Ioánnina - Τάφος Αλή Πασά και Φετιχέ Τζαμί

Ioánnina průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Ioánnina

Ioannina, malebné město na severozápadě Řecka, vás okouzlí svou historií a přírodními krásami. Toto malebné město leží na březích krásného jezera Pamvotida a nabízí poutavou řadu památek, klášterů a uliček k prozkoumání. Navštivte středověký hrad Ioannina, který plně představuje magický časopis řecké historie, procházejte se po malebném nábřeží jezera a nezapomeňte ochutnat tradiční řeckou kuchyni a místní speciality.

Evropa
ŘeckoŘecko

Co vidět

Castle of Ioannina
 

Castle of Ioannina

Hrad Ioannina nabízí nádherný výhled na město a je jednou z nejvýznamnějších památek v Ioannině. V historických zdech se ukrývají zajímavé expozice a muzea, které vám pomohou pochopit místní historii. Prozkoumejte tajemné chodby a zákoutí hradu a nechte se unést atmosférou minulosti.

Archaeological Museum
 

Archaeological Museum

Archeologické muzeum v Ioannině je skvělým místem pro milovníky historie. Muzeum obsahuje mnoho artefaktů z období starověkého Řecka a Byzance. Návštěvníci se mohou podívat na různé exponáty, jako jsou sochy, keramika a šperky. Muzeum je skvělým místem pro dozvědění se o historii oblasti a prohlédnutí si krásného umění a řemesel.

Perama Cave
 

Perama Cave

Jeskyně Perama je jednou z největších a nejkrásnějších jeskyní v Řecku. Nachází se poblíž města Ioánnina a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné podzemní scenérie. Uvidíte zde krápníky, podzemní řeky a mnoho dalších překvapení. Prohlídka trvá zhruba hodinu a je doprovázena průvodcem, který vám poskytne zajímavé informace o historii a geologii jeskyně. Navštivte tuto krásnou přírodní památku a nechte se okouzlit její magií.

Silversmithing Museum
 

Silversmithing Museum

Muzeum stříbrného kovářství v Ioánnině vás zavede do světa řemeslného umění. Obdivujte krásné stříbrné předměty a dozvězte se více o historii kovářství v této oblasti. Muzeum je skvělým místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat místní kulturu a tradice. Navštivte toto fascinující muzeum a nechte se inspirovat kreativitou a uměním kovářství.

Monument for the victims of the Lyngiades Massacre
 

Monument for the victims of the Lyngiades Massacre

Památník obětem masakru v Lyngiadách připomíná tragické události z roku 1943, kdy nacistické oddíly zavraždily 92 civilistů. Tento památník je důležitým symbolem odporu proti fašismu a připomíná nám, že svoboda a lidská práva jsou křehké. Navštivte tento památník a uctěte si památku obětí tohoto hrozného masakru.

Ali Pasha and Revolutionary Period Museum
 

Ali Pasha and Revolutionary Period Museum

Muzeum Aliho Paši a Revolučního období v Ioánnině je skvělým místem pro všechny, kdo se zajímají o historii Řecka. Muzeum se nachází v bývalém paláci Aliho Paši, který byl jedním z nejmocnějších vládců této oblasti. V muzeu můžete vidět mnoho exponátů z období řecké revoluce a dozvědět se více o historii tohoto fascinujícího regionu.

Ioánnina - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1262 km
Nejbližší letiště IOA
4 km od centra
Přímý let
~ 1h 52min
Řecko Řecko
Časový posun proti ČR
+1h
Obsluhující letiště
IOA
Ioánnina - Τάφος Αλή Πασά και Φετιχέ Τζαμί
Ioánnina - Τάφος Αλή Πασά και Φετιχέ ΤζαμίCastle of IoanninaArchaeological MuseumPerama CaveSilversmithing MuseumMonument for the victims of the Lyngiades MassacreAli Pasha and Revolutionary Period MuseumArchaeological Museum of IoanninaPavlos Vrellis Wax Museum of Greek HistoryByzantine Museum of IoanninaLitharitsia parkThe Clock Tower of Ioannina

Počasí jaro

Březen
Max: 14 °C
Min: 5 °C
Duben
Max: 17 °C
Min: 8 °C
Květen
Max: 22 °C
Min: 13 °C

Počasí léto

Červen
Max: 27 °C
Min: 16 °C
Červenec
Max: 30 °C
Min: 19 °C
Srpen
Max: 31 °C
Min: 19 °C

Počasí podzim

Září
Max: 26 °C
Min: 15 °C
Říjen
Max: 21 °C
Min: 12 °C
Listopad
Max: 15 °C
Min: 8 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 11 °C
Min: 4 °C
Leden
Max: 10 °C
Min: 3 °C
Únor
Max: 11 °C
Min: 3 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Legolend v Dánsku
✈️ Zpátečka
🎉 755 Kč
Dubrovník
✈️ Zpátečka
🎉 1 089 Kč
Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
👍 899 Kč
Bari - pobřeží
✈️ Zpátečka
🤩 730 Kč
Ohrid
✈️ Zpátečka
🎉 810 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz