Kangerlussuaq - Myers Avenue in Kangerlussuaq, Greenland, with church and Congress Centre.

Kangerlussuaq průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Kangerlussuaq

Kangerlussuaq, známý také jako Søndre Strømfjord, je malebné grónské městečko se zhruba 500 obyvateli. Nachází se v západní části Grónska a je vstupní branou do největšího národního parku na světě. Město je ideálním místem pro milovníky přírody a dobrodružství. Můžete zde pozorovat severní polární záři, podívat se na ledovce a prozkoumávat krásy nekonečné arktické tundry. Kangerlussuaq nabízí unikátní zážitek v jedinečném a nedotčeném prostředí.

Severní Amerika
GrónskoGrónsko

Co vidět

Letiště Kangerlussuaq
 

Letiště Kangerlussuaq

Letiště Kangerlussuaq je klíčovým bodem pro cestování do Grónska. Nachází se uprostřed nádherné přírody a nabízí přímé lety z Evropy a Severní Ameriky. Po příletu se můžete těšit na neuvěřitelné výhledy na ledovce a zasněžené hory. Letiště je dobře vybavené a personál je vstřícný a ochotný. Vstupte do této neuvěřitelné země přes Letiště Kangerlussuaq.

Kangerlussuaq Airport
 

Kangerlussuaq Airport

Letiště Kangerlussuaq je vstupní branou do krásné Grónské přírody. Toto letiště je největším a nejfrekventovanějším letištěm v Grónsku. V okolí letiště se nachází nádherná divoká příroda s možností pozorování polárních zvířat a zážitků z výletů na sněžných skútrech či výprav na severní polární kruh. Letiště Kangerlussuaq je ideálním výchozím bodem pro objevování krás Grónska.

Kangerlussuaq Museum
 

Kangerlussuaq Museum

Muzeum Kangerlussuaq vám nabídne fascinující pohled na historii Grónska, s důrazem na oblast Kangerlussuaq. Zde se dozvíte o životě Inuitů, o vývoji města a o arktické přírodě. Muzeum je umístěno v bývalé vojenské budově a nabízí také výstavy věnované druhé světové válce. Pokud se zajímáte o historii a kulturu Grónska, určitě nevynechejte toto místo na své cestě.

Kangerlussuaq Fjord
 

Kangerlussuaq Fjord

Kangerlussuaq Fjord je nádherné místo v Grónsku, které stojí za návštěvu. Tento fjord je obklopen velkolepými horami a ledovci, což vytváří úchvatné panoramatické výhledy. Můžete se tady projít po pěšinách, projet se na lodi nebo si užít nádherný výhled z vyhlídkového bodu. Pokud hledáte něco, co vás uchvátí a zanechá vám nezapomenutelné zážitky, Kangerlussuaq Fjord je tím pravým místem pro vás.

Kangerlussuaq
 

Kangerlussuaq

Kangerlussuaq je úchvatné město na západním pobřeží Grónska. Toto město leží na břehu fjordu a nabízí neuvěřitelné výhledy na ledovce, hory a zálivy. Kangerlussuaq je ideální pro turisty, kteří hledají odpočinek a klid daleko od městského ruchu. Toto místo nabízí nezapomenutelnou zkušenost a dokonalý únik od každodenního života.

Polar Lodge
 

Polar Lodge

Polar Lodge je ideálním místem pro ty, kteří hledají dobrodružství v srdci Grónska. Tento útulný hotel nabízí úžasný výhled na horu a je obklopen krásnou přírodou. Hosté se mohou těšit na mnoho aktivit, jako například výlety na sněžnicích, rybaření na zamrzlých jezerech a pozorování polárních září. Po celodenních aktivitách si mohou hosté odpočinout v sauně a vychutnat si tradiční grónské jídlo.

Kangerlussuaq - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 3978 km
Nejbližší letiště SFJ
0 km od centra
Přímý let
~ 5h 14min
Grónsko Grónsko
Časový posun proti ČR
-3h
Obsluhující letiště
SFJ
Kangerlussuaq - Myers Avenue in Kangerlussuaq, Greenland, with church and Congress Centre.
Kangerlussuaq - Myers Avenue in Kangerlussuaq, Greenland, with church and Congress Centre.Letiště KangerlussuaqKangerlussuaq AirportKangerlussuaq MuseumKangerlussuaq FjordKangerlussuaqPolar LodgePilersuisoq SupermarketAlbatros Arctic Circle StorePolar Trophy HuntRestaurant Roklubben

Počasí jaro

Březen
Max: -12 °C
Min: -24 °C
Duben
Max: -5 °C
Min: -14 °C
Květen
Max: 3 °C
Min: -4 °C

Počasí léto

Červen
Max: 10 °C
Min: 2 °C
Červenec
Max: 12 °C
Min: 3 °C
Srpen
Max: 10 °C
Min: 1 °C

Počasí podzim

Září
Max: 4 °C
Min: -3 °C
Říjen
Max: -4 °C
Min: -11 °C
Listopad
Max: -9 °C
Min: -17 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: -13 °C
Min: -22 °C
Leden
Max: -15 °C
Min: -25 °C
Únor
Max: -15 °C
Min: -26 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Tirana
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč

Albánie během června

Albánie
Před 11 hodinami
benatky
✨ Víkendovka
😍 938 Kč
Ibiza
⏰ Last minute
👌 860 Kč

LM letenky na Ibizu

Španělsko
Před 37 hodinami
korfu
🌴 Dovolená
👌 9 280 Kč
Pisa
Sardinie
milan
🤘 Multi-city
🔥 2 154 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz