Dire Dawa - Dire Dawa, Ethiopia

Dire Dawa průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Dire Dawa

Dire Dawa je okouzlující etiopské město, které nabízí bohatou kulturní a historickou atmosféru. Na prvním místě navštivte barevný a rušný trh Kefira, kde místní prodávají koření, ovoce a zeleninu. Zároveň nezapomeňte zdolat poutní cestu k jeskyni Kulubey, kde údajně žil jeden z nejznámějších muslimských světců. Pokud jste milovníkem kávy, nemůžete opomenout ochutnat tradiční etiopské kávové ceremoniály, které jsou unikátním zážitkem pro návštěvníky Dire Dawa.

Afrika
EtiopieEtiopie

Co vidět

Placeholder image.
 

Kafira Market

Kafira Market je největší tržiště v Dire Dawě. Navštivte toto místo, abyste ochutnali místní kuchyni, nakoupili suvenýry a prozkoumali mnoho stánků s tradičními řemesly. Kafira Market je také skvělým místem pro pozorování místního života a kultury. Vstupte do této barevné oázy a zažijte atmosféru města Dire Dawa.

Placeholder image.
 

Ethiopia-Djibouti Rail Yard

Návštěva nádraží Ethiopia-Djibouti je jedinečným zážitkem. Toto historické nádraží spojuje Etiopii s Djibouti a nabízí krásné výhledy na okolní krajinu. Podívejte se na staré lokomotivy a vagóny, které zde stojí jako pozůstatek minulosti. Cestujte vlakem a užijte si nezapomenutelnou jízdu přes úchvatné scenérie. Návštěva nádraží Ethiopia-Djibouti je určitě jedním z nejzajímavějších zážitků v Dire Dawě.

Placeholder image.
 

Ashawa Market & Livestock Market

Pokud chcete zažít opravdovou etiopskou atmosféru, navštivte trh s dobytkem a zbožím Ashawa. Nachází se v srdci města Dire Dawa a je oblíbeným místem pro místní i návštěvníky. Najdete zde vše od zemědělských produktů až po tradiční etiopské suvenýry. Vstupte do světa místních trhovců a ochutnejte místní speciality.

Placeholder image.
 

Dire Dawa Market

Pokud chcete ochutnat místní kuchyni a nakoupit suvenýry, určitě navštivte tržiště Dire Dawa. Toto živé a rušné místo nabízí širokou škálu místních specialit, ovoce, zeleniny a dalších produktů. Procházejte se mezi stánky a objevujte nové vůně a chutě. Vítejte v srdci místní kultury a tradic.

Placeholder image.
 

Chattara Market

Pokud hledáte autentickou etiopskou atmosféru, navštivte tržiště Chattara v Dire Dawě. Zde najdete všechno od čerstvého ovoce a zeleniny po tradiční řemesla a suvenýry. Místní obchodníci se snaží zaujmout své zákazníky a nabízejí nejen kvalitní zboží, ale také přátelskou atmosféru. Prožijte nezapomenutelný zážitek a ochutnejte místní speciality, jako jsou kořeněné omáčky a čerstvě upečený chléb.

Placeholder image.
 

Old Palace

Starý palác je historickou památkou v etiopském městě Dire Dawa. Tento krásný palác je ideálním místem pro návštěvu pro všechny, kteří se zajímají o historii a kulturu Etiopie. Palác byl postaven v 19. století a je důležitou součástí etiopského kulturního dědictví. Navštivte Starý palác a prozkoumejte jeho bohatou historii a architekturu.

Dire Dawa - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 5160 km
Nejbližší letiště DIR
2 km od centra
Přímý let
~ 6h 44min
Etiopie Etiopie
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
DIR

Počasí jaro

Březen
Max: 30 °C
Min: 19 °C
Duben
Max: 31 °C
Min: 20 °C
Květen
Max: 32 °C
Min: 19 °C

Počasí léto

Červen
Max: 32 °C
Min: 18 °C
Červenec
Max: 30 °C
Min: 19 °C
Srpen
Max: 30 °C
Min: 19 °C

Počasí podzim

Září
Max: 31 °C
Min: 20 °C
Říjen
Max: 30 °C
Min: 18 °C
Listopad
Max: 28 °C
Min: 16 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 26 °C
Min: 15 °C
Leden
Max: 27 °C
Min: 15 °C
Únor
Max: 28 °C
Min: 17 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

porto
Madrid
🤘 Multi-city
🎉 2 405 Kč
Palermo
🌴 Dovolená
👌 9 990 Kč
milan
✨ Prodloužený víkend
👍 1 241 Kč
Boston
✈️ Zpátečka
👍 6 860 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
💣 1 017 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz