Brémy - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 24 míst, které musíš určitě navštívit v Brémy.

Brémy - co musíš vidět

Universum Science Center
 

Universum Science Center

Universum Science Center v Brémách je fascinující místo pro každého, kdo má zájem o vědu a techniku. Tento interaktivní muzeum nabízí návštěvníkům možnost objevovat svět kolem sebe a zkoumat různé vědecké obory. Vstupte do virtuální reality, zkuste si vědecké experimenty a poznejte tajemství vesmíru. Prožijte nezapomenutelný zážitek v Universum Science Center v Brémách!

Am Wall Windmill
 

Am Wall Windmill

Větrný mlýn Am Wall v Brémách je jednou z nejstarších památek města. Postaven byl v roce 1771 a dodnes slouží k mletí obilí. Mlýn je otevřen pro veřejnost a nabízí výhled na okolní krajinu. Navštivte toto historické místo a ochutnejte místní speciality, jako je chléb a koláče, které jsou pečeny z mletého obilí z tohoto mlýna.

Übersee-Museum Bremen
 

Übersee-Museum Bremen

V Übersee-Museum Bremen se můžete vydat na cestu kolem světa bez opuštění Brém. Toto muzeum etnologie, přírodní historie a obchodu nabízí fascinující výstavy, které vás zavedou do exotických destinací a ukážou vám, jak se svět vyvíjel. Navštivte tuto kulturní instituci a objevte svět z jiného úhlu pohledu.

Schnoor Viertel
 

Schnoor Viertel

Schnoor Viertel je kouzelná čtvrť v Brémách, která vás vtáhne do historie. Ulicemi plnými malebných domů a krásných obchůdků se procházíte jako v pohádce. Tato čtvrť je ideální pro romantickou procházku, ale i pro nákupy a objevování místní kultury. Užijte si atmosféru starého města a ochutnejte místní speciality v jednom z útulných kaváren.

Placeholder image.
 

Historische Altstadt

Historické centrum Brém je plné kouzla a historie. Procházejte se úzkými uličkami a obdivujte krásné starobylé budovy. Zastavte se u náměstí Marktplatz s impozantní radnicí a sochou Rolanda, symbolu svobody a práva. Navštivte katedrálu svatého Petra, nejstarší kostel v Brémách. Užijte si atmosféru středověkého města a ochutnejte místní speciality v tradičních hospůdkách.

Bremen Cathedral
 

Bremen Cathedral

Bremenský dóm, také známý jako Katedrála svatého Petra, je impozantní stavba v samém srdci Brém. Tato gotická katedrála byla postavena v 11. století a je jednou z nejvýznamnějších památek města. Vydejte se na prohlídku interiéru, kde uvidíte mimo jiné i pozoruhodný oltář a velké varhany. Z vrcholu dómů se vám naskytne krásný výhled na Brémy a okolí.

Bremen City Hall
 

Bremen City Hall

Radnice v Brémách je jednou z nejkrásnějších budov v Německu. Tento gotický palác byl postaven v 15. století a je jednou z nejvýznamnějších památek v Brémách. Interiér radnice je plný historických klenotů a uměleckých děl. Navštivte tuto fascinující budovu a užijte si atmosféru středověkého města.

Kunsthalle Bremen
 

Kunsthalle Bremen

Kunsthalle Bremen je nejvýznamnější muzeum v Brémách a jedno z nejvýznamnějších v Německu. Nachází se v historické čtvrti města a je domovem pro mnoho významných uměleckých sbírek. V muzeu najdete celou řadu uměleckých děl, včetně obrazů, soch a grafiky. Pro milovníky umění je to nevynechatelná zastávka na cestě po Brémách.

Paula Modersohn-Becker Museum
 

Paula Modersohn-Becker Museum

Muzeum Paula Modersohn-Beckerové je skvělou volbou pro milovníky moderního umění. Toto malé a útulné muzeum v Brémách je věnováno právě této vynikající umělkyni. Modersohn-Beckerová byla jednou z prvních umělkyň, která se věnovala malbě nahých žen a autoportrétům. Muzeum nabízí nezapomenutelný zážitek pro všechny návštěvníky s jeho jedinečnou sbírkou obrazů a artefaktů.

Roland
 

Roland

Roland je socha, která stojí na náměstí v Brémách. Vysoká 5,5 metru, je symbolem města a jeho svobody. Podle legendy, pokud Roland padne, padne i město. Sochu nechte sebou vyfotit a ochutnejte místní speciality v okolních restauracích. Navštivte Brémy a objevte tento historický symbol.

Bleikeller
 

Bleikeller

Pokud hledáte jedinečnou zážitkovou destinaci, navštivte Bleikeller v Brémách. Tento podzemní sklep ukrývá mumifikované těla někdejších vládců města. Prohlédněte si tuto neobvyklou expozici a dozvíte se více o historii Brém a jejich významných osobnostech. Bleikeller je skvělým místem pro milovníky historie a tajemna, kteří hledají něco mimo běžné turistické atrakce.

Weserburg
 

Weserburg

Weserburg je moderní muzeum umění v Brémách. Jeho sbírka zahrnuje více než 20 000 děl od 1960 do současnosti. Nachází se v historickém centru města a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat moderní umění z celého světa. Vstupné je přijatelné a stojí za to navštívit toto fascinující místo.

Schulschiff Deutschland
 

Schulschiff Deutschland

Schulschiff Deutschland je historická loď, která sloužila jako cvičná loď pro německé námořní kadety. Dnes slouží jako muzeum a turistická atrakce. Loď se nachází v přístavu města Brémy a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat život na palubě, včetně kajut, strojovny a navigačního pultu. Schulschiff Deutschland je skvělým místem pro milovníky námořní historie a zájemce o život na moři.

Focke Museum
 

Focke Museum

Focke Museum je fascinující muzeum v Brémách, které nabízí poutavý pohled na historii města a jeho obyvatel. Muzeum se zaměřuje na místní historii, kulturu a technologii. Návštěvníci mohou vidět řadu výstav, včetně tradičních řemesel, námořní historie a moderních inovací. Toto muzeum je skvělou volbou pro každého, kdo chce lépe pochopit Brémy a jeho význam v evropské historii.

Rhododendron-Park Bremen
 

Rhododendron-Park Bremen

Rhododendron-Park Bremen je krásný park plný nádherných květin a zeleně. Tento park nabízí klidné a příjemné prostředí pro procházky a relaxaci. Vychutnejte si krásné výhledy na okolní krajinu a objevte mnoho druhů rostlin a zvířat. Rhododendron-Park Bremen je ideálním místem na odpočinek od ruchu města a na prožití příjemného dne v přírodě.

St. John's Church, Bremen
 

St. John's Church, Bremen

Kostel svatého Jana v Brémách je jednou z nejvýznamnějších církevních staveb v Německu. Tento gotický kostel se nachází v historickém centru města a je znám svými vynikajícími varhanami a malebným interiérem. Navštivte tento kostel a užijte si klid a pohodu, které zde panují již po mnoho let.

Knoops Park
 

Knoops Park

Knoops Park je idylický park v Brémách, který láká na procházky a relaxaci. Jeho malebné stezky a zelené plochy nabízejí místo pro odpočinek od městského ruchu. V parku najdete také hřiště pro děti a sportovní areály. Knoops Park je ideálním místem pro rodiny i jednotlivce, kteří hledají klidné místo v srdci města.

Placeholder image.
 

Gerhard Marcks Haus

Gerhard Marcks Haus je muzeum v Brémách, které je zasvěcené německému sochaři Gerhardu Marcksovi. Muzeum obsahuje velkou sbírku jeho děl, včetně soch, kreseb a grafiky. Navštivte toto jedinečné muzeum a objevte krásu Marcksových uměleckých děl. Pokud máte zájem o umění, Gerhard Marcks Haus by nemělo chybět na vašem seznamu míst k návštěvě v Brémách.

St Petrus House
 

St Petrus House

St Petrus House je historická budova v centru Brém, která nabízí útulné ubytování s výhledem na město. Budova pochází z 18. století a byla kompletně zrekonstruována s důrazem na zachování původních prvků. V blízkosti naleznete mnoho restaurací, kaváren a obchodů. Užijte si romantický pobyt v tomto krásném městě plném historie a kultury.

Valentin submarine pens
 

Valentin submarine pens

Valentin ponorkové hangáry jsou fascinujícími pozůstatky nacistického Německa. Tyto obrovské betonové konstrukce byly postaveny během druhé světové války a sloužily jako úkryt pro ponorky. Navštivte tento historický památník a prozkoumejte tajemné chodby a místnosti. Zjistěte více o válečné historii a návštěvou této památky přispějete k udržení paměti na ty, kteří ztratili své životy v boji za svobodu.

Placeholder image.
 

Botanika

Botanika v Brémách je krásným místem pro milovníky přírody. Tento botanický skvost nabízí neuvěřitelnou rozmanitost rostlin a květin, které jsou pečlivě udržovány a prezentovány v různých tematických zahradách. Procházejte se mezi palmami, kaktusy a orchidejemi a užívejte si klidného prostředí. Botanika je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci v přírodě.

Forum am Wall
 

Forum am Wall

Forum am Wall je moderní kulturní centrum v historickém centru Brém, které nabízí mnoho zajímavých akcí a výstav. Budova je postavena na místě bývalého městského opevnění a nabízí nádherný výhled na město. Navštivte tuto kulturní památku a užijte si jedinečný zážitek z cestování do Brém.

Böttcherstraße
 

Böttcherstraße

Böttcherstraße je jednou z nejkrásnějších ulic v Brémách. Její historie sahá až do 16. století, kdy zde byly obchody s kořením. Dnes je tato ulice plná krásných budov a uměleckých děl, jako je například zvonice s hodinami a socha Rolanda, symbolu města. Navštivte Böttcherstraße a procházejte se jejími křivolakými uličkami plnými historie a krásy.

Fallturm Bremen
 

Fallturm Bremen

Fallturm Bremen je jedním z největších věží pro výzkum mikrogravitace na světě. Vysoká 146 metrů, nabízí úžasný výhled na město Brémy. Věž byla postavena v roce 1983 a slouží k testování experimentů v podmínkách mikrogravitace. Návštěvníci mohou navštívit věž a vyzkoušet si pocit vážnosti, který astronauti zažívají ve vesmíru.

Mapa

⭐ Vše (24)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Brémy s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz