Windhoek - 16 míst co vidět

Tipy na nejlepších 16 míst, které musíš určitě navštívit v Windhoek.

Windhoek - co musíš vidět

 

Zoo Park

Zoo Park v Windhoeku je skvělým místem pro rodinný výlet. Můžete zde vidět různá zvířata, včetně lvů, slonů a žiraf. Park je dobře udržovaný a nabízí pohodlné prohlídky. Děti si zde mohou hrát na dětských hřištích a všichni mohou relaxovat na trávě. Navštivte Zoo Park a zažijte nezapomenutelný den v přírodě!

 

Christuskirche

Christuskirche je nejvýznamnější kostel v Namibii. Tento nádherný kostel s bílou fasádou a zvonovou věží se nachází v samém srdci Windhoeku. Vstupte dovnitř a obdivujte nádherné vitráže a krásné sochy. Při návštěvě Windhoeku určitě nevynechejte tuto historickou památku, která představuje důležitou část namibijského kulturního dědictví.

 

Independence Museum

Muzeum nezávislosti v Windhoeku je jedním z nejvýznamnějších muzeí Namibie. Vystavuje historické artefakty a dokumenty týkající se boje za nezávislost Namibie. Návštěvníci se dozví o životě a díle významných osobností, kteří se podíleli na boji za nezávislost. Muzeum je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat historii Namibie a jejího boje za svobodu.

wikimedia.org
 

Namibia Craft Centre

Namibské řemeslnické centrum nabízí jedinečné zážitky pro milovníky umění. Objevujte ručně vyráběné suvenýry, jako jsou kachlové vázy a košíky z palmových listů. Centrum podporuje místní komunitu a nabízí návštěvníkům možnost vidět řemeslníky při práci. Navštivte Namibské řemeslnické centrum a odvezte si domů kousek Namibie v podobě originálního uměleckého díla.

 

Parliament Gardens

Park Parlamentu je ideálním místem pro odpočinek uprostřed města Windhoek. Tento park nabízí klidné a relaxační prostředí, kde si můžete užít krásné výhledy na okolní krajinu. Pro milovníky přírody a fotografování je toto místo nezapomenutelný zážitek. Navštivte Park Parlamentu a užijte si klidný odpočinek v srdci Namibie.

Placeholder image.
 

Avis Dam Nature Reserve

Přírodní rezervace Avis Dam je ideálním místem pro ty, kteří chtějí uniknout z rušného města Windhoeku. Nachází se zde překrásná příroda, kde můžete pozorovat mnoho druhů ptáků a jiných zvířat. Procházejte se po přírodních stezkách, kde se můžete nechat unášet krásným výhledem na okolní krajinu. Relaxujte u jezera Avis Dam a užijte si klid a ticho, které zde panuje.

 

National Art Gallery of Namibia

Navštivte Národní galerii umění Namibie a objevte umělecké dědictví této země. Galerie se nachází v centru Windhoeku a nabízí rozmanitou sbírku děl namibijských umělců. Prohlédněte si nejnovější výstavy a užijte si krásu umění. Vstupné je zdarma, takže neváhejte a navštivte tuto kulturní atrakci během vaší cesty do Namibie.

 

Alte Feste

Alte Feste je historická pevnost v Windhoeku, Namibie. Pevnost byla postavena německými kolonisty v roce 1890 a sloužila jako vojenská základna. Dnes je zde muzeum, které připomíná boj o nezávislost Namibie. Navštivte Alte Feste a prozkoumejte historii této krásné země.

 

Geological Survey Museum

Geologické muzeum v Windhoeku je nejlepším místem, kde se dozvíte více o geologické historii Namibie. Muzeum nabízí unikátní sbírku minerálů, hornin a zkamenělin, které jsou v této oblasti hojně zastoupeny. Navštivte toto fascinující místo a odhalte tajemství geologie Namibie. Vstupné je zdarma a personál muzea je velmi ochotný a přátelský.

Placeholder image.
 

Heroes' Acre

Hrdinský památník je národní památník Namibie, který připomíná boj za nezávislost země. Nachází se na kopci Eros nedaleko Windhoeku. Památník vyniká svou monumentálností a návštěvníci si zde mohou prohlédnout sochy a památníky věnované válečným hrdinům. Hrdinský památník je významným místem, které stojí za návštěvu při cestě do Namibie.

 

Owela Museum

Muzeum Owela je jedním z nejzajímavějších muzeí v Namibii. Návštěvníci se zde dozvědí mnoho o historii a kultuře země, včetně tradičního života domorodých kmenů. Muzeum také hostí řadu výstav a akcí, které ukazují různé aspekty namibijského života. Navštivte toto fascinující místo a objevte krásu a bohatství Namibie.

 

Trans-Namib Railroad Museum

Muzeum Trans-Namib železnice je skvělým způsobem, jak se seznámit s historií Namibie a její železnice. V muzeu se můžete podívat na historické vlaky a lokomotivy, a dokonce si vyzkoušet, jak se v minulosti cestovalo. Muzeum je ideální pro rodiny i jednotlivce, kteří chtějí poznat více o této fascinující zemi a jejích dopravních spojeních.

 

National Botanic Garden of Namibia

Národní botanická zahrada Namibie je ideálním místem pro milovníky přírody. Zahrnuje rozsáhlou sbírku rostlin, včetně mnoha druhů endemických pro Namibii. Zahrada se nachází v blízkosti Windhoeku a nabízí návštěvníkům krásné procházky mezi kvetoucími rostlinami a vzácnými druhy kaktusů. Nezapomeňte navštívit také skleníky, které ukrývají mnoho exotických druhů rostlin.

 

Karibu Safari

Připravte se na nezapomenutelnou dobrodružnou cestu s Karibu Safari v Namibii. Prozkoumejte divokou přírodu a pozorujte zvířata v jejich přirozeném prostředí. Zažijte autentickou kulturu a tradice obyvatel Namibie. Společnost Karibu Safari se specializuje na individuální zážitky a nabízí širokou škálu možností pro každého cestovatele. Odvážíte se na safari s námi?

 

Tintenpalast

Tintenpalast je sídlem namibijského parlamentu a jedním z nejvýznamnějších historických památek v Windhoeku. Tento impozantní budova s nádhernou architekturou byla postavena v roce 1913 a dodnes působí velmi monumentálně. Navštivte Tintenpalast a prohlédněte si jeho krásnou vnitřní výzdobu, která vás okouzlí svou jedinečností a historickým významem.

Placeholder image.
 

Haven Zoological Park

Navštivte Haven Zoologickou zahradu v Namibii a objevte mnoho druhů zvířat, včetně vzácných druhů, které se jinde v Africe nevyskytují. Užijte si krásný den s rodinou nebo přáteli a nenechte si ujít možnost ochutnat místní speciality v restauraci. Haven Zoologická zahrada je ideálním místem pro zábavu a učení se o africké přírodě.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz