Počasí Djerba - všechny informace

Připravte se na vaši cestu na Djerbu s informacemi o typickém počasí. Zjistěte, jaké teploty vás čekají v destinaci.

Počasí Djerba

Pokud se chystáte na dovolenou na ostrov Djerba, je důležité být připraven i na tamní klima. V následujícím článku vám přinášíme informace o běžných teplotách, srážkách a rychlosti větru v průběhu jednotlivých měsíců, abyste si mohli plánovat aktivity a vybrat vhodné oblečení na Djerbu.

Kdy vyrazit na Djerbu

Pokud plánujete cestu do Djerby, zvažte rozmanitost měsíců a klimatu, které nabízí. Pro návštěvu během léta se připravte na slunečné počasí a teploty vysoko nad 30°C. Během zimních měsíců vám nabízí mírnější počasí s průměrnými denními teplotami kolem 20°C. Na jaře a na podzim se dočkáte příjemného počasí, kdy teploty oscilují mezi 20 a 30°C při mírných srážkách. Zodpovědně si vybírejte své cestovní plány na základě počasí, abyste si užili svou dovolenou v nejlepších podmínkách.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Djerba? Máme pro vás přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud plánujete cestu na Djerbu v lednu, můžete očekávat celkově mírné a příjemné počasí. Běžná denní teplota se v lednu pohybuje kolem 18 °C. Nejteplejší dny mohou dosahovat průměrné teploty 25 °C, což Vám umožní užít si sluneční paprsky. V noci je o něco chladněji a běžná teplota se pohybuje kolem 7 °C. Průměrná rychlost větru v lednu dosahuje 17 km/h, což je mírná rychlost pro větrné podmínky. Srážky v lednu se pohybují kolem 12 mm, naštěstí však srážky v tomto měsíci nejsou časté. 

Počasí únor

V únoru se na Djerbě očekávají příjemné, mírně teplé teploty kolem 19 °C přes den, ale také chladnější noční teploty okolo 8 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech se blíží k 28 °C, což může být ideální pro ty, kteří hledají sluneční dovolenou. S rychlostí větru okolo 18 km/h se však může cítit výrazně chladněji, než by teplota dávala tušit. Z hlediska srážek se v únoru na Djerbě očekává pouze 9 mm, což znamená, že je v této oblasti spíše suché počasí. Pokud tedy plánujete cestovat na Djerbu v únoru, připravte si oblečení na chladná rána a večery.

Počasí březen

Pokud plánujete cestu na Djerbu v březnu, můžete očekávat příjemné počasí. Běžná teplota přes den v této době činí 22 °C a průměrná rychlost větru se pohybuje okolo 18 km/h. V nejteplejších dnech můžete očekávat teploty až kolem 33°C. Přes noc se teplota snižuje na běžných 10 °C. V průběhu března by byly srážky omezené na celkovou hodnotu 13 mm. Během této doby je příjemné počasí, které vám umožní užít si krásy Djerby.

Počasí duben

Pokud plánujete cestu na Djerbu v dubnu, můžete očekávat velmi příjemné a teplé počasí. Běžná teplota během dne se pohybuje kolem 26 stupňů Celsia, ale nejteplejší dny mohou mít průměrnou teplotu až 38 stupňů Celsia. V noci se teplota mírně snižuje na průměrných 12 stupňů Celsia. Rychlost větru v dubnu je průměrně 19 km/h a srážky jsou omezené na 8 mm. Pokud plánujete v dubnu na Djerbu, měli byste se připravit na slunečné a teplé dny. Také si ale přibalte i trochu teplejšího oblečení na večery.

Počasí květen

V květnu je na Djerbě obecně velmi teplý měsíc. Průměrná denní teplota dosahuje 29 °C, což znamená, že se můžete těšit na pěkné slunečné počasí. Nejteplejší dny však mohou být náročné, protože průměrná teplota v nich dosahuje vysokých 42 °C. Pokud tedy plánujete v těchto dnech ven, nezapomeňte si vzít dostatek tekutin a chránit se před přímým sluncem. Noční teploty se obvykle pohybují kolem 16 °C, což by mělo být příjemné pro spánek. Průměrná rychlost větru v květnu je kolem 19 km/h, což by mělo být dostatečně mírné. Srážky jsou v tomto měsíci nízké, průměrně pouze 8 mm. Pokud plánujete cestu na Djerbu v květnu, mějte na paměti, že může být velmi horko. Proto se doporučuje ochlazovat a chránit se před sluncem.

Počasí červen

V červnu na Djerbě můžete očekávat teploty dosahující až 45 °C v nejteplejších dnech, ale běžná denní teplota je kolem 33 °C. Přestože jsou noci mírnější a dosahují teplot kolem 19 °C, stále se jedná o velmi horké období. Průměrná rychlost větru v červnu je 18 km/h a srážky jsou velmi nízké, pouze 4 mm. Pokud plánujete vydat se na dovolenou na Djerbu v červnu, nezapomeňte si přibalit lehké a vzdušné oblečení a připravit se na velmi horké počasí.

Počasí červenec

V červenci na Djerbě se můžete těšit na velmi teplé počasí. Běžná denní teplota přesahuje 35 °C a v nejteplejších dnech se může vyšplhat až na 46 °C. V noci klesají teploty na přibližně 21 °C, což umožňuje příjemné odpočívání. Průměrná rychlost větru v tomto měsíci je 16 km/h a srážky dosahují pouze 1 mm. Doporučujeme  dostatečné zásoby vody, chránit se před sluncem vhodným oblečením a opalovacími přípravky.

Počasí srpen

V srpnu panuje na Djerbě velké horko. Běžná teplota přes den se pohybuje okolo 36 °C s průměrnou rychlostí větru 16 km/h a minimem srážek v řádu 2 mm. V nejteplejších dnech v srpnu lze dosáhnout až 45 °C. Běžná teplota v noci klesá na příjemných 22 °C. Pokud plánujete dovolenou na Djerbu v srpnu, dávejte pozor na přemíru slunce a zajistěte si dostatečný přísun tekutin.

Počasí září

V září je na ostrově Djerba horké a slunečné počasí s teplotami v průměru kolem 33 °C během dne a 21 °C v noci. Nicméně, v nejteplejších dnech se teploty mohou vyšplhat až na 43 °C. Rychlost větru v průměru dosahuje 18 km/h a srážky jsou v září velmi nízké, s průměrem 9 mm. Pokud plánujete návštěvu Djerby v září, měli byste být připraveni na horké počasí a minimální srážky. Přestože by se vám mohlo zdát, že na pláži panuje ideální počasí, měli byste si být vědomi rizika úpalu a přijmout opatření k ochraně před sluncem.

Počasí říjen

V říjnu je na tuniském ostrově Djerba obvykle slunečno a teploty dosahují přes den zhruba 30 °C. V nejteplejších dnech pak průměrné teploty dosahují až 38 °C. Přes noc se pak teploty snižují na obvyklých 19 °C. Rychlost větru se pohybuje okolo 17 km/h a srážky jsou minimální, s průměrnou hodnotou 11 mm za celý říjen. Pokud plánujete cestovat na Djerbu v říjnu, můžete očekávat teplé a slunečné počasí.

Počasí listopad

V listopadu je na Djerbě klidnější období s mírnými teplotami. Běžná denní teplota se pohybuje kolem 24 °C a v noci klesá na 13 °C. Až v nejteplejších dnech se očekává průměrná teplota 33 °C. Rychlost větru dosahuje v průměru 17 km/h a srážky jsou minimální, pouhých 11 mm. Pokud plánujete cestu na Djerbu v listopadu, připravte se na slunečné a mírné počasí s minimálním množstvím srážek a mírným větrem.

Počasí prosinec

V prosinci je na Djerbě poměrně mírné podnebí s běžnou průměrnou denní teplotou dosahující 19 °C a běžnou průměrnou noční teplotou 9 °C. V nejteplejší dny mohou teploty dosáhnout až 26 °C. Průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 18 km/h. Srážky jsou celkově nízké s průměrem 23 mm. Pokud se chystáte cestovat na Djerbu v prosinci, očekávejte příjemné počasí s vyššími teplotami, ale také se připravte na chladnější noci.

Aktuální počasí

Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu na slunnou Djerbu v Tunisku? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
18 °C 7 °C
Únor
19 °C 8 °C
Březen
22 °C 10 °C
Duben
26 °C 12 °C
Květen
29 °C 16 °C
Červen
33 °C 19 °C
Červenec
35 °C 21 °C
Srpen
36 °C 22 °C
Září
33 °C 21 °C
Říjen
30 °C 19 °C
Listopad
24 °C 13 °C
Prosinec
19 °C 9 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Djerba

Pokud plánujete cestu na Djerbu, nejlepší období pro vaši návštěvu je od dubna do října. V těchto měsících se můžete těšit na příjemné teploty mezi 26 a 36 °C s minimálními srážkami. Nejteplejšími měsíci jsou červen a červenec s průměrnými teplotami až 35 °C přes den. V letních měsících (červen až srpen) je rychlost větru nižší a průměrná teplota přes noc kolem 20 °C, což znamená, že si můžete užívat plážových aktivit. Pokud preferujete chladnější počasí, měsíce leden a únor jsou také dobrou volbou. V těchto měsících bývá průměrná teplota přes den kolem 19 °C, což se vám může zdát nízké, ale pro ty, kdo nejsou zvyklí na vyšší teploty, mohou tyto měsíce být stále příjemné.

Jaké je počasí v destinaci Djerba během léta?

Během letního období je počasí v Djerbě velmi horké a suché. Průměrná teplota v červenci a srpnu dosahuje až 36 °C přes den a kolem 22 °C v noci. Průměrná rychlost větru se během těchto měsíců pohybuje kolem 16 km/h a srážky jsou minimální, pouze 1-2 mm za celý měsíc. Doporučuje se užívat dostatečnou ochranu proti slunci a pít tekutiny, aby se zabránilo dehydrataci. Pokud preferujete teplejší klima, léto na Djerbě je pro vás ideální.

Jaké je počasí v destinaci Djerba během zimy?

Pokud plánujete cestu na Djerbu v zimních měsících, můžete se těšit na příjemné teploty. Běžná denní teplota v lednu a únoru se pohybuje kolem 18-19 °C, s průměrnými teplotami v nejteplejších dnech dosahujícími až 25-28 °C. Noční teploty bývají přibližně 7-8 °C v lednu a únoru. Z hlediska srážek se v těchto měsících očekávají nízké hodnoty, kolem 9-12 mm. Průměrná rychlost větru bývá přibližně 17-18 km/h. Je tedy vhodné se na cestu připravit dostatečně teplým oblečením, ale zároveň očekávat slunné dny s příjemnými teplotami.

Kolik srážek můžeme očekávat na Djerbě v září?

V září se na Djerbě průměrně očekává 9 mm srážek.

Jaká bývá průměrná rychlost větru na Djerbě během dubna?

Průměrná rychlost větru na Djerbě v dubnu bývá 19 km/h.

Jaká je teplota moře na Djerbě

Teplota moře u ostrova Djerba v Tunisku se liší v průběhu roku. V zimních měsících (prosinec - únor) může teplota klesnout k 16–18°C, zatímco v letních měsících (červen - září) může stoupat až k 27–29°C. Jaro a podzim nabízejí mírnější teploty, obvykle kolem 20–24°C. Je dobré si ověřit aktuální teplotu moře, pokud plánujete návštěvu, jelikož lokální podmínky mohou ovlivnit teplotu vody.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz