Groningen - Groningen - Hoge der A - vanaf de A-brug - Bert Kaufmann

Groningen průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Groningen

Groningen je malebné město na severu Nizozemska, které je známé svou bujnou zelení, univerzitou a bohatým kulturním životem. Navštivte Martini věž, symbol města, procházejte se po starobylých uličkách nebo si zajděte na návštěvu místního muzea Groninger, kde uvidíte výjimečnou sbírku umění. Odpočiňte si v nádherných parcích, ochutnejte typické nizozemské jídlo a nechte se unést rozmanitou atmosférou tohoto skvělého města.

Evropa
NizozemskoNizozemsko

Co vidět

Groningen Museum
 

Groningen Museum

Groningen Museum je moderní umělecké muzeum nacházející se v Groningenu v Nizozemsku. Muzeum se specializuje na moderní a současné umění od místních, národních i mezinárodních umělců. Stavba muzea se skládá ze tří pavilonů postavených v nekonvenčním a futuristickém stylu, které jsou propojeny mostem vedoucím z nádraží do centra města. Od roku 2008 patří muzeum mezi nejnavštěvovanější v provincii Groningen s počtem návštěvníků až 292 000 ročně.

Prinsentuin
 

Prinsentuin

Prinsentuin je renesanční zahrada v centru Groningenu, nacházející se za budovou Prinsenhof. Byla založena v roce 1626 na příkaz Stadtholdera Willemma Frederika a jeho manželky Albertine Agnes. Zahrada obsahuje růžovou zahradu, bylinkovou zahradu a část s berceaus. V jednom z pěti květinových záhonů jsou vysázeny živými ploty iniciály 'W' a 'A', začáteční písmena Willemma Frederika a Albertine Agnes. V zahradě se nachází také sluneční hodiny na zdi nad vchodem. Každoročně se zde koná literární festival Dichters in de Prinsentuin, kde se setkávají básníci z celého Nizozemska.

The Grote Markt in the Dutch city of Groningen, prominently featuring the Martinitoren.
 

Martinitoren

Martinitoren je nejvyšší kostelní věží v Groningenu v Nizozemsku a zvonice Martinikerk. Věž se nachází na severovýchodním rohu náměstí Grote Markt. Obsahuje cihlové točité schodiště s 260 schody a v zvonici se nachází 62 zvonů. Věž je jedním z hlavních turistických atrakcí Groningenu a nabízí výhled na město a okolí. Před vstupem na věži jsou tři obrázky: slepý básník Bernlef, svatý Martinus a Rudolf Agricola, kteří jsou spojeni s historií Groningenu. Místní obyvatelé věž nazývají d'Olle Grieze, což znamená stará šedá.

Aa-kerk
 

Aa-kerk

Aa-kerk je historický kostel v centru Groningenu, který společně s nedalekou Martinitoren tvoří dominantní prvky městského panoramatu. Kostel, který kdysi sloužil jako námořnický kostel, byl postaven v roce 1226. Dnes slouží jako koncertní a recepční síň. Interiér i exteriér byl v průběhu historie mnohokrát přestavován kvůli reformaci, válečným škodám a přírodním katastrofám. Věž kostela obsahuje tři zvony, které jsou ručně rozeznívány pomocí lan.

Zeehondencentrum
 

Zeehondencentrum

Zeehondencentrum Pieterburen je centrum pro záchranu tuleňů, které jsou ohrožené v důsledku lidské činnosti. Navštivte toto centrum, abyste se dozvěděli více o těchto nádherných tvorech a jejich životě. Můžete získat cenné informace o záchraně tuleňů. Pokud máte zájem o ochranu přírody, toto místo by nemělo chybět na vašem seznamu.

Wedderborg
 

Wedderborg

Wedderborg v Groningenu je borg, tedy druh hradu, nacházející se v obci Wedde v Nizozemsku. Budova obsahuje prvky z 14., 15. a 16. století a momentálně slouží jako hotel a restaurace. Wedderborg byl postaven kolem roku 1370 Egge Addingou, který vládl heerlijkheid Westerwolde jménem biskupa z Münsteru. V roce 1478 byla borg zničena Groningenem a změnila majitele několikrát, než se stala součástí Nizozemské republiky v roce 1594.

Groningen - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 644 km
Nejbližší letiště GRQ
11 km od centra
Přímý let
~ 1h 4min
Nizozemsko Nizozemsko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
GRQ
Groningen - Groningen - Hoge der A - vanaf de A-brug - Bert Kaufmann
Groningen - Groningen - Hoge der A - vanaf de A-brug - Bert KaufmannGroningen MuseumPrinsentuinThe Grote Markt in the Dutch city of Groningen, prominently featuring the Martinitoren.Aa-kerk ZeehondencentrumWedderborgKlimcentrum BjoeksNoorderplantsoenHet Nederlands StripmuseumSportcentrum KardingeUniversiteitsmuseum GroningenArt Gallery Erik Zwezerijnen

Počasí jaro

Březen
Max: 9 °C
Min: 2 °C
Duben
Max: 13 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 17 °C
Min: 7 °C

Počasí léto

Červen
Max: 19 °C
Min: 10 °C
Červenec
Max: 22 °C
Min: 12 °C
Srpen
Max: 22 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 19 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 15 °C
Min: 7 °C
Listopad
Max: 9 °C
Min: 4 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 6 °C
Min: 1 °C
Leden
Max: 5 °C
Min: 0 °C
Únor
Max: 6 °C
Min: 0 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

kaunas
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
korfu
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
Marseille
✈️ Zpátečka
💣 1 338 Kč
Verona
✨ Víkendovka
👌 1 436 Kč
malaga
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
pula
✈️ Zpátečka
😎 802 Kč

Letní letenky na Istrii

Chorvatsko
Před 43 hodinami
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz