Ioánnina - Τάφος Αλή Πασά και Φετιχέ Τζαμί

Ioánnina - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 13 míst, které musíš určitě navštívit v Ioánnina.

Ioánnina - co musíš vidět

Castle of Ioannina
 

Castle of Ioannina

Hrad Ioannina nabízí nádherný výhled na město a je jednou z nejvýznamnějších památek v Ioannině. V historických zdech se ukrývají zajímavé expozice a muzea, které vám pomohou pochopit místní historii. Prozkoumejte tajemné chodby a zákoutí hradu a nechte se unést atmosférou minulosti.

Archaeological Museum
 

Archaeological Museum

Archeologické muzeum v Ioannině je skvělým místem pro milovníky historie. Muzeum obsahuje mnoho artefaktů z období starověkého Řecka a Byzance. Návštěvníci se mohou podívat na různé exponáty, jako jsou sochy, keramika a šperky. Muzeum je skvělým místem pro dozvědění se o historii oblasti a prohlédnutí si krásného umění a řemesel.

Perama Cave
 

Perama Cave

Jeskyně Perama je jednou z největších a nejkrásnějších jeskyní v Řecku. Nachází se poblíž města Ioánnina a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné podzemní scenérie. Uvidíte zde krápníky, podzemní řeky a mnoho dalších překvapení. Prohlídka trvá zhruba hodinu a je doprovázena průvodcem, který vám poskytne zajímavé informace o historii a geologii jeskyně. Navštivte tuto krásnou přírodní památku a nechte se okouzlit její magií.

Silversmithing Museum
 

Silversmithing Museum

Muzeum stříbrného kovářství v Ioánnině vás zavede do světa řemeslného umění. Obdivujte krásné stříbrné předměty a dozvězte se více o historii kovářství v této oblasti. Muzeum je skvělým místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat místní kulturu a tradice. Navštivte toto fascinující muzeum a nechte se inspirovat kreativitou a uměním kovářství.

Monument for the victims of the Lyngiades Massacre
 

Monument for the victims of the Lyngiades Massacre

Památník obětem masakru v Lyngiadách připomíná tragické události z roku 1943, kdy nacistické oddíly zavraždily 92 civilistů. Tento památník je důležitým symbolem odporu proti fašismu a připomíná nám, že svoboda a lidská práva jsou křehké. Navštivte tento památník a uctěte si památku obětí tohoto hrozného masakru.

Ali Pasha and Revolutionary Period Museum
 

Ali Pasha and Revolutionary Period Museum

Muzeum Aliho Paši a Revolučního období v Ioánnině je skvělým místem pro všechny, kdo se zajímají o historii Řecka. Muzeum se nachází v bývalém paláci Aliho Paši, který byl jedním z nejmocnějších vládců této oblasti. V muzeu můžete vidět mnoho exponátů z období řecké revoluce a dozvědět se více o historii tohoto fascinujícího regionu.

Archaeological Museum of Ioannina
 

Archaeological Museum of Ioannina

Archeologické muzeum v Ioannině nabízí fascinující pohled do historie města. V expozici jsou artefakty z období od prehistorických dob až po římskou éru. Návštěvníci mohou vidět mnoho unikátních předmětů, jako jsou starověké mince, keramika a sochy. Muzeum je ideálním místem pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu Řecka.

Pavlos Vrellis Wax Museum of Greek History
 

Pavlos Vrellis Wax Museum of Greek History

Byzantine Museum of Ioannina
 

Byzantine Museum of Ioannina

Byzantské muzeum v Ioannině představuje jedinečnou sbírku uměleckých děl z byzantské éry. Muzeum se nachází v historickém centru města a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Expozice zahrnuje ikony, fresky, mozaiky a další cenné artefakty. Pokud máte rádi historii a umění, nenechte si toto muzeum ujít při návštěvě Ioanniny.

Litharitsia park
 

Litharitsia park

Litharitsia park je krásným místem pro odpočinek v Ioánnině. Tento park nabízí nádherné výhledy na město a okolní hory. Můžete si užít piknik s rodinou a přáteli, nebo se projít po zelených cestičkách a objevovat krásy parku. Vstup do parku je zdarma a je otevřen celý rok. Navštivte Litharitsia park a užijte si klidný den v přírodě.

Placeholder image.
 

Ali Pasha Museum

Muzeum Aliho Paši v Ioannině je skvělým místem pro milovníky historie a kultury. Muzeum se nachází v zrekonstruovaném domě, kde Ali Pasha žil a vládl. Návštěvníci si mohou prohlédnout jeho osobní předměty, portréty a fotografie. Muzeum také nabízí krásný výhled na jezero Pamvotis a na okolní hory. Navštivte toto fascinující místo a prozkoumejte historii této oblasti.

The Clock Tower of Ioannina
 

The Clock Tower of Ioannina

Hodinová věž v Ioannině je jedním z nejznámějších symbolů města. Tento historický památník pochází z 18. století a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Navštivte tuto dominantu města a užijte si pohled na město, které je obklopeno krásnou přírodou a historickými památkami.

Museum "Arslan Pasha"
 

Museum "Arslan Pasha"

Muzeum Arslan Pasha v Ioánnině nabízí fascinující pohled do historie Řecka. Toto muzeum je jedním z nejvýznamnějších muzeí v regionu a je zasvěceno uměleckým a historickým artefaktům z období osmanské nadvlády. V muzeu můžete vidět nádherné kusy keramiky, zbraně a šperky. Prozkoumejte kulturu a historii tohoto fascinujícího regionu v Muzeu Arslan Pasha.

Mapa

⭐ Vše (13)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Ioánnina s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz