Montevideo - Panorámica de la playa de Pocitos en Montevideo (Uruguay)

Montevideo průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Montevideo

Montevideo, hlavní město Uruguaye, leží na břehu Río de la Plata. Toto fascinující město nabízí bohatou historii a kulturu s mnoha památkami, jako jsou Ciudad Vieja a La Rambla. Na nábřeží La Rambla si můžete užít nádherné procházky či cyklistiku podél pobřeží. Montevideo disponuje také širokým výběrem tradičních restaurací, kde si můžete vychutnat místní pokrmy a excelentní vína. Pro milovníky umění a architektury je zde mnoho muzeí a galerií k vidění.

Jižní Amerika
UruguayUruguay

Co vidět

Port Market
 

Port Market

Přístavní trh v Montevideu je nejlepším místem pro ochutnávku místních specialit a nákup suvenýrů. Tento historický trh nabízí širokou škálu čerstvých ryb, masových výrobků a tradičních pokrmů. Kromě toho zde najdete mnoho stánků s ručně vyráběnými výrobky a uměleckými díly. Navštivte Přístavní trh a ochutnejte pravou chuť Uruguaye.

Montevideo, Uruguay Parliament Building
 

Legislative Palace

Legislativní palác v Montevideu je největší budovou v Uruguayi a sídlem parlamentu. Postaven byl v roce 1925 a jeho architektura připomíná renesanční paláce. Uvnitř se nacházejí nádherné místnosti s freskami a sochami, které zaujmou každého návštěvníka. Prohlédněte si tento impozantní palác a pochopíte, proč je tolik obdivován nejen místními, ale i turisty z celého světa.

Gateway of the Citadel
 

Gateway of the Citadel

Brána Citadely je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Montevideu. Tato impozantní brána byla postavena v 19. století a sloužila jako vstup do Citadely, opevněného městského opevnění. Dnes se v bráně nachází muzeum, které připomíná boj za nezávislost Uruguaye. Přijďte se podívat na tento historický symbol Montevidea a užijte si nádherný výhled na město z věže brány.

Punta Brava Lighthouse
 

Punta Brava Lighthouse

Maják Punta Brava je jednou z nejkrásnějších památek v Montevideu. Nachází se na pobřeží, nabízí úchvatné výhledy na oceán a okolní krajinu. Maják byl postaven v roce 1876 a je dodnes funkční. Vstup je zdarma a lze navštívit v určených hodinách. Navštivte Maják Punta Brava a prožijte nezapomenutelný zážitek v Montevideu.

Salvo Palace
 

Salvo Palace

Palác Salvo v Montevideu je jedním z nejikoničtějších staveb v Uruguaji. Postaven byl v roce 1928 a je nejvyšší budovou v zemi. Navrhl ho architekt Mario Palanti a sloužil jako obytný dům, kancelářské prostory a dokonce i jako rozhlasové studio. Dnes je to symbol Montevidea a turistická atrakce, kterou nelze přehlédnout.

Hill Fort
 

Hill Fort

Hill Fort, nebo také Fortaleza General Artigas a Fortaleza del Cerro, je historická pevnost v Montevideu. Tato pevnost byla postavena v roce 1809 a nabízí nádherné výhledy na město a moře. Při prohlídce se dozvíte zajímavé informace o historii Uruguaye a navštívíte muzeum, které ukazuje život v pevnosti v 19. století. Hill Fort je skvělým místem pro poznání historie a užití si krásné výhledy.

Montevideo - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 11708 km
Nejbližší letiště MVD
14 km od centra
Přímý let
~ 13h 37min
Uruguay Uruguay
Časový posun proti ČR
-5h
Obsluhující letiště
MVD
Montevideo - Panorámica de la playa de Pocitos en Montevideo (Uruguay)
Montevideo - Panorámica de la playa de Pocitos en Montevideo (Uruguay)Port MarketMontevideo, Uruguay Parliament BuildingGateway of the CitadelPunta Brava LighthouseSalvo PalaceHill FortPittamiglio CastleLa Carreta. Ubicada en el departamento de MontevideoCabildoCarnival MuseumPlaza ZabalaMemorial of the Missing

Počasí jaro

Březen
Max: 27 °C
Min: 15 °C
Duben
Max: 23 °C
Min: 11 °C
Květen
Max: 19 °C
Min: 9 °C

Počasí léto

Červen
Max: 16 °C
Min: 6 °C
Červenec
Max: 16 °C
Min: 6 °C
Srpen
Max: 18 °C
Min: 7 °C

Počasí podzim

Září
Max: 19 °C
Min: 8 °C
Říjen
Max: 23 °C
Min: 10 °C
Listopad
Max: 26 °C
Min: 12 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 29 °C
Min: 15 °C
Leden
Max: 31 °C
Min: 17 °C
Únor
Max: 30 °C
Min: 17 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
😍 1 700 Kč
Paříž
✨ Víkendovka
🔥 1 770 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
👌 969 Kč
Bologna
Bari - pobřeží
rim-pohled
🤘 Multi-city
👍 2 215 Kč
milan
✈️ Zpátečka
😎 1 294 Kč
Bodrum
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz