Addis Abeba - St George Cathedral in Addis Ababa (Ethiopia).
Průvodce městem

Addis Abeba

Addis Abeba, hlavní město Etiopie, je fascinující a rozmanité město s bohatou kulturou a historií. Prozkoumejte tradiční trhy, jako je slavný Merkato, nebo navštivte Muzeum etnografie, kde naleznete poklady etiopské historie a kultury. Nezapomeňte navštívit i kostely, jako je chrám svatého Jiří a katedrála svaté Trojice. Addis Abeba nabízí také řadu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat etiopskou kuchyni a kávu připravenou tradičním způsobem.

Dire Dawa - Dire Dawa, Ethiopia
Průvodce městem

Dire Dawa

Dire Dawa je okouzlující etiopské město, které nabízí bohatou kulturní a historickou atmosféru. Na prvním místě navštivte barevný a rušný trh Kefira, kde místní prodávají koření, ovoce a zeleninu. Zároveň nezapomeňte zdolat poutní cestu k jeskyni Kulubey, kde údajně žil jeden z nejznámějších muslimských světců. Pokud jste milovníkem kávy, nemůžete opomenout ochutnat tradiční etiopské kávové ceremoniály, které jsou unikátním zážitkem pro návštěvníky Dire Dawa.

Asosa - Asosa HIDASE Airport in Asosa, Ethiopia.
Průvodce městem

Asosa

Asosa je malebné etiopské město, které skýtá jedinečný zážitek pro cestovatele. Nachází se v oblasti Benishangul-Gumuz a je obklopeno nádhernou přírodou. Při procházce městem můžete navštívit tradiční trhy, ochutnat místní kuchyni a seznámit se s pohostinným místním obyvatelstvem. Asosa je také výborným výchozím bodem pro výlety do okolních národních parků a přírodních rezervací. Připravte se na nezapomenutelný zážitek v srdci Etiopie.

Jimma - Ethiopia
Průvodce městem

Jimma

Jimma je etiopské město s bohatou historií a kulturou. Nachází se v jihozápadní části země obklopené kávovými plantážemi, což přispívá k jeho malebnosti. Prozkoumejte místní trhy, kde můžete ochutnat tradiční etiopské jídlo a najít řadu autentických suvenýrů. Navštivte i nedaleký kráterový jezero Jimma Aba Jifar, které je oblíbeným místem pro piknik a procházky. S její rozmanitou přírodou a bohatým kulturním dědictvím je Jimma ideálním cílem pro milovníky historie a přírody.

Džidžiga - Jijiga
Průvodce městem

Džidžiga

Džidžiga je malebné město v Etiopii, které nabízí jedinečný pohled na místní kulturu a přírodu. Procházka po jejích živých trzích odhaluje pestrou nabídku tradičních etiopských výrobků a kulinářských specialit. Džidžiga je obklopena nezapomenutelnou krajinou, která je ideální pro přírodní výlety – jejichž součástí může být například trekking v horách. Díky své poloze si návštěvníci mohou užít jak místního života, tak okolních přírodních krás jako Korahe a Fik.

Arba Minch - A mosque in Arba Minch, Ethiopia
Průvodce městem

Arba Minch

Arba Minch je fascinující etiopské město obklopené malebnou krajinou a nádhernými jezery. Obdivujte unikátní místní kulturu a tradiční vesnice, ochutnejte vynikající etiopskou kuchyni nebo se vydávejte na dobrodružné treky do národního parku Nechisar. Nenechte si ujít návštěvu obrovských jezer Chamo a Abaya a pozorujte zdejší bohatou faunu. Arba Minch je pravý raj pro milovníky přírody a objevitelé etiopské historie a kultury.

Bahir Dar - A resort hotel in Bahir Dar, Ethiopia
Průvodce městem

Bahir Dar

Bahir Dar je malebné město v Etiopii, které okouzlí návštěvníky svou krásnou přírodou a bohatou historií. Procházka okolo modrozeleného jezera Tana vám nabídne dechberoucí výhledy na okolní krajinu. Navštivte klášter Ura Kidane Mehret a pokud máte rádi dobrodružství, nenechte si ujít výlet k vodopádům Blue Nile Falls. Bahir Dar je ideálním místem pro zkoumání etiopské kultury a historie, a zároveň nabízí nezapomenutelné zážitky v překrásné přírodě.

Aksúm - Late Afternoon In The Neighborhood, Axum, Ethiopia
Průvodce městem

Aksúm

Aksúm, známý také jako Axum, je historické město v Etiopii, které je považováno za kolébku etiopské civilizace. Toto město vás okouzlí svými pozoruhodnými památkami a bohatou historií. Navštivte impozantní obelisky, starověké kostely a kláštery či královské mauzoleum, které svědčí o významu Aksúmu v době starověkého království. Prozkoumejte tajemství vápencových chrámů a záhadného podzemí města, zatímco se necháte unést atmosférou místní kultury a tradic. Aksúm je jedinečným a nezapomenutelným zážitkem pro každého cestovatele.

Lalibela - Biet Medhane Alem, Lalibela, Ethiopia
Průvodce městem

Lalibela

Lalibela je fascinující etiopské město s bohatou historií a neuvěřitelnými skalními kostely, které jsou jedinečným pokladem světového dědictví UNESCO. Navštivte 11 pozoruhodných kostelů vytesaných ze skály ve 12. století, jako je světoznámý kostel sv. Jiří ve tvaru kříže. Projděte se úzkými uličkami starého města a ochutnejte exotické etiopské kuchyně v místních restauracích. Lalibela je nejen duchovní centrum země, ale také klidný ráj uprostřed majestátních hor a úchvatných panoramat.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz