Vilnius
kaunas
Průvodce městem

Kaunas

Kaunas je druhé největší město Litvy, které vás okouzlí svou historií a architekturou. Procházejte se po pěší zóně Laisvės Alėja, navštivte hrad Kaunas a baziliku Panny Marie. Obdivujte nádherný výhled na město ze Smetanova vyhlídky a nezapomeňte se zastavit v Muzeu Čokolády. Kaunas je také skvělým výchozím bodem pro výlety do okolní přírody či poznávání litevských tradic.

Vilnius
Průvodce městem

Vilnius

Hlavní město Litvy, které se nachází v geografickém centru Evropy nabízí spoustu památek a právem patří na seznam UNESCO. Nenechte si ujít výhled na toto kouzelné město z hradního vrchu –  symbolu Vilniusu –  červené Gediminasovy věže s vlající litevskou trikolorou. Další památky ve Viniusu jsou Brána Úsvitu, Bílý most či Univerzita.

Palanga - Palanga
Průvodce městem

Palanga

Palanga je překrásné pobřežní město na pobřeží Baltského moře v Litvě. Toto malebné místo je ideální pro relaxaci a odpočinek. Procházka po proslulé Basanavičiaus ulici, kde se nachází mnoho kaváren, restaurací a obchodů, je jedním z vrcholů návštěvy Palangy. Nezapomeňte se projít po dlouhé dřevěné pěší zóně, která vede až k moři, a navštívit místní jantarové muzeum, kde si můžete obdivovat největší sbírku jantaru na světě.

Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz