Gronsko - ledové kry, typické domy, hory
Nuuk
Průvodce městem

Nuuk

Nuuk nebo Godthåb je hlavní město Grónska. Město bylo založeno v roce 1728 misionářem Hansem Egedem a nyní má přibližně 16 800 obyvatel. Město Nuuk je obklopené nádhernou přírodou, kde můžete pozorovat polární záři. Jedná se o největší grónské město, kde sídlí parlament a další administrativní budovy Grónska. Nuuk je taktéž centrem moderního Grónska. Naleznete zde gurmánské restaurace, módní butiky, Grónské národním muzeum, grónský minipivovar a např. Grónskou univerzitu. Procházka malebným Starým přístavem Vás však přesvědčí, že historie a tradice inuitské kultury i v tomto městě nadále přetrvávají.

Kangerlussuaq - Myers Avenue in Kangerlussuaq, Greenland, with church and Congress Centre.
Průvodce městem

Kangerlussuaq

Kangerlussuaq, známý také jako Søndre Strømfjord, je malebné grónské městečko se zhruba 500 obyvateli. Nachází se v západní části Grónska a je vstupní branou do největšího národního parku na světě. Město je ideálním místem pro milovníky přírody a dobrodružství. Můžete zde pozorovat severní polární záři, podívat se na ledovce a prozkoumávat krásy nekonečné arktické tundry. Kangerlussuaq nabízí unikátní zážitek v jedinečném a nedotčeném prostředí.

Qaanaaq - Thule members support local medical evacuation Members of Thule Air Base, Greenland, supported a medical evacuation in mid June for a woman who had…
Průvodce městem

Qaanaaq

Qaanaaq je malebné grónské město, které vás okouzlí svou jedinečnou atmosférou a nádhernou přírodou. Nachází se hluboko v severní části Grónska, což z něj činí ideální destinaci pro milovníky arktických krajů. Prozkoumejte zde tradiční život Inuitů a jejich kulturu, navštivte muzeum Inuitů a pozorujte polární medvědy nebo velryby v jejich přirozeném prostředí. Navíc si zde můžete vychutnat pozorování polární záře či prozkoumání nekonečného ledovcového kraje. Qaanaaq je opravdový skvost na okraji světa.

Narsarsuaq - Spruce specimen in Arboretum Groenlandicum, a garden with set of transplanted boreal trees in Narsarsuaq, Greenland.
Průvodce městem

Narsarsuaq

Narsarsuaq je malebné městečko nacházející se v jihozápadním Grónsku. Pro svou krásnou a divokou přírodu je ideálním cílem pro milovníky outdoorových aktivit. Navštivte zdejší ledovec, prozkoumejte unikátní arktickou krajinu a pozorujte ohromující severní polární záři. Městečko také nabízí možnost setkání s grónskými ledními medvědy a velrybami v okolních vodách. Narsarsuaq je skvělým místem pro nezapomenutelné zážitky v jedinečném prostředí.

Sisimiut - Sisimiut Airport, Greenland, photographed from under the main summit of Palasip Qaqqaa (544m).
Průvodce městem

Sisimiut

Sisimiut je malebné město na západním pobřeží Grónska, které nabízí úžasné scenérie a dobrodružství. Navštivte Muzeum Sisimiut, kde se můžete seznámit s místní historií a kulturou Inuitů. Pro jedinečný zážitek se vydejte na procházku po barevných dřevěných domech nebo na psí jízdu potkávající se s polárními krajinami. V létě nezapomeňte navštívit místní fjordy, kde můžete pozorovat hory, ledovce a běžně se vyskytující velryby.

Qaarsut - Colourful houses in Qaarsut
Průvodce městem

Qaarsut

Qaarsut, malebná osada nacházející se v severozápadním Grónsku, vás zve na jedinečný zážitek do divoké a panenské přírody. Toto malebné místo nabízí fascinující zážitky, jakými jsou pozorování severních polárních září, toulání sage icebergs a pozorování místních kožišníků při své práci. Připravte se na dobrodružství za působivými krajinami a nezapomenutelnými zážitky, které vám Qaarsut zajisté poskytne. Navštivte tuto odlehlou, ale neuvěřitelně kouzelnou destinaci a zažijte Grónsko v jeho nejautentičtější podobě.

Upernavik - The church in Upernavik, Greenland. The image is a composite of 3x3 individual handheld photos taken with a Canon IXUS 800 IS camera and stitched in…
Průvodce městem

Upernavik

Upernavik je malebné grónské město, které vás okouzlí svou jedinečnou atmosférou a překrásnou přírodou. Toto místo nabízí nezapomenutelné zážitky, jako pozorování ledovců a tajemných polárních září, či prozkoumávání místní kultury a tradiční severské architektury. Navštivte místní muzeum a kostel, kde se dozvíte více o historii a kultuře regionu. Upernavik je skvělá destinace pro milovníky přírody, kteří hledají dobrodružství v srdci polárních končin.

Ilulissat - The colors from Ilulissat - Greenland.
Průvodce městem

Ilulissat

Ilulissat je malebné městečko nacházející se na západním pobřeží Grónska a je proslulé svým jedinečným zálivem, který je domovem pro neuvěřitelný počet ledovců. Toto kouzelné místo je ideálním cílem pro dobrodruhy a milovníky tajemné arktické přírody. Při návštěvě Ilulissatu si nenechte ujít možnost vydat se na pozoruhodnou procházku mezi ledovci nebo se zúčastnit nezapomenutelného psího spřežení. Ilulissat nabízí také neopakovatelné kulturní zážitky jako například návštěvu místních inuitských vesnic či muzea, kde se dozvíte více o historii a tradicích tohoto fascinujícího regionu.

Aasiaat - Icebergs stranded in the waterways of the Aasiaat archipelago, Greenland, near the harbor in Aasiaat.
Průvodce městem

Aasiaat

Aasiaat je malebné grónské městečko ležící na západním pobřeží ostrova. Toto malebné místo je ideální pro milovníky divoké přírody a ledovcových krajin. Ponořte se do grónské kultury a tradic, navštivte zdejší muzea a naučte se více o historii města a jeho obyvatel. Díky působivým okolním ostrovům a zátokám můžete pozorovat i různé druhy arktické svět za dramatického svitu polární záře.

Paamiut - "Colonien Frederikshaab". På tegningen ses proviantbod, skolehus, bestyrerbolig og kirke. Tegning af Andreas Kornerup, 10. juli 1878.
Průvodce městem

Paamiut

Paamiut je malebné grónské město, které vás okouzlí svou jedinečnou atmosférou a nádhernými přírodními scenériemi. Prozkoumejte jeho malebné domky, tradiční stavitelství a srdečné místní obyvatele. Nesmíte minout místní kostel z 18. století, který je jedním z nejstarších dřevěných kostelů v Grónsku. Vydejte se na trekking či pozorování zvířat, kde uvidíte tuleně, velryby a vzácné ptáky. Paamiut je ideální destinací pro ty, kteří chtějí zažít nezapomenutelné dobrodružství v srdci divoké přírody.

Ittoqqortoormiit - The church of Ittoqqortoormiit, Scoresby Sund, East Greenland
Průvodce městem

Ittoqqortoormiit

Ittoqqortoormiit, tajemné a odlehlé grónské město, láká na svou jedinečnost a krásu. Prozkoumejte tento malebný kout se svou malebnou přírodou a životem divokých zvířat, jako jsou tuleňové nebo sobi. Navštivte nedaleký národní park Scoresbysund a ochutnejte tradiční eskymácké jídlo. Rafting, pesí trasy a plavby lodí vás vezmou na nezapomenutelné dobrodružství Grónska. Toto místo je ideální pro odvážné cestovatele, kteří hledají neotřelých zážitků a úchvatných scenérií.

Thule - Остров Туле, исчезнувший в историческое время в водах Северного моря, согласно легендам был одним из культовых мест приморских народов северных морей…
Průvodce městem
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz