Alžír - A man gas metal arc welding (MIG).
Průvodce městem

Alžír

Alžír, hlavní město Alžírska, je fascinující destinace plná historie a kultury. Město se rozprostírá na pobřeží Středozemního moře a nabízí malebné výhledy na moře a bíle omítnuté budovy. Prohlédněte si zdejší bohatou maurskou architekturu, navštivte Kasbu, která je zapsaná na seznamu UNESCO, a prozkoumejte tradiční trhy plné pestrých výrobků. Alžír vás okouzlí svou jedinečnou atmosférou, která kombinuje středomořský šarm, historické památky a moderní život.

Oran - Ain el Turck ,Oran Province (Algeria).
Průvodce městem

Oran

Oran je fascinující město ležící na severozápadě Alžírska. Toto přístavní město nabízí malebné nábřeží, pláže a mnoho historických památek. Navštivte pevnost Santa Cruz, která poskytuje úchvatný výhled na město a moře. Prozkoumejte půvabné uličky v historické části města a nezapomeňte navštívit slavnou Velkou Mešitu, která je dokonalým příkladem maurské architektury. Oran je místem, kde si jistě přijdete na své, ať už jde o kulturu, historii či odpočinek.

Constantine - Plaine du rhummel
Průvodce městem

Constantine

Constantine, známé jako město mostů, je fascinujícím městem v severovýchodním Alžírsku. Nachází se na skalním masivu, což dodává městu dechberoucí panoramata. Historické centrum nabízí působivé památky jako římský amfiteátr, mešitu Emir Abdelkader a palác Ahmeda Bey. Prozkoumejte kouzelnou atmosféru starého města a ulic se stánky s tradiční kuchyní. Nezapomeňte navštívit impozantní most Sidi M'Cid a užít si úchvatný výhled na okolní krajinu.

Setif - Wilaya of Setif, Algeria
Průvodce městem

Setif

Setif je fascinující město ležící v severovýchodním Alžírsku, které slibuje poutavou kombinaci historie a moderny. Navštivte archeologické naleziště Tiddis, kde odhalíte bohatou římskou historii regionu, nebo se projděte po promenádě s malebnými parky a fontánami. Nenechte si ujít aquapark Aqualand, který nabízí zábavu pro celou rodinu, a jedinečné nákupní centrum Park Mall, kde si můžete dopřát nezapomenutelný zážitek ze světa nakupování.

Tamanrasset - Scène de rue de Tamanrasset
Průvodce městem

Tamanrasset

Tamanrasset je největším městem v jihosalžském Alžírsku, obklopeném nádhernou pouštní krajinou. Jeho poloha na křižovatce starověkých obchodních cest z něj činí významný kulturní a historický skvost. Navštivte památky, jako jsou mešita Tahat a muzeum kaňonu Assekrem. Poté se vydejte na okouzlující výlet do pohoří Hoggar, kde narazíte na dechberoucí skalní útvary a úchvatné výhledy na místní faunu a floru. Ponořte se do zážitků, které přináší poušť, a objevujte kouzlo Tamanrassetu.

Timimoun - Terrace of the hotel Red Oasis of Timimoun, Algeria
Průvodce městem

Timimoun

Timimoun je okouzlující oáza ležící v západní části Alžírska. Proslulá svou červenou architekturou a palmovými háji, tato malebná destinace přímo láká k prozkoumání. Navštivte tradiční čtvrt Ksour, kde se nacházejí starobylé hliněné domy s markantními plochými fasádami. Prozkoumat můžete také trh souk El Khemis nebo skvěle zachovalé zahrady a zavlažovací systém Fougaras. Ponořte se do atmosféry této magické oázy a objevte poklady alžírské kultury v exotickém prostředí Timimounu.

El Golea - The Church In Elmnia
Průvodce městem

El Golea

El Golea je malebné městečko v srdci alžírské Sahary. Toto oáza skrývá tajemství pouště a okouzlí vás svou jedinečnou atmosférou. Prohlédněte si zdejší tradiční architekturu a navštivte malé trhy s lokálními produkty a řemesly. Obdivujte zdejší přírodní krásy, jako jsou palmy, zvlněné duny a nádherné písečné pláně. Nezapomeňte se vypravit na výlet do okolní pouště a vychutnat si jízdu na velbloudech při západu slunce, pro úplný pouštní zážitek.

Hassi Messaoud - The first well dug in Hassi Messaoud by Messaoud Rouabeh in 1917.
Průvodce městem

Hassi Messaoud

Hassi Messaoud je fascinující město s bohatou historií a kouzelnou atmosférou. Nachází se v srdci Alžírska a je obklopeno nádhernými poušťními krajinami. Navštivte zdejší trhy, kde si můžete prohlédnout tradiční řemesla a ochutnat místní speciality. Prozkoumejte starobylé uličky čtvrti s nezapomenutelnými památkami a nechte se unést jedinečným kouzlem Hassi Messaoud. Toto město je ideální pro milovníky dobrodružství, kteří hledají nevšední zážitky.

Laghouat - Ex.église,actuellement musée communal de la ville de Laghouat.
Průvodce městem

Laghouat

Laghouat je malebné město ležící v severním Alžírsku, obklopené impozantními písečnými dunami Sahary. Procházka jeho úzkými uličkami s tradičními domy vás zavede do atmosféry starobylého města. Navštivte tradiční trhy, kde si místní obchodníci nabízejí širokou škálu výrobků, jako jsou koberce, keramika a exotické koření. Nezapomeňte ochutnat tradiční alžírskou kuchyni v přátelských místních restauracích. Laghouat je skvělým místem pro ty, kdo chtějí objevit autentickou atmosféru severoafrického života.

Touggourt - Vieux palis délabré à Touggourt.
Průvodce městem

Touggourt

Touggourt je fascinující město v alžírské Saháře, skrývající neuvěřitelnou atmosféru a jedinečnou kulturní scénu. Ponořte se do hluboké historie města, kde objevíte berberské kořeny a arabský vliv. Navštivte tradiční trhy s dobroty a řemesly, poznejte místní kuchyni a ochutnejte chutě pouště. Vydejte se na nezapomenutelný zážitek v podobě safari na velbloudech do písku omílaných dun a objevte krásu nekonečné saharské krajiny.

Ghardája - El-Atteuf, the oldest of the five valley towns, founded in 1013
Průvodce městem

Ghardája

Ghardája je okouzlující oáza, která se nachází v srdci alžírské Sahary. Toto jedinečné město vás okouzlí svou malebnou architekturou, tradičním způsobem života a bohatou kulturou berberského etnika. Procházka labirintem úzkých uliček odhaluje starobylé domy, mešity a tradiční trhy. Nenechte si ujít návštěvu velké mešity Mozabite, která dominuje celé oáze, a světoznámé tržiště ve čtvrti La Palmeraie. Ghardája je skutečnou perličkou saharského umění a kultury.

In Salah - City gate of In Salah, Algeria (1991)
Průvodce městem

In Salah

In Salah je malebné městečko uprostřed pouště Sahara v Alžírsku. Toto tajemné místo představuje jedinečnou kombinaci fascinujícího pouštního prostředí a bohaté historie. Prozkoumejte jeho malebné uličky s místní architekturou, navštivte tradiční trhy s řadou řemeslných produktů a ochutnejte autentickou alžírskou kuchyni. Hlavním lákadlem jsou prastaré skalní rytiny v okolní krajině a adrenalinové výlety do písečných dun, které už ze dálavy slibují neopakovatelné zážitky a dobrodružství.

Tindúf - This small meteorite is from the NWA 869 strewn field, near Tindouf, Algeria. Currently classified as a L5 COMMON CHONDRITE it shows brecciation and…
Průvodce městem

Tindúf

Tindúf, tajemné město v západní části Alžírska, nabízí neobyčejný zážitek odlišný od typických turistických destinací. Obklopen pouští a dramatickými horami, tento odlehlý region je bohatý na kulturu a tradici místních obyvatel. Navštivte malebný trh s řemeslnými produkty, ochutnejte autentickou alžírskou kuchyni a prozkoumejte nejrůznější kamenné formace a skalní kresby. Tindúf je ideální destinace pro dobrodruhy, kteří hledají méně známé a neprobádané oblasti.

Biskra - Villag of Djemina, Biskra Province, Algeria
Průvodce městem

Biskra

Biskra, zvaná také perla Sahary, je fascinujícím městem v Alžírsku, které nabízí jedinečný mix kultury, historie a přírody. Prohlédněte si světoznámé naleziště Timgad s dobře zachovanými římskými ruinami a impozantním amfiteátrem. Prozkoumejte starou část města s tradičními trhy, kde si místní obyvatelé cení své řemeslné dovednosti. Navštivte také okolní palmové oázy a prožijte báječný čas v prostředí nedotčené přírody a ojedinělých krajinných krás.

Bordj Badji Mokhtar - Bordj-Mokhtar, Algeria, 1990
Průvodce městem

Bordj Badji Mokhtar

Bordj Badji Mokhtar je malebné město v Alžíru, nacházející se uprostřed Sahary. Toto odlehlé místo nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat autentickou alžírskou kulturu a kouzlo pouštního života. Procházka místním tržištěm vám umožní ochutnat tradiční alžírskou kuchyni a poznat místní řemesla. Nedaleko města můžete také navštívit impozantní duny a prožít nezapomenutelný zážitek z jízdy na velbloudech. Ponořte se do atmosféry tohoto unikátního místa a objevte jeho tajemství.

Bechar - YAKOVLEV, ALEXANDER. View of Colomb-Behar, Algeria, Gouache on paper, 32 by 48.5 cm. 20,000-30,000 pounds
Průvodce městem

Bechar

Bechar je okouzlující město ležící v severozápadním Alžírsku. Toto půvabné místo nabízí nádherné historické památky, jako je Ksar Bechar, tradiční pevnost a vesnice z místní přírodní architektury. Navštivte také trhy, kde můžete nakoupit tradiční alžírské výrobky a suvenýry. Město je obklopeno malebnou pouští, která láká k procházkám a objevování kouzel saharské krajiny. Při návštěvě Becharu si nenechte ujít ochutnávku místní gastronomie s výraznými chutěmi a kořeněnými pokrmy.

El Oued - Barrage Oued El Abid, Gouvernerat de Nabeul, Tunisie
Průvodce městem

El Oued

El Oued je malebné město v Alžírsku, známé jako Město tisíce kupolí díky svým jedinečným stavebním strukturám. Procházejte se po jeho úzkých uličkách a objevujte tradiční trhy s místními produkty a řemesly. Navštivte také Velkou mešitu, která je hlavním náboženským centrem. Pro malebný výhled na pouštní krajinu neváhejte navštívit okolní tradiční vesnice, kde místní obyvatelé ochotně sdílejí své zvyky a kulturu.

Tlemcen - Nedrima Great Masjid, Al Mansoura Palace, Lala Siti Hill, in Tlemcen Province, Algeria. 18
Průvodce městem

Tlemcen

Tlemcen, perla Alžírska, je okouzlující město s bohatou kulturní historií. Procházka po starobylých ulicích vás zavede k nádherným mešitám, jako je Velká mešita a Sidi Belaouane. Návštěvu stojí za to i archeologické naleziště Mansoura se zříceninami kasby a minaretu. Při procházce národním parkem Tlemcen si užijete nádhery přírody a návštěva místních trhů vám umožní zakusit autentickou atmosféru a ochutnat místní kulinární speciality. Tlemcen je skvělou volbou pro cestovatele hledající jak kulturní zážitky, tak přírodní krásy.

Adrar - Raw ground construction (Adrar, Algeria)
Průvodce městem

Adrar

Adrar je malebné město v Alžírsku, které se nachází v srdci zasněžené Sahary. Při návštěvě tohoto exotického místa se můžete těšit na historickou architekturu a tradiční trhy, kde si můžete koupit různé suvenýry a ochutnat místní speciality. Připravte se na prohlídku starobylých mešit a hrobek, které svědčí o bohaté kulturní historii města. Nenechte si ujít i okolní krajinu, kde se můžete pokochat úchvatnými dunami a prožít nezapomenutelný zážitek v jedinečném pouštním prostředí.

El Bayadh - El bayadh ville Sidikia
Průvodce městem

El Bayadh

El Bayadh je malebné město v Alžírsku, které se nachází v hornaté oblasti na severozápadě země. Prochází jím historická karavanní cesta mezi oázami a pohořím Atlas. Město je ideálním místem pro milovníky přírody, přičemž v okolí najdete nádherné scenérie a možnosti pro pěší turistiku či cyklistiku. Navštivte tradiční trhy s místními produkty a řemesly a ochutnejte místní alžírskou kuchyni, která je plná bohatých chutí a barev. Poznejte kouzlo El Bayadh a jeho okolí.

Tebessa - Lioness at Okonjima Lodge, Namibia
Průvodce městem

Tebessa

Tebessa je malebné město, které se rozkládá na severovýchodě Alžírska. Jeho hlavním lákadlem je bohatá historie a řada archeologických památek, které zde najdete. Navštivte nádherný římský chrám Jupitera z 2. století a dobře zachovaný amfiteátr, který skýtá úchvatný výhled na okolní krajinu. Procházejte se starými uličkami s mnoha tradičními obchody, kavárnami a restauracemi, nebo se vydejte na objevování blízkých pohoří, kde můžete natrefit na fascinující jeskyně a prameny minerální vody.

Batna, Algeria - Martyrs' Square
Průvodce městem

Batna, Algeria

Batna je páté největší město Alžírska a hlavní město provincie Batna. Nachází se na severovýchodě země, na úpatí pohoří Aurez. Město je bohaté na historii a archeologické památky, mezi nejznámější patří ruiny starověkého města Timgad, které se datují až do římského období. Navštivte také národní park Tassili n'Ajjer pro úchvatné horské krajiny a skalní rytecké umění. V centru města si nenechte ujít trhy Al Qods, kde najdete tradiční alžírské výrobky a suvenýry.

Djanet - Algerian and foreign visitors swarm the desert town of Djanet for the Touareg celebration of Sbiba.
Průvodce městem

Djanet

Djanet je malebné město v jihovýchodním Alžírsku, známé svými úchvatnými pouštními krajinami a saharskou atmosférou. Pro milovníky přírody je to ideální destinace k, prozkoumání písečných dun a skalních útvarů. Historické centrum Djanetu je malebnou ukázkou tradiční berberské architektury s úzkými uličkami a domy z hliněných cihel. Nenechte si ujít návštěvu fascinujících jeskynních maleb v okolí, které svědčí o tisícileté historii oblasti. Pohostinnost a autentičnost místních obyvatel zanechá nezapomenutelné vzpomínky.

Illizi - View of Djanet in the wilaya of Illizi (Algérie)
Průvodce městem

Illizi

Illizi je malebné město ležící v alžírské poušti Sahara. Toto exotické místo nabízí jedinečný zážitek z kouzelné pouštní atmosféry, kde můžete pozorovat neuvěřitelné duny a fascinující skalní útvary. V místních tradičních trzích si můžete koupit autentické rukodělné výrobky, zatímco místní kuchyně vás okouzlí svými exotickými chutěmi. Nezapomeňte navštívit nedaleký národní park Tassili n'Ajjer, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a kde najdete ukázky prehistorického umění a archeologické naleziště.

Annaba - Hippone
Průvodce městem

Annaba

Annaba je překrásné přístavní město ležící na severovýchodě Alžírska. Malebné pláže a Tyrkysová pobřeží určitě zaujmou návštěvníky. Navštivte zdejší římské ruiny Hippo Regius, které věrně osvětlují dávnou historii města. Prozkoumejte také mešitu El Hadjar, kde naleznete zajímavou směs islámské a byzantské architektury. Ve středu starého města najdete tradiční trh s potravinami, kořením a různými suvenýry. Pro odpočinek navštivte pobřežní promenádu s množstvím kaváren a restaurací.

Jijel - Rue à Jijel
Průvodce městem

Jijel

Jijel je malebné město ležící na pobřeží Středozemního moře v Alžírsku. Tato perla Severní Afriky se může pochlubit nádhernými plážemi, panoramatickými výhledy a bohatou historií. Vyzkoušejte výbušnou kombinaci alžírské a středomořské kuchyně v tradičních restauracích, prozkoumejte obchody s ručně vyráběnými předměty či odpočiňte na jedné z jeho atraktivních pláží. Určitě také nezapomeňte navštívit historické památky, jako je úchvatný starobylý římský akvadukt nebo fascinující archeologické naleziště Tassili n'Ajjer.

Bejaia - Vue du fort Yemma Gouraya (Béjaïa, Algérie)
Průvodce městem

Bejaia

Bejaia je malebné přístavní město ležící na severu Alžírska. Je známé svou bohatou historií, která sahá až do doby berberských národů. Bejaia je ideálním místem pro milovníky kulturního dědictví, neboť nabízí řadu historických památek, mezi nimiž nechybí středověká pevnost Gouraya či ruiny starobylého města Saldae. Můžete zde také ochutnat tradiční alžírskou kuchyni v místních restauracích. Bejaia těší návštěvníky také krásnými plážemi a panoramatickým výhledem na Středozemní moře.

Ouargla - Ville de Ouargla مدينة ورقلة
Průvodce městem

Ouargla

Ouargla je fascinující město ležící v srdci saharské pouště v Alžírsku. Tato exotická destinace vás okouzlí svými malebnými uličkami, tradičními trhy a historickými památkami, jako je Velká mešita Ouargla. Prozkoumejte část města zvanou Ksar, která skrývá tajemství dávných obyvatel a nenechte si ujít návštěvu trhu s ručně vyráběnými koberci, oděvy a keramikou. Pro jedinečný zážitek se vypravte na jízdu na velbloudech a poznejte tak nekonečnou krásu okolní pouště.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz