Rotterdam

25 míst, co musíš vidět v Rotterdamu

Tipy na nejlepších 25 míst, které musíš určitě navštívit v Rotterdamu.

25 míst, co musíš vidět v Rotterdamu

Erasmusbrug
 

Erasmusbrug

Erasmusbrug je kombinovaným mostem, který spojuje severní a jižní část Rotterdamu přes řeku Nieuwe Maas v Nizozemsku. Most byl pojmenován po Desideriusovi Erasmu, významném humanistovi, známém jako Erasmus z Rotterdamu. Jde o symbol města a nejdůležitější památku Rotterdamu. Most je 802 metrů dlouhý a jeho asymetrický pylon dosahuje výšky 139 metrů. Díky svému unikátnímu designu je také přezdíván jako "Labuť".

Euromast
 

Euromast

Euromast v Rotterdamu je jedna z nejvyšších věží v Nizozemsku. Navrhl ji architekt Hugh Maaskant a byla postavena v letech 1958 až 1960. Věž byla speciálně postavena pro Floriádu (zahradnický festival v roce 1960). Jde o betonovou konstrukci s výhledovou terasou a restaurací ve výšce 96 metrů. Euromast nabízí neuvěřitelné panoramatické výhledy na Rotterdam a okolí.

Witte Huis
 

Witte Huis

Witte Huis, neboli Bílý dům, je budova postavená v roce 1898 v uměleckém stylu Art Nouveau v Rotterdamu. S výškou 43 metrů a 10-ti patry byl v té době nejvyšší budovou v Evropě. Dnes je budova národní památkou. Witte Huis byl první vysokou stavbou v Evropě, která byla postavena bez použití dřeva kvůli obavám z požáru. Budova je vyrobena z železa, oceli a betonu.

RailZ Miniworld
 

RailZ Miniworld

Miniworld Rotterdam je největší muzeum miniatur v Nizozemsku, které se nachází v Rotterdamu. Toto muzeum o rozloze 600 metrů čtverečních je naplněno detailními miniaturami města a jeho nejslavnějších památek, jako jsou Euromast, Erasmusův most, přístav a hlavní nádraží. Miniworld Rotterdam nabízí také prohlídky, během kterých se můžete dozvědět více o fungování muzea a vzniku miniatur. Muzeum má svůj vlastní "časový pás", kde jeden den trvá pouze 24 minut a noc čtyři minuty. Toto muzeum je ideálním místem pro zábavu pro všechny věkové kategorie.

SS De Rotterdam
 

SS De Rotterdam

SS Rotterdam je bývalá oceánská loď a výletní loď, která byla v roce 2010 přeměněna na hotel. Její kariéra trvala čtyřicet jedna let. Loď se již nepoužívá k plavbě, ale je otevřená veřejnosti jako muzeum a hotel. Prohlédnout si ji můžete zdarma na Promenade Deck a také na průvodcovské prohlídce, která vás provede všemi palubami lodi.

Het Park Rotterdam
 

Het Park Rotterdam

Het Park Rotterdam je krásný park ležící hned vedle řeky. Je to oblíbené místo místních, kam chodí běhat a relaxovat. Park je obklopen zahradou Tuin Schoonoord - malá skrytá zahrada plná květin. V parku se nachází mnoho budov a soch, jako je například Oranžérie, Villa Parkzicht, Parkheuvel nebo socha královny Wilhelmine.

Het Nieuwe Instituut
 

Het Nieuwe Instituut

Het Nieuwe Instituut v Rotterdamu je nejen muzeum, ale kulturní instituce, která se věnuje moderní architektuře, designu a digitální kultuře. Budova je navržena architektem Joem Coenenem a nabízí několik výstavních prostor, archiv a auditorium s výhledem na jezero. Vstupné je zdarma ve čtvrtek večer. V knihkupectví s kavárnou v přízemí se mohou návštěvníci setkat s dalšími nadšenci architektury a designu.

Netherlands Photomuseum
 

Netherlands Photomuseum

Fotografické muzeum s více než 120 000 digitálními obrázky kulturního, sociálního a historického významu z posledních dvou století. Kromě digitální sbírky má muzeum také více než tři miliony negativů pořízených více než osmdesáti nizozemskými fotografy v klimatizovaném prostředí. Můžete si prohlédnout stálou sbírku fotografií, poslechnout si příběhy o fotografech a fotografiích, sledovat krátký film v kině nebo navštívit dílnu pro restaurování fotografií.

Wereldmuseum
 

Wereldmuseum

Wereldmuseum v Rotterdamu je etnografické muzeum, které se nachází na Willemskade. Muzeum bylo založeno v roce 1883 a představuje více než 1800 etnografických předmětů z různých kultur v Asii, Oceánii, Africe, Amerikách a islámském dědictví. Muzeum má dvě stálé výstavy; sekci asijských náboženství s několika plně restaurovanými výstavami chrámů a druhou výstavu zaměřenou na Pacifické ostrovy a Oceánii. Na horním patře je velká galerie tibetského a japonského buddhismu.

Markthal
 

Markthal

Markthal v Rotterdamu je jedním z největších otevřených tržišť v Nizozemsku. Tento unikátní tvarovaný obchodní dům byl navržen místní architektonickou firmou MVRDV a otevřen v roce 2014. Uvnitř se nachází více než sto stánků nabízejících čerstvé potraviny, ryby, květiny a mnoho dalšího. Kromě nákupních stánků zde najdete také restaurace a supermarkety.

Grote of Sint-Laurenskerk
 

Grote of Sint-Laurenskerk

Grote of Sint-Laurenskerk je protestantský kostel v Rotterdamu, který je jediným pozůstatkem středověkého města. Kostel byl postaven mezi lety 1449 a 1525 a v průběhu let prošel několika změnami. Během bombardování Rotterdamu v roce 1940 byl kostel těžce poškozen, ale byl obnoven a dnes slouží jako místo křesťanské bohoslužby. Grote of Sint-Laurenskerk je významnou historickou památkou a stojí za návštěvu pro milovníky architektury a historie.

Rotterdam, Coolsingel. Rotterdams stadhuis. Rijksmonument.
 

City Hall

Radnice v Rotterdamu je jedním z mála budov, které přežily druhou světovou válku. Ikonická budova se nachází na Coolsingel, hlavní třídě v centru Rotterdamu. Tento Art Deco skvost je příjemnou změnou od moderní architektury města. Navržená H.J. Eversem, byla postavena v letech 1912 až 1920. Městská radnice slouží jako sídlo městské rady a jako kulturní centrum pro město Rotterdam.

Továrna Van Nelle
 

Továrna Van Nelle

Továrna Van Nelle je jedinečným příkladem moderní architektury 20. let 20. století. Nachází se v severní části Rotterdamu na břehu kanálu Delfshavense Schie a figuruje na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO od roku 2014. Stavbu navrhl architekt Leendert van der Vlugt pro firmu Van Nelle, která zde vyráběla tabákové výrobky, kávu a čaj. Továrna je považována za jedno z nejkrásnějších průmyslových staveb moderní doby a je plně renovovaná. Dnes slouží jako moderní kancelářský prostor a místo pro konání akcí.

Museum of Rotterdam
 

Museum of Rotterdam

Museum Rotterdam se nachází v historické budově bývalého obecního archivu v centru města. V muzeu se návštěvníci mohou podívat na stálé expozice a také na různé dočasné výstavy, které se v průběhu roku konají. Výstavy se zaměřují na různé téma, jako je například přístav Rotterdamu, migrace obyvatel nebo design města. Jednou z nejzajímavějších částí muzea je interaktivní expozice, která umožňuje návštěvníkům prozkoumat historii Rotterdamu pomocí různých multimediálních prvků.

Rotterdam, westzijde Kunsthal.
 

Kunsthal

Kunsthal Rotterdam je umělecké muzeum, které se nachází v Museumparku v Rotterdamu. Jeho architektem je Rem Koolhaas. Muzeum nemá stálou sbírku, ale nabízí širokou škálu dočasných výstav od 20. století až po současnou uměleckou tvorbu. Kunsthal má sedm výstavních prostorů, charakteristický auditorium a kavárnu. V muzeu se také konají kulturní akce pro děti i dospělé. V roce 2012 bylo muzeum okradeno o sedm obrazů, včetně Monetových a Matissových děl.

Sonneveld House
 

Sonneveld House

Sonneveld House v Rotterdamu je skvělým příkladem holandského funkcionalistického stylu. Navštivte toto místo, pokud máte rádi moderní architekturu. Dům byl postaven v roce 1933 architektonickou firmou Brinkman a Van der Vlugt pro Alberta Sonnevelda, ředitele továrny Van Nelle. Vstup do domu zahrnuje bezplatnou audioprohlídku, která vás provede domem a dozvíte se fascinující detaily o tom, jak zde žila rodina Sonneveldova.

Arboretum Trompenburg
 

Arboretum Trompenburg

Arboretum Trompenburg je botanická zahrada v Rotterdamu, která nabízí velkou sbírku dřevin a bylin. Rozkládá se na ploše 7 ha a nachází se 4 m pod úrovní moře, takže se používá systém kanálů k odvodnění půdy. Historie zahrady sahá až do 19. století. Od roku 1958 je otevřena veřejnosti denně za malý poplatek. Arboretum Trompenburg drží národní sbírky rostlin jako jsou jehličnany, duby, buky, rododendrony či rodgersie.

Museum Park
 

Museum Park

Museumpark v Rotterdamu je městský park, který byl vybudován v roce 1927 podle návrhu architekta Witteveena a slouží také jako sochařská zahrada. V okolí parku se nachází několik muzeí, včetně Nizozemského institutu architektury, Muzea Boijmans Van Beuninge, Kunsthalu, Huis Sonneveld a Natuurhistorisch Museum Rotterdam.

Willemswerf
 

Willemswerf

Willemswerf v Rotterdamu je fascinující moderní architektonickou stavbou. Budova vypadá jako by se na jedné straně rozpadávala. Navrhl ji nizozemský architekt Wim Quist a dokončena byla v roce 1989. Fasáda budovy je tvořena dvěma obrovskými klíny. Willemswerf je skvělým příkladem moderního designu a stojí za návštěvu pro všechny milovníky architektury.

Přístav Rotterdam
 

Přístav Rotterdam

Přístaviště Rotterdam Cruise Terminal je budova na Wilhelminském molu v Rotterdamu. Sloužilo jako příjezdový a odjezdový bod společnosti Holland America Line a je považováno za součást společenského a průmyslového dědictví města. Přístaviště se stále používá pro velké zaoceánské lodě, které navštěvují Rotterdam. Uvnitř terminálu se nachází kavárna/restaurace s halou o rozloze 3 800 metrů čtverečních. Terminál hostil "Turquoise Carpet" událost pro Eurovision Song Contest 2021.

Havenmuseum
 

Havenmuseum

Havenmuseum v Rotterdamu je skvělým zdrojem informací o životě v přístavu. Sbírka muzea zahrnuje lodě a starobylý maják. Založeno bylo v roce 2002 a v roce 2016 se sloučilo s muzeem námořnictví. V muzeu najdete předměty z období 1850 až 1970, včetně přístavních jeřábů. Je to ideální místo pro milovníky námořní historie a techniky.

Beurs-World Trade Center
 

Beurs-World Trade Center

Beurs-World Trade Center je významné obchodní centrum v centru Rotterdamu s přibližně 200 kancelářemi. Budova je vysoká 93 metrů a je členem mezinárodní asociace World Trade Centers. Historie Beurs-WTC sahá až do roku 1598, kdy byla založena první Rotterdamská burza. V roce 1987 byla otevřena nová kancelářská věž, kterou navrhl architekt Rob van Erk. Beurs-WTC je také domovem výstavy pojišťovnictví. Centrum je snadno dostupné městskou dopravou, metro Beurs je přímo před dveřmi.

Kubuswoningen
 

Kubuswoningen

Kubuswoningen v Rotterdamu jsou unikátními domy navržené architektem Pietem Blomem. Tyto inovativní domy jsou založené na konceptu "bydlení jako městská střecha". Blom naklonil krychli běžného domu o 45 stupňů a položil ji na hexagonální pilíř. Jeho design představuje vesnici uvnitř města, kde každý dům představuje strom a všechny domy dohromady les. Tyto kubusové domy jsou ideální pro optimalizaci prostoru uvnitř domu a nabízejí úžasnou zážitkovou atrakci pro turisty.

Boijmans van Beuningen Museum
 

Boijmans van Beuningen Museum

Boijmans van Beuningen Museum v Rotterdamu je jedním z nejprestižnějších uměleckých muzeí v Nizozemsku. Jeho sbírka zahrnuje více než 151 000 uměleckých děl od středověku až po současnost. Mezi nejvýznamnější umělce zastoupené v muzeu patří Rubens, Rembrandt, Monet, Van Gogh, Picasso, Miró a Bacon. Muzeum se nachází v centru Rotterdamu a nabízí návštěvníkům i kavárnu s výhledem na zahradu soch. V roce 2021 byla otevřena nová budova Depot, která návštěvníkům nabízí prohlídky depozitáře a restauraci s panoramatickým výhledem na město.

Maritime Museum Rotterdam
 

Maritime Museum Rotterdam

Muzeum námořní historie v Rotterdamu je skvělým místem pro milovníky námořních dobrodružství. Nachází se v centru města a nabízí více než milion exponátů. V muzeu můžete navštívit interaktivní výstavu "Feel the Rhythm of Rotterdam Port", která vám nabídne pohled na Rotterdamský přístav v miniaturizované verzi. Nezapomeňte navštívit také stálou expozici "Masterpieces", kde si můžete prohlédnout více než dvacet století staré námořní exponáty. Muzeum také nabízí mnoho temporálních výstav a vstup na historické lodě a jeřáby v přístavu je zdarma.

Mapa

⭐ Vše (25)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Rotterdam s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz