Kalmar - The Kalmar cathedral

Kalmar - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 10 míst, které musíš určitě navštívit v Kalmar.

Kalmar - co musíš vidět

Kalmar Castle
 

Kalmar Castle

Kalmar Castle je impozantní středověký hrad v Kalmaru, Švédsku. Postaven byl v 12. století a sloužil jako důležitá pevnost a královská rezidence. Dnes je hrad otevřen pro veřejnost a nabízí fascinující pohled do minulosti. Uvnitř hradu se nachází muzeum, které ukazuje historii hradu a města Kalmar. Navštivte Kalmar Castle a prožijte nezapomenutelnou cestu do minulosti!

Skälby 4H-gård
 

Skälby 4H-gård

Navštivte Skälby 4H-gård, krásné zemědělské stavení v Kalmaru. Zde najdete mnoho zvířat, včetně krav, ovcí a koní. Pro děti jsou k dispozici různé aktivity, jako například jízda na koni a krmení zvířat. Tento klidný a přírodní prostor je ideálním místem pro rodinný výlet nebo relaxaci v přírodě.

Kalmar County Museum
 

Kalmar County Museum

Kalmar County Museum je největší muzeum v Kalmaru. Zahrnuje historii Kalmaru a okolního kraje, včetně archeologických nálezů, umění a řemesel. V muzeu najdete také expozice o místní fauně a flóře. Prozkoumejte bohatou historii tohoto regionu a objevte fascinující artefakty a předměty vystavené v muzeu.

Kalmar Cathedral
 

Kalmar Cathedral

Kalmar Katedrála, postavená v 17. století, je jednou z nejvýznamnějších historických památek ve Švédsku. Její interiér je zdoben nádhernými freskami a vitrážemi. Katedrála se nachází v centru města Kalmar a je snadno dostupná pěšky. Navštivte tuto krásnou katedrálu a užijte si okouzlující atmosféru, která vás vtáhne do historie Švédska.

Kalmar konstmuseum
 

Kalmar konstmuseum

Kalmar konstmuseum je ideální pro ty, kteří chtějí objevovat umělecká díla a historii. Tento muzeum nabízí nejen výstavy moderního a tradičního umění, ale také příležitost prozkoumat místní kulturu. Nachází se v centru města Kalmar a je snadno dostupné pro turisty. Nezapomeňte si prohlédnout i krásnou architekturu budovy, která sama o sobě stojí za návštěvu.

Leo's Lekland
 

Leo's Lekland

Leo's Lekland je skvělým místem pro rodinnou zábavu v Kalmaru. Tento obrovský vnitřní areál nabízí bezpočet atrakcí pro děti všech věkových kategorií. Skákací hrad, bazén s míčky, skluzavky a mnoho dalšího. Dospělí se mohou uvolnit v kavárně, zatímco děti se baví. Leo's Lekland je ideálním místem pro strávení odpoledne s rodinou a přáteli.

Ölandsbron
 

Ölandsbron

Ölandsbron je nejdelší most ve Švédsku, který spojuje Kalmar s ostrovem Öland. Tento most je největší atrakcí v této oblasti a nabízí úchvatné výhledy na moře a okolní krajinu. Pro milovníky přírody je zde mnoho možností k procházkám a cyklistice. Navštivte tento most a užijte si krásu Švédska!

Krusenstiernska gården
 

Krusenstiernska gården

Krusenstiernska gården je krásný historický dům v centru města Kalmar. Tento dům byl postaven v roce 1700 a sloužil jako sídlo rodiny Krusenstjerna. Nyní slouží jako muzeum a nabízí návštěvníkům pohled do života šlechty v 18. století. Prozkoumejte nádherné interiéry a zahrady tohoto historického domu a prožijte atmosféru minulých dob.

Svinö nature reserve
 

Svinö nature reserve

Přírodní rezervace Svinö je útočištěm pro mnoho druhů zvířat a rostlin. Nachází se v blízkosti města Kalmar a nabízí možnost procházek a pozorování přírody. V rezervaci se nachází mnoho stezek, které vedou kolem jezer a přes lesy. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí uniknout z městského ruchu a prožít den v přírodě.

Vattentornsparken kalmar
 

Vattentornsparken kalmar

Vattentornsparken Kalmar je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci v přírodě. Tento krásný park nabízí návštěvníkům klidné procházky kolem jezírka a vodopádu. K dispozici jsou také dětská hřiště a piknikové stoly. Vychutnejte si krásnou přírodu a klidné okolí tohoto parku v srdci města Kalmar. Určitě stojí za návštěvu!

Mapa

⭐ Vše (10)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Kalmar s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz