New York - pohled

Průvodce New York

Co vidět v New Yorku. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

New York

Navštivte Empire State Building, Sochu Svobody a Ellis Island, dále poznejte noční život na Times Square, projděte se na 5 Avenue, navštivte National September 11 Memorial & Museum, Rockfeller Center, Brooklyn Bridge, China Town či Wall Street. Pokud chcete zažít v NY taky trochu klidu, zajděte do Central Parku. Pokud budete mít čas vydejte se do Metropolitan Museum of Art či na zápas NHL.

Severní Amerika
Spojené státySpojené státy
🏛️ Architektura
📜 Historie
👀 Památky

Stručně

Cena ubytování (hotel ***)
~ 1 600 Kč / dvoulůžko
Cena ubytování (low-cost)
~ 650 Kč / lůžko

Co vidět v New Yorku

Empire State Building
 

Empire State Building

Jeden z nejikoničtějších mrakodrapů na světě, Empire State Building, se tyčí v srdci Manhattanu a definuje panorámu New Yorku. Postaven v roce 1931, tento art deco majestát nabízí nejen historický vhled do architektonického dědictví města, ale také nádherný výhled na městský horizont z jeho vyhlídkových teras. Při návštěvě Big Apple je Empire State Building nezbytnou zastávkou pro všechny, kteří chtějí zažít magii a nádhernou atmosféru New Yorku z vysokého ptačího pohledu.

pohled z výšky na Sochu Svobody v New Yorku
 

Socha Svobody

Socha Svobody, oficiálně známá jako "Liberty Enlightening the World", je dar Francie Spojeným státům a jedním z nejznámějších symbolů svobody a demokracie na světě. Tato impozantní socha na Liberty Islandu vítá návštěvníky a imigranty, kteří míří do Ameriky. Její ikonický oheň a vážný výraz připomínají světu hodnoty, na kterých byly založeny Spojené státy. Návštěva Sochy Svobody je nejen cestou do historie národa, ale také příležitostí k úžasnému výhledu na Manhattan a okolí.

 Times Square
 

Times Square

Times Square je blikající srdce New Yorku, kde se Broadway potkává se Sedmou avenu. S jeho neustále svítícími reklamami a divadelním ruchem je symbolem energie a kultury "Města, které nikdy nespí". Navštívit New York a vynechat Times Square by byla neskutečná škoda.

National September 11 Memorial
 

National September 11 Memorial

National September 11 Memorial, často označovaný jako 9/11 Memorial, je pietním místem v srdci dolního Manhattanu vzdávajícím hold téměř 3 000 obětem teroristických útoků z 11. září 2001 a útokům na Světové obchodní centrum v roce 1993. Dva obrovské nádrže s vodopády stojí přesně na místě původních věží Twin Towers a nesou jména všech obětí. Memorial je nejen místem vzpomínky a hlubokého zamyšlení, ale také symbolem odhodlání a obnovy města New York a celého národa.

Brooklyn Bridge
 

Brooklyn Bridge

Brooklyn Bridge je architektonický skvost a historický symbol New Yorku, spojující Manhattan s Brooklynským okresem přes East River. Dokončen v roce 1883, tento klenutý most je jedním z nejstarších visutých mostů ve Spojených státech. Jeho gotické věže a výhled na městský horizont lákají návštěvníky i místní obyvatele k procházkám po jeho pěší stezce. Překračování Brooklyn Bridge nabízí nepřekonatelný výhled na město a je zážitkem, který si nesmíte nechat ujít při návštěvě New Yorku.

burza na Wall street v New Yorku
 

Wall Street

Wall Street, situovaná v historickém srdci dolního Manhattanu, je globálním symbolem finanční moci a centrem amerického burzovního trhu. Domovem Newyorské burzy a nesčetných bank, tato ulice je nejen dějištěm obchodních transakcí, ale také místem, kde se píše finanční historie. Navštívit Wall Street znamená nahlédnout do pulzu globální ekonomiky uprostřed hustého městského prostředí.

New York - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 6571 km
Nejbližší letiště LGA
13 km od centra
Přímý let
~ 7h 47min
Spojené státy Spojené státy
Časový posun proti ČR
-6h
Obsluhující letiště
EWR, JFK, LGA
New York - pohled
New York - pohledEmpire State Buildingpohled z výšky na Sochu Svobody v New Yorku Times SquareNational September 11 MemorialBrooklyn Bridgeburza na Wall street v New YorkuCentral ParkMetropolitan Museum of Art China Town stadion Madison Square Garden v New YorkuRockefeller Center o vánocíchBroadway

Počasí jaro

Březen
Max: 10 °C
Min: 1 °C
Duben
Max: 16 °C
Min: 6 °C
Květen
Max: 22 °C
Min: 12 °C

Počasí léto

Červen
Max: 27 °C
Min: 17 °C
Červenec
Max: 30 °C
Min: 21 °C
Srpen
Max: 29 °C
Min: 20 °C

Počasí podzim

Září
Max: 25 °C
Min: 16 °C
Říjen
Max: 19 °C
Min: 11 °C
Listopad
Max: 12 °C
Min: 5 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 7 °C
Min: 0 °C
Leden
Max: 4 °C
Min: -3 °C
Únor
Max: 5 °C
Min: -3 °C
Proč navštívit?
🏛️ Architektura
📜 Historie
👀 Památky

Letiště obsluhující New York

Letiště poblíž New Yorku

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
🚀 943 Kč
Enfidha
🌴 Dovolená
💣 8 890 Kč
santorini
✈️ Zpátečka
💣 2 409 Kč
amsterdam
✈️ Zpátečka
🤩 2 118 Kč
moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
✈️ Zpátečka
🎉 1 144 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz