Varšava

Počasí Varšava - všechny informace

Plánujete cestu do Varšavy? Zjistěte, co vás čeká v oblasti počasí díky našemu průvodci.

Počasí Varšava

Přemýšlíte o své další cestě a zvažujete návštěvu krásného města Varšava? Určitě nezapomeňte zkontrolovat předpověď počasí a přizpůsobit si své plány. V tomto článku vám přinášíme aktuální informace o počasí v různých měsících roku, abyste se mohli naplno těšit z Vaší návštěvy Varšavy.

Kdy vyrazit do

Pokud se chystáte cestovat do polského hlavního města, Varšavy, měli byste zvážit roční období. V lednu a únoru můžete očekávat běžné teploty kolem 1-2°C přes den a -3 až -4°C v noci. Průměrné srážky v těchto měsících jsou 33-40 mm se střední rychlostí větru 27-28 km/h. Na jaře, v březnu a dubnu, se teploty mírně zvyšují a průměrné srážky se pohybují kolem 34-37 mm. V květnu se očekávají teploty kolem 20°C přes den a 8°C v noci s většími srážkami okolo 56 mm. V létě, především během června, července a srpna, můžete očekávat vysoké teploty přes den i v noci. Nejvyšší průměrné teploty v nejteplejších dnech dosahují až 31-33°C. Srážky se pohybují mezi 48-65 mm se střední rychlostí větru 14-15 km/h. V září a říjnu se teploty postupně snižují a srážky mírně klesají na 31-43 mm. V listopadu a prosinci se očekávají nejnižší teploty přes den kolem 2-7°C a v noci -2 až 1°C s průměrnými srážkami 37-41 mm a mírně vyšší rychlostí větru 22-26 km/h.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Varšava? Máme pro vás přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud plánujete cestu do Varšavy v lednu, průměrná teplota během dne je jen 1 °C a v noci klesá na -4 °C. Nejteplejší dny nabídnou teplotu kolem 7 °C, ale běžně se zde setkáte s rychlostí větru 28 km/h. Srážky dosahují 40 mm, takže nepromokavá bunda je tou nejlepší volbou.

Počasí únor

Pokud se chystáte navštívit Varšavu v únoru, bude pravděpodobně chladněji než v lednu. Běžná teplota přes den stoupne na 2°C a běžná teplota přes noc klesne na -3°C. Průměrná rychlost větru zůstává poměrně vysoká, kolem 27 km/h, takže se můžete připravit na větrné dny. Srážková aktivita by se měla mírně snížit na 33 mm, což ale neznamená, že nebude pršet. Pokud plánujete návštěvu Varšavy v únoru, nezapomeňte si s sebou vzít dostatečné oblečení a obuv na chladné a vlhké dny.

Počasí březen

Březen je obdobím, kdy se počasí v Varšavě postupně otepluje. Průměrná teplota přes den je kolem 7 °C, což znamená, že už není tak chladno jako v lednu a únoru. Nejteplejší dny mohou dosáhnout až 17 °C. Průměrná rychlost větru klesá na 25 km/h, ale i tak je stále poměrně vysoká. Srážky v březnu činí přibližně 34 mm, takže se občas může projevit deštivé počasí. Přestože počasí není ještě úplně přívětivé, březen může být dobrým měsícem pro návštěvu Varšavy, zejména pokud preferujete mírné počasí.

Počasí duben

Duben je měsíc, kdy se počasí v Varšavě konečně trochu umoudřuje. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje až 24 °C, což jsou skvělé podmínky pro procházky městem a poznávání jejích krás. Běžná teplota přes den se pohybuje kolem 15 °C, což je již velmi příjemné. Na druhou stranu, teplota v noci stále může klesnout na 3 °C, takže nezapomeňte na teplejší oblečení. Srážky v dubnu dosahují 37 mm, což znamená, že může být občas deštivo. Přesto se však jedná o jeden z nejlepších měsíců na návštěvu Varšavy, tak neváhejte a vydejte se na cestu.

Počasí květen

V měsíci květnu se v Varšavě můžete očekávat poměrně teplé počasí s běžnou teplotou přes den kolem 20°C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje až 28°C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 8°C. Průměrná rychlost větru v květnu je kolem 15 km/h. Srážky jsou v tomto měsíci časté a dosahují průměrně 56 mm. Pokud plánujete cestu do Varšavy v květnu, nezapomeňte si s sebou vzít vhodné oblečení a deštník.

Počasí červen

V červnu se v Varšavě očekávají vysoké teploty, přičemž průměrná teplota přes den činí 11 °C a v nejteplejších dnech může stoupat až na 31 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 23 °C. Nezapomeňte si tedy sbalit sluneční krém a lehké oblečení!

Počasí červenec

Pokud se chystáte do Varšavy v červenci, můžete očekávat příjemné letní počasí. Průměrná teplota přes den činí 25 °C a v nejteplejších dnech dokonce může stoupat až na 33 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje okolo 13 °C. Průměrná rychlost větru je pouze 14 km/h, takže se nemusíte obávat velkých vichřic. Srážky jsou v tomto měsíci asi 65 mm, takže si vezměte deštník, aby vás průtrž mračen nepřekvapila. Celkově vzato je červenec ve Varšavě slunečný a horký, takže si připravte lehké oblečení.

Počasí srpen

Pokud se chystáte navštívit Varšavu v srpnu, můžeš očekávat běžné teploty přes den kolem 25 °C a běžné teploty přes noc okolo 13 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 33 °C. Rychlost větru se pohybuje kolem 14 km/h a srážky v srpnu činí 48 mm. Připravte si tedy lehčí oblečení a nezapomeňte na ochranu před sluncem.

Počasí září

Pokud plánujete v září cestu do Varšavy, berte na vědomí, že běžná teplota přes den dosahuje příjemných 20 °C, ale občas může být i chladněji. Průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 16 km/h, takže byste měli mít oblečeno na to, aby vás nezima překvapila. Srážky v září jsou přibližně 43 mm, takže se můžete připravit na občasné deště. Nezapomeňte si tedy s sebou vzít i nepromokavé oblečení a deštník.

Počasí říjen

Pokud plánujete cestu do Varšavy v říjnu, měli byste počítat s běžnou denní teplotou kolem 15 °C a průměrnou rychlostí větru 18 km/h. V nejteplejších dnech se ale může teplota vyšplhat až na 24 °C. Noční teploty jsou chladnější a běžně se pohybují kolem 5 °C. Průměrné srážky jsou v říjnu 31 mm. Pokud se chystáte na procházky, měli byste si s sebou vzít teplejší oblečení a deštník, abyste byli na všechno připraveni.

Počasí listopad

V listopadu bývá v hlavním městě Polska průměrná denní teplota kolem 7°C, ale během nejteplejších dní může dosáhnout až 15°C. V noci je zima, s teplotami kolem 1°C a rychlost větru až 22 km/h. Srážek v listopadu není tolik jako v předešlých měsících, ale stále může být celkem vlhké, s průměrnými srážkami kolem 37 mm.

Počasí prosinec

Pokud plánujete navštívit Varšavu v prosinci, berte v potaz, že běžná teplota přes den je pouze 2 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje pouze 8 °C (běžná teplota přes noc se pohybuje kolem -2 °C). Průměrná rychlost větru je 26 km/h  a srážky dosahují 41 mm. Doporučujeme si obléknout vícenásobné vrstvy a nezapomeňte na teplé kabáty, šály a rukavice. Pokud máte citlivé nohy, zvažte nošení teplých bot a ponožek.

Aktuální počasí

Pokud se zajímáte o aktuální počasí ve Varšavě v Polsku, jste na správném místě. Níže jsou uvedeny denní a noční teploty pro dnešek a několik následujících dní. Pokud hledáte více podrobností, jako je čas východu a západu slunce, vlhkost, rychlost větru, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, stačí kliknout na obrázek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do historické Varšavy v Polsku? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
1 °C -4 °C
Únor
2 °C -3 °C
Březen
7 °C -1 °C
Duben
15 °C 3 °C
Květen
20 °C 8 °C
Červen
23 °C 11 °C
Červenec
25 °C 13 °C
Srpen
25 °C 13 °C
Září
20 °C 9 °C
Říjen
15 °C 5 °C
Listopad
7 °C 1 °C
Prosinec
2 °C -2 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Varšava

Nejlepší čas pro návštěvu Varšavy závisí na vašich preferencech. Pokud upřednostňujete mírné počasí, doporučujeme cestovat v dubnu nebo v květnu, kdy průměrné teploty dosahují příjemných 15-20 °C a srážky jsou mírné. Pokud hledáte horké léto, březen až září jsou nejteplejší měsíce s průměrnými teplotami přes den kolem 20-25°C. V zimě počítejte s nízkými teplotami a srážkami, leden až březen jsou nejchladnější měsíce s průměrnými teplotami pod nulou a průměrnou rychlostí větru okolo 25 km/h. Pokud chcete cestovat mimo hlavní turistickou sezonu, listopad a prosinec jsou nejméně rušné měsíce, ale také může být chladněji..

Jaké je počasí v destinaci Varšava během léta?

Pokud plánujete cestu do Varšavy během letních měsíců, můžete se těšit na příjemné teploty a relativně malé srážky. V červnu a červenci jsou běžné teploty kolem 25-26 °C přes den a kolem 13 °C v noci. Nejteplejší dny mohou dosáhnout až 33 °C. V srpnu jsou teploty podobné jako v červenci, ovšem srážky jsou o něco nižší. Průměrná rychlost větru v letních měsících je kolem 15 km/h.

Jaké je počasí v destinaci Varšava během zimy?

Během zimy je v Varšavě běžná teplota přes den okolo 1 °C a běžná teplota přes noc kolem -4 °C. Průměrná rychlost větru v lednu činí 28 km/h a srážky dosahují přibližně 40 mm. Pokud se chystáte do Varšavy v zimních měsících, nezapomeňte si přibalit dostatečně teplé oblečení a na cestu se vybavte vhodnou obuví, aby vám příjemný pobyt v této polské metropoli nezkazily nízké teploty.

Jaké jsou průměrné teploty během léta v Varšavě?

V červenci a srpnu běžná teplota přes den dosahuje 25 °C a běžná teplota přes noc je kolem 13 °C

Kdy je nejtepleji v Varšavě?

Nejtepleji bývá v červnu a červenci, kdy průměrné teploty v nejteplejších dnech dosahují kolem 31 °C

Jaké jsou srážky v Varšavě během jara a léta?

V březnu, květnu, červnu a červenci průměrný měsíční úhrn srážek dosahuje okolo 50-60 mm. V dubnu a září je to kolem 35-40 mm.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz