Memphis - An der belebten Beale Street, in Memphis

Memphis průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Memphis

Memphis je americké město s bohatou historií a hudební scénou. Nachází se na břehu řeky Mississippi a je známý jako domov blues a rock'n'rollu. Navštivte Graceland, sídlo legendárního Elvise Presleyho, nebo slavnou Beale Street s množstvím barů a klubů. Vychutnejte si proslulou memphisskou barbeque a poznejte ducha města, kde se prolínají hudební tradice se vzpomínkami na boj za lidská práva.

Severní Amerika
Spojené státySpojené státy

Co vidět

National Civil Rights Museum
 

National Civil Rights Museum

Národní muzeum občanských práv v Memphisu je nezapomenutelnou zastávkou pro ty, kteří chtějí lépe pochopit americkou historii. Nachází se v Lorraine Motel, kde byl zavražděn Martin Luther King Jr. V muzeu můžete vidět výstavy a artefakty z období občanských práv, včetně repliky autobusu Montgomery, který připomíná slavný bojkot z roku 1955.

Stax Museum of American Soul Music
 

Stax Museum of American Soul Music

Navštivte Stax Museum of American Soul Music v Memphisu a prozkoumejte historii soulové hudby. Muzeum se nachází na místě bývalého nahrávacího studia Stax Records, kde vznikla řada slavných hitů. Uvidíte exponáty věnované umělcům jako Otis Redding, Isaac Hayes a Aretha Franklin. Při prohlídce si můžete poslechnout nahrávky a dokonce si zahrát na bicí soupravu, kterou používali hudebníci z nahrávacího studia.

Elvis Presley's Gibson J200, Graceland
 

Graceland

Graceland je domovem legendárního zpěváka Elvise Presleyho, který zde žil až do své smrti v roce 1977. Tento bílý dům v Memphisu je nyní otevřený pro veřejnost a nabízí nezapomenutelný zážitek pro fanoušky Elvise. Prohlédněte si jeho hudební nástroje, sbírku zlatých desek a osobních věcí. Graceland je nejnavštěvovanější domov slavné osobnosti na světě a rozhodně stojí za návštěvu!

Children's Museum of Memphis
 

Children's Museum of Memphis

Dětské muzeum v Memphisu je ideálním místem pro rodiny s dětmi. Zábavné a interaktivní expozice nabízejí příležitost objevovat, učit se a hrát si. Návštěvníci se mohou projít po replikách historických ulic, naučit se o vědě a technologii nebo se vyřádit na hřištích a atrakcích. Toto muzeum je skvělým způsobem, jak strávit den s celou rodinou v Memphisu.

Sun Studio
 

Sun Studio

Sun Studio v Memphisu bylo založeno v roce 1950 a je považováno za kolébku rock'n'rollu. Zde nahrávali Elvis Presley, Johnny Cash a další legendy. Prohlédněte si studia, kde vznikaly hity a získejte jedinečný pohled do historie americké hudby. Vstupenky lze zakoupit online nebo na místě. Navštivte Sun Studio a prožijte nezapomenutelnou zkušenost!

Memphis Rock 'n' Soul Museum
 

Memphis Rock 'n' Soul Museum

Memphis Rock 'n' Soul Museum je must-see pro všechny milovníky hudby v Memphisu. Vystavuje nejen historii rock and rollu, ale také blues, gospel a dalších stylů, které vytvořily hudební kulturu města. Interaktivní expozice a zvukové ukázky vás přenášejí zpět do minulosti a ukazují, jak Memphis ovlivnil hudbu po celém světě. Navštivte toto místo a prozkoumejte kořeny americké hudby.

Memphis - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 7997 km
Nejbližší letiště MEM
13 km od centra
Přímý let
~ 9h 24min
Spojené státy Spojené státy
Časový posun proti ČR
-7h
Obsluhující letiště
MEM
Memphis - An der belebten Beale Street, in Memphis
Memphis - An der belebten Beale Street, in MemphisNational Civil Rights MuseumStax Museum of American Soul MusicElvis Presley's Gibson J200, GracelandChildren's Museum of MemphisSun StudioMemphis Rock 'n' Soul MuseumDixon Gallery & GardensMemphis ZooNational Ornamental Metal MuseumMuseum of Science and History, Pink PalaceMemphis Botanic GardenMud Island Park

Počasí jaro

Březen
Max: 17 °C
Min: 6 °C
Duben
Max: 23 °C
Min: 11 °C
Květen
Max: 27 °C
Min: 16 °C

Počasí léto

Červen
Max: 31 °C
Min: 20 °C
Červenec
Max: 33 °C
Min: 21 °C
Srpen
Max: 33 °C
Min: 21 °C

Počasí podzim

Září
Max: 29 °C
Min: 17 °C
Říjen
Max: 24 °C
Min: 11 °C
Listopad
Max: 17 °C
Min: 6 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 11 °C
Min: 2 °C
Leden
Max: 10 °C
Min: 1 °C
Únor
Max: 13 °C
Min: 2 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
😍 1 700 Kč
Paříž
✨ Víkendovka
🔥 1 770 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
👌 969 Kč
Bologna
Bari - pobřeží
rim-pohled
🤘 Multi-city
👍 2 215 Kč
milan
✈️ Zpátečka
😎 1 294 Kč
Bodrum
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz