Stavanger - Stavanger

Počasí Stavanger - všechny informace

Zjistěte vše o počasí v Stavangeru před vaší cestou. Kompletní přehledy, průměrné teploty a další užitečné informace.

Počasí Stavanger

Vítejte v našem novém článku, který je plně věnován klimatu a počasí ve městě Stavanger v Norsku. Zde naleznete detailní přehled o průměrných teplotách po celý rok, očekávané rychlosti větru a úhrnu srážek v jednotlivých měsících. Pokud tedy plánujete výlet do tohoto krásného města, očekávejte od nás přesné a užitečné informace. Připravte se na počasí a užijte si svou cestu do Stavangeru!

Kdy vyrazit do

Pokud plánujete cestu do Stavangeru, měli byste zvážit, jaké počasí preferujete. Pokud vás neodradí chladnější počasí a vyšší srážky, můžete vyrazit i v lednu. Běžná teplota přes den v tomto období dosahuje 3°C, v noci se ochlazuje na 0°C a můžete očekávat srážky okolo 261 mm. Únor přináší podobné podmínky. Na jaře, konkrétně v dubnu a květnu, začíná být v Stavangeru tepleji a denní teploty se pohybují okolo 9-14°C. Teplejší počasí nastává v létě, konkrétně v červenci a srpnu, kdy teplota může dosáhnout až 27°C. Ve Stavangeru se však může objevit více dešťových dnů, kde srážky v červenci a srpnu dosahují 144 a 168 mm. Pokud preferujete mírnější podzimní počasí, září nebo říjen s teplotami 15 a 11°C během dne mohou být ideální. Limit ideálního období pro návštěvu Stavangeru tedy záleží na vašich preferencích počasí.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Stavanger? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud plánujete lednovou cestu do norského města Stavanger, měli byste se připravit na chladné počasí. Denní průměrná teplota v tomto období často dosahuje pouze 3 stupňů Celsia, avšak můžete narazit i na teplejší dny, kdy teplota stoupne až na 7 stupňů. Noční teploty v lednu bývají obvykle kolem nuly. Kromě teplot je třeba vzít v potaz i proměnlivý vítr s průměrnou rychlostí kolem 23 km/h. Stavanger je v lednu velmi vlhkým městem s průměrným měsíčním úhrnem srážek 261 mm. Nezapomeňte tedy na vhodné oblečení a připravte se na měsíc plný lednových norských dobrodružství.

Počasí únor

Je vhodné vědět, jaké počasí můžete v únoru očekávat, pokud plánujete cestovat do Stavangeru. Běžná teplota během dne se pohybuje kolem 3 stupňů Celsia, ale v nejteplejších únorových dnech může dosáhnout až 7 stupňů Celsia. Obvykle je v noci chladněji, s teplotami okolo -1 stupně Celsia. Únorové počasí v Stavangeru je také výrazně ovlivněno vysokou rychlostí větru, která průměrně dosahuje 20 km/h. Co se srážek týče, jsou v únoru také poměrně vysoké, celkově dosahují až 215 mm. Proto je vhodné přibalit si odolnou bundu a dobrou obuv.

Počasí březen

Pokud se chystáte na cestu do malebného města Stavanger, je dobré se připravit na počasí, které březen přináší. Průměrná denní teplota v tomto měsíci se obvykle pohybuje okolo 5 °C, ovšem v nejteplejších dnech může stoupat až k 11 °C. Noční teploty se často snižují téměř k nule. Můžete také očekávat poměrně silný vítr s průměrnou rychlostí 20 km/h. Březen je v Stavangeru měsícem s častými srážkami, průměrné měsíční srážky dosahují 187 mm. Oblečte se vrstveně a nezapomínejte na voděodolnou bundu. Užijte si svůj výlet do Stavangeru bez ohledu na počasí!

Počasí duben

Informace o počasí v Stavangeru

Pokud plánujete cestovat do krásného Stavangeru v dubnu, měli byste se připravit na jarní počasí. Běžná denní teplota se pohybuje okolo 9 °C. Nicméně v nejteplejších dubnových dnech můžete očekávat teploty až do 18 °C. Přes noc se teplota snižuje průměrně na 3 °C, proto je vhodné mít s sebou teplou vrstvu oblečení. S průměrnou rychlostí větru 17 km/h je vhodné mít na místě také větrovku. Duben je v Stavangeru mírně deštivý měsíc s průměrnými srážkami 136 mm, takže na vás čeká i pršiplášť či deštník. Stavanger v dubnu nabízí pestré počasí, které jistě zaujme svou dynamikou.

Počasí květen

Ve Stavangeru je v květnu teplota příjemná a během dne běžně dosahuje 14°C. Během těch nejteplejších dnů může však stoupnout až na 24°C. Večery zde nejsou mrazivé, obvykle se teplota pohybuje kolem 7°C. Pokud si chcete Stavanger prohlédnout bez průvodce a vychutnat nádheru jeho přírody, květen je ideální volbou. Nezapomeňte si však vzít nepromokavé oblečení, květen je ve Stavangeru často deštivý měsíc s průměrným srážkovým úhrnem 115 mm. Průměrná rychlost větru je 14 km/h, takže město je občas chladnější, než by teploty naznačovaly.

Počasí červen

Pokud plánujete cestu do Stavangeru v červnu, na vás čeká příjemné počasí. Průměrná teplota během dne by měla dosahovat přibližně 16 °C. V nejteplejších červnových dnech může teplota vystoupit až na 25 °C, zatímco v noci se pohybují kolem 9 °C. Tyto informace vám mohou pomoci lépe se připravit na balení zavazadel. Měli byste také zvážit přibalit svetr či bundu, vzhledem ke rychlosti větru, která v červnu v Stavangeru obvykle dosahuje 12 km/h. Co se srážek týče, průměrný úhrn v červnu v Stavangeru je 116 mm, takže by bylo vhodné přemýšlet o přibalení deštníku do zavazadla.

Počasí červenec

<html> <body> <p> Pokud plánujete cestu do Stavangeru v červenci, můžete očekávat příjemné počasí s průměrnou denní teplotou okolo 18°C. V nejteplejších dnech může teplota vystoupat až na 27°C. Během noci se počasí zklidní a teploty klesnou k hodnotě kolem 12°C. </p> <p> Můžete také očekávat průměrnou rychlost větru 10 km/h, což představuje lehký vánek. Co se týče srážek, červenec ve Stavangeru bývá poměrně vlhký, s průměrným množstvím srážek dosahujícím 144 mm, takže nesmíte zapomenout zabalit nepromokavé oblečení. </p> <p> Celkově je červenec ideální dobou pro návštěvu Stavangeru, pokud preferujete mírně teplé počasí. </p> </body> </html>

Počasí srpen

Pokud plánujete cestu do města Stavanger v srpnu, můžete se těšit na příjemné letní počasí. Denní teploty v tomto měsíci běžně dosahují okolo 18 °C, v nejteplejších dnech však mohou vystoupat až na 26 °C. Jako specifikum srpna ve městě Stavanger lze také uvést, že teploty v noci obvykle klesají na příjemných 12 °C. Pokud je pro vás důležitý faktor vítr, průměrná rychlost větru v srpnu je 11 km/h. Jako přímořské město se Stavanger může pyšnit i svými srážkami, které v srpnu dosahují průměrně 168 mm. Proto si nezapomeňte přibalit nepromokavou bundu nebo deštník.

Počasí září

Pokud plánujete cestu do Stavangeru v září, měli byste očekávat mírné počasí. Teploty se během dne pohybují okolo příjemných 15 °C, i když v nejteplejších dnech mohou vystoupat až na 22 °C. Noční teploty jsou obvykle chladnější, kolem 10 °C. Pokud jde o větrné podmínky, průměrná rychlost větru v září bývá 14 km/h. Měli byste se ale připravit na poměrně vysoký počet srážek, v září je průměrně 186 mm srážek. Tato vysoká vlhkost ve Stavangeru v září může ovlivnit Váš plán aktivit, takže nezapomeňte zabalit vhodné oblečení.

Počasí říjen

Informace o klimatu ve Stavangeru

Pokud plánujete cestu do Stavangeru v říjnu, je důležité znát průměrné klimatické podmínky. Během dne můžete očekávat obvyklou teplotu kolem 11 °C, zatímco v nejteplejších říjnových dnech může teplota vzrůst až na 17 °C. V noci se teplota typicky snižuje na průměrných 7 °C. Průměrná rychlost větru v říjnu je kolem 17 km/h. Nezapomeňte, že Stavanger je známý svými srážkami, a říjen s průměrem 230 mm srážek za měsíc není výjimkou. Připravte se tedy na proměnlivé a vlhké podmínky.

Počasí listopad

Návštěva Stavangeru v listopadu

Pokud plánujete návštěvu města Stavanger v listopadu, připravte se na poměrně chladné počasí. Teplota se během dne obvykle pohybuje okolo 7 °C, ale v nejteplejších dnech může stoupat až na 11 °C. Přes noc teplota klesá v průměru na 3 °C, takže teplé oblečení a kabát určitě přijdou vhod. Kromě teploty byste měli věnovat pozornost také větru, který v listopadu dosahuje průměrné rychlosti 20 km/h. A nezapomeňte na deštník, protože listopadové srážky v Stavangeru činí v průměru 214 mm.

Počasí prosinec

Pokud máte v plánu cestu do Stavangeru v prosinci, měli byste se rozhodně připravit na chladné počasí. Průměrná teplota během dne se v tomto měsíci pohybuje okolo 4 °C, ale v nejteplejších dnech může vystoupat až k 8 °C. Teploty v noci jsou však obvykle nižší, s průměrem kolem 1 °C. Prosinec je rovněž měsícem s velmi silným větrem, jehož průměrná rychlost dosahuje 19 km/h. Vezměte na vědomí, že prosinec je v Stavangeru také poměrně vlhkým měsícem - průměrné množství srážek je 257 mm. Nezapomínejte tedy na teplé oblečení a udělejte si místo i pro deštník.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
"""Plánujete cestu do krásného Stavangeru v Norsku?""" Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
3 °C 0 °C
Únor
3 °C -1 °C
Březen
5 °C 0 °C
Duben
9 °C 3 °C
Květen
14 °C 7 °C
Červen
16 °C 9 °C
Červenec
18 °C 12 °C
Srpen
18 °C 12 °C
Září
15 °C 10 °C
Říjen
11 °C 7 °C
Listopad
7 °C 3 °C
Prosinec
4 °C 1 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Stavanger

Období od května do srpna je považováno za nejlepší čas pro návštěvu norského města Stavanger. Během těchto měsíců lze očekávat nejteplejší počasí s průměrnými denními teplotami dosahujícími v květnu 14 stupňů Celsia, přičemž v nejteplejších dnech mohou dosáhnout až 24 stupňů. V červnu se teploty pohybují od 16 stupňů přes den až k 25 stupňům v nejteplejších dnech. Průměrné denní teploty se v červenci a srpnu pohybují kolem 18 stupňů, přičemž v nejteplejších dnech mohou dosáhnout 27 stupňů (v červenci) a 26 stupňů (v srpnu).

Noční teploty se pohybují mezi 7 až 12 stupni. Tyto měsíce jsou dále charakteristické mírnější rychlostí větru, v květnu 14 km/h a v červenci a srpnu kolem 10-11 km/h. Je však třeba počítat i se srážkami, které v průběhu těchto měsíců dosahují hodnot mezi 115 a 168 mm.

Jaké je počasí v destinaci Stavanger během léta?

Cestování do Stavangeru

Pokud plánujete cestovat do Stavangeru během letních měsíců, můžete očekávat mírné a částečně vlhké počasí. Během června se běžná denní teplota pohybuje kolem 16 °C a v nejteplejších dnech může dosáhnout až 25 °C. Noční teploty klesají na průměrných 9 °C. Průměrná rychlost větru v červnu je 12 km/h a měsíční srážky dosahují 116 mm.

V červenci a srpnu se denní teploty pohybují kolem 18 °C, přičemž v nejteplejších červencových dnech mohou dosáhnout až 27 °C, a v srpnu až 26 °C. Noční teploty během těchto měsíců jsou přibližně 12 °C. Srážky v červenci dosahují 144 mm a v srpnu 168 mm.

Léto v Stavangeru s mírnými teplotami a přiměřeným množstvím srážek je tedy ideální čas pro prohlídku města a okolí.

Jaké je počasí v destinaci Stavanger během zimy?

Pokud plánujete zimní výlet do Stavangeru, měli byste se připravit na chladné a vlhké podmíky. Leden, který je jedním z nejchladnějších měsíců, obvykle představuje denní teploty okolo 3 °C, zatímco noční teploty klesají až k 0 °C. Průměrné teploty nejteplejších lednových dnů se pohybují kolem 7 °C. Navíc je leden také měsícem s vysokou průměrnou rychlostí větru, 23 km/h, a celkovými srážkami 261 mm. Únor přináší podobné podmíny, s denními teplotami okolo 3 °C a nočními teplotami klesajícími až k -1 °C. Díky průměrné rychlosti větru 20 km/h a srážkám 215 mm je únor lehce sušší než leden. V březnu se teploty začínají postupně zvyšovat na denních 5 °C a nočních 0 °C, s průměrnými teplotami nejteplejších březnových dnů dosahujícími až 11 °C. Březnové srážky činí přibližně 187 mm a průměrná rychlost větru je 20 km/h.

Jaké je průměrné počasí v Stavangeru během zimních měsíců?

Ve Stavangeru můžete během zimy očekávat chladnější počasí. Teploty přes den se pohybují okolo 3-4°C a v noci okolo 0-1°C. Průměrná rychlost větru bývá kolem 20-23 km/h a měsíční srážky dosahují až 257 mm v prosinci a 261 mm v lednu. Zimní oblečení a deštník by měly být součástí vaší výbavy. Průměrná teplota během nejteplejších dnů zimních měsíců se pohybuje od 7°C v lednu až do 8°C v prosinci.

Jaké je počasí v Stavangeru během letních měsíců?

V letním období je v Stavangeru příjemně teplé počasí, s denními teplotami dosahující až 18°C v červenci a srpnu. Noční teploty se zde pohybují okolo 12°C. Průměrná rychlost větru je mnohem nižší, pohybuje se kolem 10-11 km/h a měsíční úhrn srážek dosahuje přibližně 144 - 168 mm. Nejvyšší zaznamenané teploty v letních měsících dosahují v Stavangeru až 27°C v červenci a 26°C v srpnu.

Jaké jsou teploty v Stavangeru na přelomu jara a podzimu?

Počasí ve Stavangeru

Na přelomu jara a podzimu bývá ve Stavangeru mírnější počasí. V dubnu a květnu se denní teploty pohybují mezi 9-14°C, zatímco noční teploty jsou v intervalu 3-7°C. Srážky jsou nižší, pohybují se okolo 115-136 mm a průměrná rychlost větru dosahuje 14-17 km/h. V říjnu a listopadu denní teploty dosahují 7-11°C a noční teploty 3-7°C. Srážky se zvyšují na 214-230 mm a průměrná rychlost větru také stoupá na hodnoty 17-20 km/h.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz