Počasí Groningen - všechny informace

Plánujete cestu do města Groningen? Čtěte naše informace o typickém počasí a dobře se připravte na své dobrodružství! Zjistěte vše, co potřebujete vědět o Groningen počasí.

Počasí Groningen

Pokud se chystáte na cestu do nizozemského města Groningen, je důležité mít na paměti jaké počasí vás tam čeká. Podívejme se tedy na průměrné teploty, srážky a rychlost větru po jednotlivých měsících v roce a zjistěme, jak se nejlépe připravit na váš pobyt v tomto městě.

Kdy vyrazit do

Pokud se chystáte navštívit město Groningen, měli byste vědět, jaké počasí se zde očekává. V lednu a únoru se teploty pohybují okolo 5-6 °C během dne a klesají na 0 °C v noci. V březnu se už otepluje a teploty mohou dosáhnout 9 °C během dne a 2 °C v noci. Duben a květen jsou nejteplejší měsíce s teplotami kolem 13-17 °C během dne a 4-7 °C v noci. V červnu a červenci mohou teploty stoupat až na 22-23 °C během dne a 12 °C v noci. V srpnu a září se opět ochlazuje na 19-22°C během dne a 7-12 °C v noci. Nejchladnější měsíce jsou listopad a prosinec, kdy se teploty pohybují kolem 6-9 °C během dne a 1-4 °C v noci. Větry bývají silné, především v lednu a prosinci s průměrnou rychlostí 29 km/h, avšak i v ostatních měsících se průměrná rychlost větru pohybuje kolem 20-26 km/h. Srážky v průběhu roku dosahují 46-68 mm a nejvíce jich bývá v červnu. Pokud tedy vyrazíte do Groningenu, nezapomeňte se připravit na teplotní změny, silné větry a občasné srážky.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Groningen? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud plánuješ cestu do Groningenu v lednu, budeš potřebovat pohodlné a teplé oblečení. Běžná teplota přes den je pouze 5 °C, takže by sis měl vzít bundu a teplé boty. V noci se teploty snižují na 0 °C, proto nezapomeň na teplé pyžamo a přikrývku. Rovněž by sis měl dát pozor na průměrnou rychlost větru 30 km/h, která může způsobit pocit chladu. Srážek v Groningenu v lednu není tolik, ale stále může pršet, průměrné srážky jsou 58 mm.

Počasí únor

Pokud se chystáš cestovat do Groningenu v únoru, můžeš očekávat běžnou teplotu přes den 6 °C a běžnou teplotu přes noc 0 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 12 °C, takže si určitě vem teplo. Průměrná rychlost větru činí 29 km/h a srážky dosahují 46 mm. Nezapomeň si tedy vzít nejen teplé oblečení, ale i deštník nebo pláštěnku na případné deštivé dny.

Počasí březen

Pokud plánuješ cestovat do Groningenu v březnu, bude ti určitě příjemněji než v předchozích zimních měsících. Běžná teplota přes den dosahuje 9 stupňů Celsia, takže se můžeš těšit na mírnější počasí. Nejteplejší dny mají průměrnou teplotu 17 stupňů Celsia. Teplota přes noc bývá kolem 2 stupňů Celsia, takže si nezapomeň přibalit trochu teplejší oblečení. Rychlost větru se snižuje na průměrných 26 kilometrů za hodinu a srážky jsou kolem 52 mm, což je méně než v únoru a lednu. Celkově vzato, březen je docela příjemný měsíc pro návštěvu Groningenu.

Počasí duben

Pokud se chystáš na cestu do města Groningen v dubnu, bude ti asi příjemně. Průměrná teplota během dne je 13 °C a v nejteplejších dnech může dosáhnout až 22 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje okolo 4 °C. Průměrná rychlost větru bývá nižší než v předchozích měsících a činí 20 km/h. Díky tomu můžeš procházet krásným městem bez větších obtíží. Srážky jsou v dubnu také nižší, průměrně dosahují 39 mm. Celkově je duben v Groningenu krásným měsícem, kdy můžeš užívat si teplého a příjemného počasí.

Počasí květen

Pokud se chystáš navštívit Groningen v květnu, budeš mít příjemné teploty s běžnou teplotou přes den kolem 17 °C a průměrnou teplotou v nejteplejších dnech až 25 °C. Běžnou teplotu přes noc můžeš očekávat okolo 7 °C. Průměrná rychlost větru v květnu je kolem 19 km/h, což není příliš silný vítr. Množství srážek bývá v květnu kolem 54 mm, takže je vhodné si vzít sebou deštník či nepromokavou bundu. Celkově je květen v Groningenu ideální měsíc pro procházky a objevování města.

Počasí červen

Pokud se chystáš do Groningenu v červnu, měj na paměti, že bude poměrně vlhko a průměrné srážky dosahují až 65 mm. Přes den může být poměrně chladno s běžnou teplotou 10 °C, zatímco v nejteplejších dnech může být až 29 °C. Rychlost větru je v průměru 19 km/h. Přes noc se očekává teplota kolem 19 °C. Nezapomeň tedy na nepromokavý plášť a také na něco teplejšího na večer, ať ti není zima.

Počasí červenec

Pokud se chystáte v červenci do Groningenu, můžete očekávat příjemné letní počasí. Průměrná teplota přes den se pohybuje kolem 22 °C a nejteplejší dny dosahují až 30 °C. Běžná teplota přes noc je kolem 12 °C a průměrná rychlost větru činí 18 km/h. Musíte však být připraveni na srážky, které v červenci dosahují 68 mm. Doporučujeme tedy vzít si oblečení vhodné na teplejší i deštivé dny.

Počasí srpen

Pokud se plánuješ podívat do Groningenu v srpnu, měj na paměti, že průměrná teplota přes den bývá 22 °C, zatímco v nejteplejších dnech se teploty pohybují okolo 31 °C. Teploty přes noc dosahují 12 °C. Průměrná rychlost větru je 19 km/h a srážky se pohybují okolo 54 mm. Může se však objevit i menší množství srážek. Doporučujeme si tedy s sebou vzít oblečení vhodné jak pro teplé a slunečné dny, tak i pro případ deště.

Počasí září

Pokud plánujete návštěvu města Groningen v září, budete se moci těšit na příjemné počasí. Běžná teplota přes den dosahuje přibližně 19 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech se pohybuje kolem 26 °C. V noci se ochladí na příjemných 10 °C. Je však nutné počítat s větším větrem, protože průměrná rychlost větru v září dosahuje 21 km/h. Průměrné srážky činí kolem 53 mm. Celkově se v září dá očekávat příjemné počasí, vhodné pro procházky a objevování krás města Groningen.

Počasí říjen

Pokud plánujete svou cestu do Groningenu v říjnu, měli byste si být vědomi, že běžná teplota přes den se pohybuje okolo 15 °C. Průměrné teploty v nejteplejších dnech dosahují 22 °C, což je příjemné pro procházky a turistiku. Běžná teplota přes noc se snižuje na 7 °C, takže byste měli s sebou mít teplejší oblečení. Průměrná rychlost větru v říjnu je 24 km/h a průměrně padne 50 mm srážek. Doporučujeme si s sebou vzít deštník nebo nepromokavé oblečení, abyste nebyli překvapeni nepředvídanými dešti.

Počasí listopad

Pokud plánujete návštěvu Groningenu v listopadu, měli byste se připravit na chladnější počasí. Běžná teplota přes den dosahuje 9°C a průměrná teplota nejteplejších dnů je 15°C, zatímco běžná teplota přes noc klesá na 4°C. Průměrná rychlost větru v listopadu dosahuje 26 km/h a srážky vrcholí na 49 mm. Doporučujeme si vzít do zavazadla teplejší oblečení a deštník, abyste si mohli užít průzkum tohoto krásného nizozemského města bez omezení počasím.

Počasí prosinec

Pokud plánuješ cestu do Groningenu v prosinci, budeš muset být připraven/a na chladné počasí. Běžná teplota přes den se pohybuje kolem 6 °C a přes noc kolem 1 °C. V nejteplejších dnech může být až 11 °C, ale průměrná rychlost větru dosahuje 29 km/h, takže se může cítit ještě chladněji. Celkově očekávej 62 mm srážek, což znamená, že si vezmi s sebou vhodné oblečení a obuv.

Aktuální počasí

"Chcete vědět aktuální počasí v Groningen v Nizozemsku? Pak jste na správném místě. Na níže uvedeném grafu najdete denní a noční teploty pro dnešek a několik následujících dní. Pokud máte zájem o detaily, jako jsou východ a západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, stačí kliknout na obrázek a dozvíte se více."
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete objevovat půvabné městečko Groningen v Nizozemsku? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
5 °C 0 °C
Únor
6 °C 0 °C
Březen
9 °C 2 °C
Duben
13 °C 4 °C
Květen
17 °C 7 °C
Červen
19 °C 10 °C
Červenec
22 °C 12 °C
Srpen
22 °C 12 °C
Září
19 °C 10 °C
Říjen
15 °C 7 °C
Listopad
9 °C 4 °C
Prosinec
6 °C 1 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Groningen

Pokud plánuješ návštěvu města Groningen, nejlepší období je mezi dubnem a srpnem. V těchto měsících můžeš očekávat příjemné počasí s teplotami v rozmezí 13 až 22 °C. V červnu a červenci jsou dokonce průměrné teploty v nejteplejších dnech až 29 a 30 °C. Rychlost větru je obecně nižší než v zimních měsících a srážky jsou většinou kolem 50 až 65 mm měsíčně. Pokud chceš užít si město bez větších oblev, doporučuji návštěvu právě v těchto měsících.

Jaké je počasí v destinaci Groningen během léta?

Pokud se chystáte navštívit město Groningen v létě, můžete se těšit na příjemné počasí. Během června a července je průměrná teplota přes den kolem 20-22°C a v nejteplejších dnech až 30°C. Během srpna se teploty mírně snižují, ale stále zůstávají příjemné kolem 22°C. Průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 19-21 km/h a srážky bývají kolem 54-68 mm. Nicméně, mějte na paměti, že počasí může být poměrně proměnlivé a může docházet k občasným dešťům. Proto je důležité být připraven na změnu počasí a vzít si vhodné oblečení na všechny případy.

Jaké je počasí v destinaci Groningen během zimy?

Pokud se chystáš navštívit Groningen během zimních měsíců, můžeš očekávat mírně chladné teploty. V lednu a únoru je běžná denní teplota kolem 5-6 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech může dosáhnout až 10-12 °C. Noční teploty se pohybují okolo 0 °C a srážky se pohybují kolem 46-58 mm. Průměrná rychlost větru v lednu je kolem 30 km/h, v únoru kolem 29 km/h. Měj na paměti, že s sebou musíš vzít dostatečné oblečení, abys se ochránil před chladem a větrem.

Jaké jsou průměrné teploty v nejteplejších dnech během léta v Groningenu?

V červenci a srpnu jsou průměrné teploty v nejteplejší dny okolo 30 °C.

Jaké jsou průměrné srážky během zimy v Groningenu?

V prosinci je průměrný úhrn srážek 62 mm, což je nejvyšší hodnota ze všech zimních měsíců.

Jaká je průměrná rychlost větru v Groningenu během jara?

Během března je průměrná rychlost větru 26 km/h, což je nejnižší hodnota ze všech jarních měsíců.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz