Wellington - Modified by straightening, 12-09-06

Wellington průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Wellington

Wellington, hlavní město Nového Zélandu, je malebné pobřežní město známé svým uměleckým životem a kavárnami. Procházka po nábřeží nabízí nádherný výhled na moře, kde se můžete zastavit na kávu nebo ochutnat místní víno. Navštivte Muzeum Te Papa pro lekci z maorské historie a kultury, zajímavé výstavy a interaktivní zábavu. Pro romantickou procházku choďte do botanické zahrady nebo vyšplhejte na vrchol hory Mount Victoria a obdivujte panoramatický výhled na město.

Nový ZélandNový Zéland

Co vidět

Te Papa ("Our Place"), The Museum of New Zealand
 

Museum of New Zealand Te Papa Tongarewa

Muzeum Nového Zélandu Te Papa Tongarewa je největším muzeem v zemi, které nabízí fascinující pohled na historii, kulturu a přírodu Nového Zélandu. Interaktivní expozice a exponáty vás zavedou do světa maorských legend, přírodních krás a moderního života. Muzeum se nachází v samém srdci Wellingtonu a je nevyhnutelnou zastávkou pro každého, kdo chce objevit to nejlepší, co Nový Zéland nabízí.

WellingtonBotGardensSculpture
 

Wellington Botanic Garden

Botanická zahrada Wellington je ideálním místem pro milovníky přírody. Rozkládá se na 25 hektarech a nabízí nádherné výhledy na město. Kromě rozmanitých druhů rostlin a květin můžete navštívit i skleníky s tropickými rostlinami. Nezapomeňte navštívit i Rose Garden, kde se nachází více než 3 000 růží. Vstup do zahrady je zdarma.

The Weta Cave, in Miramar (Wellington).
 

Weta Cave

Weta Cave je fascinující místo pro fanoušky filmů jako Hobit nebo Pán prstenů. Nachází se v srdci Wellingtonu a nabízí výstavu originálních filmových rekvizit a kostýmů. Můžete se také podívat za kulisy a zjistit, jak se vyrábějí speciální efekty. Prohlédněte si také největší model draka Smauga na světě a nakupujte si suvenýry v obchodě Weta Cave.

Wellington Cable Car Museum
 

Cable Car Museum

Muzeum lanovky v Wellintonu je skvělým místem pro milovníky historie a technologie. Zde se dozvíte vše o historii lanovek v této oblasti a uvidíte, jak fungují. Muzeum nabízí nejen fascinující exponáty, ale také krásné výhledy na město a přístav. Navštivte toto muzeum a podívejte se na svět z jiné perspektivy.

Old saint pauls 2
 

Old St Paul's

Starý kostel svatého Pavla je jednou z nejvýznamnějších historických památek Wellingtonu. Postaven byl v roce 1866 a sloužil jako katedrála do roku 1964. Interiér kostela je plný krásných vitráží a soch. Navštivte tuto nádhernou památku, abyste se vrátili do minulosti a poznali historii Nového Zélandu.

Wellington - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 18212 km
Nejbližší letiště WLG
5 km od centra
Přímý let
~ 21h 2min
Nový Zéland Nový Zéland
Časový posun proti ČR
+12h
Obsluhující letiště
WLG
Wellington - Modified by straightening, 12-09-06
Wellington - Modified by straightening, 12-09-06Te Papa ("Our Place"), The Museum of New ZealandWellingtonBotGardensSculptureThe Weta Cave, in Miramar (Wellington).City Gallery, Civic Square, Wellington, New ZealandWellington Cable Car MuseumOld saint pauls 2A expansive view of the Wright's Hill Gun Emplacement in Karori, taken using a fisheye lense August 2013.Wellington ZooWellington's Bucket Fountain in Cuba Mall.Wellington Civic CentreTakahe bird at Zealandia, the Karori Sanctuary.Wellington Museum

Počasí jaro

Březen
Max: 19 °C
Min: 12 °C
Duben
Max: 17 °C
Min: 10 °C
Květen
Max: 14 °C
Min: 9 °C

Počasí léto

Červen
Max: 12 °C
Min: 7 °C
Červenec
Max: 12 °C
Min: 7 °C
Srpen
Max: 12 °C
Min: 6 °C

Počasí podzim

Září
Max: 14 °C
Min: 7 °C
Říjen
Max: 15 °C
Min: 8 °C
Listopad
Max: 17 °C
Min: 10 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 19 °C
Min: 12 °C
Leden
Max: 21 °C
Min: 13 °C
Únor
Max: 21 °C
Min: 13 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Paříž
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Bari - pobřeží
✈️ Zpátečka
💣 1 175 Kč
Colombo - A crumbling colonial-era building is wedged between more modern structures at this intersection in Pettah, one of the oldest districts in Colombo and…
✈️ Zpátečka
👌 19 990 Kč
mombasa, Kena
🌴 Dovolená
👌 17 490 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz