Groningen - Groningen - Hoge der A - vanaf de A-brug - Bert Kaufmann

Groningen - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 13 míst, které musíš určitě navštívit v Groningen.

Groningen - co musíš vidět

Groningen Museum
 

Groningen Museum

Groningen Museum je moderní umělecké muzeum nacházející se v Groningenu v Nizozemsku. Muzeum se specializuje na moderní a současné umění od místních, národních i mezinárodních umělců. Stavba muzea se skládá ze tří pavilonů postavených v nekonvenčním a futuristickém stylu, které jsou propojeny mostem vedoucím z nádraží do centra města. Od roku 2008 patří muzeum mezi nejnavštěvovanější v provincii Groningen s počtem návštěvníků až 292 000 ročně.

Prinsentuin
 

Prinsentuin

Prinsentuin je renesanční zahrada v centru Groningenu, nacházející se za budovou Prinsenhof. Byla založena v roce 1626 na příkaz Stadtholdera Willemma Frederika a jeho manželky Albertine Agnes. Zahrada obsahuje růžovou zahradu, bylinkovou zahradu a část s berceaus. V jednom z pěti květinových záhonů jsou vysázeny živými ploty iniciály 'W' a 'A', začáteční písmena Willemma Frederika a Albertine Agnes. V zahradě se nachází také sluneční hodiny na zdi nad vchodem. Každoročně se zde koná literární festival Dichters in de Prinsentuin, kde se setkávají básníci z celého Nizozemska.

The Grote Markt in the Dutch city of Groningen, prominently featuring the Martinitoren.
 

Martinitoren

Martinitoren je nejvyšší kostelní věží v Groningenu v Nizozemsku a zvonice Martinikerk. Věž se nachází na severovýchodním rohu náměstí Grote Markt. Obsahuje cihlové točité schodiště s 260 schody a v zvonici se nachází 62 zvonů. Věž je jedním z hlavních turistických atrakcí Groningenu a nabízí výhled na město a okolí. Před vstupem na věži jsou tři obrázky: slepý básník Bernlef, svatý Martinus a Rudolf Agricola, kteří jsou spojeni s historií Groningenu. Místní obyvatelé věž nazývají d'Olle Grieze, což znamená stará šedá.

Aa-kerk
 

Aa-kerk

Aa-kerk je historický kostel v centru Groningenu, který společně s nedalekou Martinitoren tvoří dominantní prvky městského panoramatu. Kostel, který kdysi sloužil jako námořnický kostel, byl postaven v roce 1226. Dnes slouží jako koncertní a recepční síň. Interiér i exteriér byl v průběhu historie mnohokrát přestavován kvůli reformaci, válečným škodám a přírodním katastrofám. Věž kostela obsahuje tři zvony, které jsou ručně rozeznívány pomocí lan.

Zeehondencentrum
 

Zeehondencentrum

Zeehondencentrum Pieterburen je centrum pro záchranu tuleňů, které jsou ohrožené v důsledku lidské činnosti. Navštivte toto centrum, abyste se dozvěděli více o těchto nádherných tvorech a jejich životě. Můžete získat cenné informace o záchraně tuleňů. Pokud máte zájem o ochranu přírody, toto místo by nemělo chybět na vašem seznamu.

Wedderborg
 

Wedderborg

Wedderborg v Groningenu je borg, tedy druh hradu, nacházející se v obci Wedde v Nizozemsku. Budova obsahuje prvky z 14., 15. a 16. století a momentálně slouží jako hotel a restaurace. Wedderborg byl postaven kolem roku 1370 Egge Addingou, který vládl heerlijkheid Westerwolde jménem biskupa z Münsteru. V roce 1478 byla borg zničena Groningenem a změnila majitele několikrát, než se stala součástí Nizozemské republiky v roce 1594.

Klimcentrum Bjoeks
 

Klimcentrum Bjoeks

Klimcentrum Bjoeks v Groningenu je nejvyšší lezeckou věží na světě a nabízí nevšední zážitek pro všechny odvážlivce. Ti nejstatečnější mohou dokonce přenocovat na vrcholu! Toto místo určitě nenechte ujít, pokud hledáte adrenalinovou zábavu v Groningenu.

Noorderplantsoen
 

Noorderplantsoen

Noorderplantsoen je nádherný park v centru Groningenu v Nizozemsku. V minulosti sloužil jako obranný val, ale dnes je tady veřejný park s mnoha jezírky a křivolakými cestičkami. Park je oblíbeným místem místních obyvatel, kteří tady rádi tráví svůj volný čas. Můžete si tu udělat piknik na zelených trávách nebo posedět v Art Nouveau altánku. V roce 1994 byla v referendu těsnou většinou rozhodnuto o uzavření silnice, která park rozdělovala.

Het Nederlands Stripmuseum
 

Het Nederlands Stripmuseum

Nederlands Stripmuseum je muzeum věnované holandským komiksovým příběhům s důrazem na místní tvorbu. Zahrnuje práce nejuznávanějších holandských a belgických komiksových umělců, včetně Tintina (zde známého jako Kuifje), Suske & Wiske a neobvykle i Donalda Ducka. V roce 2020 se muzeum přestěhuje do nově otevřené budovy Forum na Nieuwe Markt.

Sportcentrum Kardinge
 

Sportcentrum Kardinge

Sportcentrum Kardinge v Groningenu nabízí širokou škálu sportovních aktivit, jako například umělou ledovou dráhu, subtropický bazén, soutěžní plavecký bazén, tenisové a squashové kurty a víceúčelovou sportovní halu. Ledová dráha má délku 400 metrů a je třetí nejrychlejší v Nizozemsku. Kromě toho je zde také hala pro lední hokej a subtropický bazén s vlnobitím a tobogánem. Sportcentrum Kardinge je ideální pro sportovní nadšence i rodiny s dětmi.

Universiteitsmuseum Groningen
 

Universiteitsmuseum Groningen

Universiteitsmuseum Groningen je muzeum, které se zaměřuje na vědu a techniku. Sbírka je spojena s Groningenskou univerzitou a nabízí permanentní výstavu lidské anatomie a komoru s první slavnou holandskou lékařkou Alettou Jacobsovou. Kromě toho jsou zde také dočasné výstavy, které lze zkontrolovat na webových stránkách muzea.

Noorderlicht Photogallery
 

Noorderlicht Photogallery

Noorderlicht Photogallery je jednou z nejvýznamnějších galerií fotografie v Groningenu. Nachází se v historické budově v centru města a nabízí výstavy, které se zaměřují na sociální, kulturní a politické témata. Galerie také pořádá workshopy, přednášky a projekce filmů. Noorderlicht Photogallery je skvělým místem pro milovníky fotografie a zaujme každého, kdo hledá inspiraci a nové pohledy na svět.

Mapa

⭐ Vše (13)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Groningen s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz