Lisabon

8 míst, co vidět v Lisabonu

Tipy na nejlepších 8 míst, které musíš určitě navštívit v Lisabonu.

8 míst, co musíš vidět v Lisabonu

 

Torre de Belém

Belémská věž se stala jedním ze symbolů města. V 16. století byla pevností, majákem a symbolickou bránou do Lisabonu.

 

Castelo de São Jorge

Castelo de Sao Jorge je vystavěn na vysokém kopci nad centrem Lisabonu. Do 12. století obývali pevnost Maurové, poté portugalští králové. Z historického hradu se Vám naskytne parádní výhled na celé město. Vstupné je 7 eur.

 

Praça do Comércio

Rušné náměstí v centru Lisabonu je jedno z největších a zároveň nejkrásnějších náměstí v Lisabonu. Náměstí je ohraničeno třemi stejnými bloky domů s malými balkónky. Dříve zde původně stál královský palác – Palácio da Ribeira, který zničilo zemětřesení.

 

Praça do Rossio

Náměstí s charakteristickou mozaikovou dlažbou, kde se dříve odehrávali nejrůznější události - veřejné popravy, býči zápasy a poté festivaly. Uprostřed náměstí stojí pamětní sloup na počest krále Petra IV.

 

Ponte 25 de Abril

Most 25. dubna je jedním ze symbolů Lisabonu. Most je dvoupatrový a v prvním patře vede silnice, v druhém pak železnice. S 1.013 metry je dvacátý největší most na světě. Most byl slavnostně otevřen 6. srpna 1966.

 

Se Cathedral Lisbon

Lisabonská katedrála, často nazývaná jednoduše Sé, je římskokatolická katedrála v centru Lisabonu. Katedrála byla postavena v roce 1147 a přežila zemětřesení. Vstupné činí 4 eura.

 

Parque Eduardo VII

Největší park v centru Lisabonu je pojmenován pobritském králi Edwardovi. Park se nachází na kopci, nabízí tak rozsáhlé výhledy na Praça Marquês do Pombal, Avenida da Liberdade a řeku Tejo. Jde o upravovaný trávník se symetrickými živými ploty a několika druhy stromů.

 

Miradouro de Santa Luzia

Vyhlídková terasa, odkud máte nádherný výhled nejen na řeku Tejo a čtvrt Alfama. Místo pro odpočinek po celém dni. Dojedete sem tramvají číslo 28.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz