běžnou teplotou přes den 14 °C a běžnou teplotou přes noc 7 °C. Nejteplejší dny přinesou průměrnou teplotu až 24 °C, takže si nezapomeň vzít i něco lehčího na sebe. Rychlost větru v tento měsíc je 11 km/h, což je příjemná hodnota. Pokud jde o srážky, v květnu je očekáváno 114 mm, což není zanedbatelné množství. Proto si nezapomeň vzít i nepromokavou bundu a boty.

Počasí červen

Pokud se chystáte do Ålesundu v červnu, berte na vědomí, že průměrná teplota přes den dosahuje 9 °C, ale v nejteplejších dnech se může vyšplhat až na 25 °C. Průměrná rychlost větru je 10 km/h a srážkové úhrny dosahují 125 mm. Na noc se očekává běžná teplota 16 °C. Nenechte se však nalákat na slunečné dny a nezapomeňte si s sebou vzít i teplejší oblečení. Teplotní rozdíly během dne mohou být markantní, proto si přibalte různé vrstvy oblečení, abyste se mohli snadno přizpůsobit.

Počasí červenec

Pokud se chystáte v červenci do norského města Ålesund, můžete očekávat běžné teploty přes den kolem 19 °C a teploty v nejteplejších dnech až 27 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 12 °C. Průměrná rychlost větru v červenci je 9 km/h a srážky dosahují 138 mm. Nezapomeňte si tedy sbalit lehké oblečení, ale raději si přibalte i nepromokavou bundu na případné deštivé dny.

Počasí srpen

Srpen v Ålesundu je poměrně vlhký měsíc s průměrnými srážkami 159 mm. Přestože teploty dosahují běžně 18 °C přes den a 12 °C přes noc, průměrná rychlost větru činí pouze 8 km/h. To znamená, že by mohlo být příjemné počasí pro turisty, kteří chtějí prozkoumat okolí a podnikat turistické výlety. Při balení vhodného oblečení pro cestu mějte na paměti, že srpen je stále vlhký měsíc a nezapomeňte si s sebou přibalit i vhodnou obuv na procházky v dešti. Teploty v srpnu se pohybují kolem 18 °C, průměrná rychlost větru je 8 km/h a srážky dosahují 159 mm.

Počasí září

Pokud cestuješ do města Ålesund v září, připrav se na průměrnou teplotu přes den 15 °C a průměrnou rychlost větru 11 km/h. Běžná teplota přes noc bude 9 °C, takže si rozhodně přibal bundu a teplejší oblečení na chladnější večery. Srážky v září činí 164 mm, takže nezapomeň na deštník nebo pláštěnku. Podívej se na průměrné teploty v nejteplejších dnech, které dosahují 22 °C, což může být velmi příjemné pro procházky a výlety. Přesto si ale zkontroluj předpověď počasí na den a vybav se vhodně podle aktuálních podmínek.

Počasí říjen

Pokud se chystáš cestovat do Ålesundu v říjnu, měj na paměti, že průměrná teplota přes den činí pouze 10 °C a běžná teplota přes noc klesá na 6 °C. Prosincové srážky se navíc zvyšují na 171 mm, ale nezoufej, město má své kouzlo i za deštivého počasí a můžeš se těšit na krásné podzimní scenérie. Nezapomeň vzít s sebou teplejší oblečení a deštník.

Počasí listopad

Pokud se chystáte navštívit město Ålesund v listopadu, mějte na paměti, že bude chladněji. Běžná teplota přes den je pouze 5 °C a běžná teplota přes noc klesá na 2 °C. Průměrná rychlost větru je 15 km/h, což může pocitově zvýšit chladnost. Kromě toho, srážková sezóna v listopadu pokračuje s průměrnými srážkami 163 mm. Ačkoli je v říjnu chladno, návštěva města Ålesund poskytuje mnoho možností k prozkoumání a užití si krásné přírody v této oblasti. Připravte se na pocitově chladnější počasí a nezapomeňte na vhodné oblečení a deštník.

Počasí prosinec

Pokud plánuješ cestu do města Ålesund v prosinci, měj na paměti, že běžná teplota přes den je pouze 3°C a průměrná teplota v nejteplejších dnech se pohybuje okolo 7°C. Teplota přes noc se v průměru snižuje na -1°C. Průměrná rychlost větru v tomto měsíci dosahuje 17 km/h, což může být nepříjemné. Pokud jde o srážky, můžeš očekávat 190 mm dešťových srážek, což je výše než v předchozích měsících. Měj na paměti, že když jedete do tohoto města v prosinci, měli byste připravit odpovídající oblečení a deštník.

Aktuální počasí

"Pokud vás zajímá aktuální počasí v norském Ålesundu, jste na správném místě. Níže naleznete graf s denními i nočními teplotami pro dnešek a několik příštích dnů. Pokud se chcete dozvědět více detailů jako například východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, stačí si obrázek rozkliknout."
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do idylického norského města Ålesund? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
2 °C -2 °C
Únor
3 °C -2 °C
Březen
5 °C 0 °C
Duben
9 °C 3 °C
Květen
14 °C 7 °C
Červen
16 °C 9 °C
Červenec
19 °C 12 °C
Srpen
18 °C 12 °C
Září
15 °C 9 °C
Říjen
10 °C 6 °C
Listopad
5 °C 2 °C
Prosinec
3 °C -1 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Ålesundu

Pokud plánujete návštěvu města Ålesund, nejlepší období by bylo od května do srpna, kdy má běžná denní teplota 14-19 °C a průměrná rychlost větru je nejnižší. Květen a červen jsou ideální měsíce pro turisty, kteří mají rádi mírné počasí a chtějí si užít město a jeho krásné okolí. Pro milovníky tepla je nejlepší červenec a srpen, kdy se teploty pohybují kolem 18 °C a je nejvíce slunečných dní. Nicméně, i v zimních měsících můžete zažít kouzlo tohoto norského města. Pokud se rozhodnete navštívit Ålesund v lednu nebo únoru, berte v úvahu, že běžné teploty přes den se pohybují okolo 2-3°C a rychlost větru může být až 19 km/h. V každém případě, ať už navštívíte Ålesund kdykoli v roce, nezapomeňte si vzít vhodné oblečení, aby vaše cestování bylo příjemné a pohodlné.

Jaké je počasí v Ålesundu během léta?

Pokud plánujete svou cestu do Ålesundu v létě, nezapomeňte si přibalit lehčí oblečení a deštník. Průměrné teploty v červnu a červenci se pohybují kolem 18-19 °C přes den a 11-12 °C v noci. Srážky mohou být stále dost vysoké, a to až 138 mm v červenci. Nicméně, v srpnu jsou srážky ještě výraznější, s průměrnými 159 mm za měsíc. S průměrnou rychlostí větru okolo 8-10 km/h, byste měli mít pohodlné a příjemné počasí na prozkoumání města a jeho okolí.

Jaké je počasí v Ålesundu během zimy?

Pokud se chystáš navštívit město Ålesund během zimy, měj na paměti, že běžná teplota přes den v lednu dosahuje 2 °C s teplotou přes noci až -2 °C. Průměrná rychlost větru v lednu činí 19 km/h a srážky dosahují 190 mm. Teploty v nejteplejších dnech jsou v lednu kolem 6 °C. V únoru jsou tyto hodnoty podobné, s běžnou teplotou přes den 3 °C a průměrnou rychlostí větru 17 km/h. Očekávat můžeš srážky v průměru 180 mm.

Jaké jsou průměrné teploty v jednotlivých měsících v Ålesundu?

V lednu, únoru a prosinci se průměrné teploty pohybují kolem 2-3 °C přes den a kolem -1 až -2 °C v noci. Na jaře a na podzim je teplota příjemnější, v březnu se průměrná denní teplota pohybuje kolem 5 °C a v září kolem 15 °C. V letních měsících se průměrné teploty přes den pohybují kolem 18-19 °C.

Jaké jsou srážkové poměry v Ålesundu v průběhu roku?

V průběhu roku v Ålesundu prší poměrně často. Největší množství srážek padne v prosinci, kdy průměrně spadne 195 mm dešťové vody. Srážky jsou vysoké i v lednu a únoru, kdy spadne přibližně 180-190 mm srážek. Naopak v květnu padne průměrně 'jen' 114 mm srážek.

Jaké jsou průměrné rychlosti větru v Ålesundu a kdy fouká nejvíce?

Průměrná rychlost větru v Ålesundu se pohybuje okolo 10-19 km/h. Nejvíce fouká v lednu, kdy je průměrná rychlost větru 19 km/h. Naopak nejméně větrným měsícem je srpen, kdy se průměrná rychlost větru pohybuje kolem 8 km/h.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz