Varšava

Letenky do Varšava

Hledáte levné letenky do destinace Varšava? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Varšava

Město je primárně obsluhováno 2 letišti. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Varšava navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do dané destinace přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
PolskoPolsko
☕ Kavárny
📜 Historie
🏺 Museum
🏛️ Architektura

Stručně a jasně

Stát
Polsko
Letiště
2 letiště (WAW,WMI)
Časový posun
Stejný jako v ČR

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Varšava.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 0h 55min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Warsaw Chopin Airport se nachází 8 km od centra města Varšava.

Letiště Warsaw Modlin se nachází 35 km od centra města Varšava.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Varšava od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Varšava jsou a letiště Warsaw Chopin Airport. letiště Warsaw ModlinPoblíž ale najdete i tato letiště: a Warsaw Chopin Airport (WAW). Warsaw Modlin (WMI)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Varšava je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Varšava

K cestě do destinace Varšava lze využít 2 letiště.

Co vidět v Varšavě

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 22 míst, co vidět v Varšavě .

 • Eastern facade at the Warsaw Royal Castle over the Kubicki Arcades
   

  Královský hrad

  Královský hrad ve Varšavě je historickou památkou a státním muzeem. Dříve sloužil jako oficiální rezidence polských monarchů. Nachází se na Hradním náměstí v centru Starého města. Královský hrad je plný autentického nábytku a originálních uměleckých děl. Významné místnosti jsou Velké apartmány, včetně nádherné Velké shromážděcí síně a bohatě zdobeného Trůnního sálu. Dále jsou zde Královské apartmány s Canalettovou místností, která je vyzdobena 22 obrazy od Bernardo Bellotta, známého v Polsku jako Canaletto.

 • Centrum Nauki Kopernik
   

  Centrum Nauki Kopernik

  Centrum Nauki Kopernik je moderní vědecké muzeum, které se nachází na břehu řeky Visly v polské Varšavě. Nabízí více než 450 interaktivních výstav, které umožňují návštěvníkům samostatně provádět experimenty a objevovat zákony vědy. Centrum je největší institucí svého druhu v Polsku a patří mezi nejmodernější v Evropě. Od svého otevření v roce 2010 navštívilo Centrum více než 8 milionů lidí. Doporučujeme si vstupenky rezervovat předem, aby se předešlo čekání na vstup.

 • Łazienki Park
   

  Łazienki Park

  Łazienki Park, největší veřejný park ve Varšavě, je rozložen na 76 hektarech uprostřed města. Park byl původně postaven jako lázeňský park v 17. století, později byl přestavěn na letní sídlo krále Stanisława Augusta. Dnes slouží jako místo pro hudbu, kulturu, historickou architekturu a přírodu. Park nabízí návštěvníkům několik muzeí a budov, které jsou otevřené celoročně. Navštivte Palác na Ostrově, který je dnes krásným neoklasicistním palácem s více než 140 vlámskými obrazy. Procházejte parkem a užívejte si krásné výhledy a přírodu.

 • Pałac Kultury i Nauki
   

  Pałac Kultury i Nauki

  Palác kultury a vědy je výšková budova v centru Varšavy, která se stala jedním z nejvýznamnějších symbolů města. S celkovou výškou 237 metrů se jedná o druhou nejvyšší budovu v Polsku. Stavba byla dokončena v roce 1955 a dnes slouží jako kulturní a vzdělávací centrum, které zahrnuje kina, divadla, knihovny, sportovní kluby, univerzitní fakulty a akademie věd. Vstup na vyhlídkovou terasu na 30. patře je nezapomenutelným zážitkem, který nabízí nádherný panoramatický výhled na Varšavu.

 • Exhibition "Germans in occupied Warsaw" at the Warsaw Uprising Museum
   

  Muzeum varšavského povstání

  Muzeum varšavského povstání je největší kulturní instituce ve Varšavě, která se věnuje Varšavskému povstání z roku 1944. Sídlí v někdejší tramvajové elektrárně na křižovatce ulic Przyokopowa a Grzybowska ve čtvrti Wola. Muzeum zahrnuje více než 30 tisíc exponátů, včetně zbraní použitých při povstání a milostných dopisů. Cílem muzea je vytvořit archiv historických informací o povstání a zaznamenat příběhy a vzpomínky žijících účastníků. Muzeum varšavského povstání nabízí interaktivní výstavy, fotografie, filmové archivy a osobní účty, které nabízejí návštěvníkům úchvatný zážitek.

Počasí v Varšavě

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Varšava

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

rhodos z výšky
✈️ Zpátečka
🔥 1 633 Kč
Funchal
🌴 Dovolená
🚀 11 990 Kč
samos
🌴 Dovolená
👍 12 390 Kč
Ibiza
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
🔥 1 688 Kč
Pisa
Bologna
✈️ Zpátečka
👍 1 323 Kč
Sardinie
✈️ Zpátečka
🔥 1 414 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz