iceland -vodopad

Letenky do Islandu

Hledáte levné letenky do Islandu? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Letenky Island

Island se nachází v regionu Severní Evropa.Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu. Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Island skutečně navštívit, a nechcete riskovat vyšší ceny na poslední chvíli, potom doporučujeme rezervovatletenky v předstihu. Pokud o cestě do Islandu přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.

Stručně a jasně

Počet letišť
Počet letišť: 5
ISO 2 kód
IS
ISO 3 kód
ISL

Island letenky - destinace

Akureyri

Letenky Akureyri

Koukni na naši přehlednou stránku k letenkám.

Egilsstaðir - Nielsenshus, now Café Nielsen, oldest private house in Egilsstaðir, built in 1944.

Letenky Egilsstaðir

Koukni na naši přehlednou stránku k letenkám.

Reykjavik

Letenky do Reykjavíku

Koukni na přehledné informace k letenkám do Reykjavíku.

Isafjorður - Isafjordur, Westfjords, Iceland.  June 2008.

Letenky Isafjorður

Koukni na naši přehlednou stránku k letenkám.

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Island.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Island. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Ve státě Island se nacházía Akureyri (AEY).a Egilsstaðir (EGS).a Reykjavík (RKV).a Isafjorður (IFJ). Reykjavík (KEF)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Island je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Co vidět v Islandu

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit.

jokursarlon-island
 

Jökulsárlón

Jökulsárlón je krásná ledovcová laguna na jihovýchodě Islandu, nacházející se poblíž národního parku Vatnajökull. Je to jedno z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst na Islandu díky své jedinečné krajině tvořené plovoucími ledovými krychlemi. Voda v laguně pochází z tání ledovce Breiðamerkurjökull, obrovského ledovcového systému Vatnajökull. Když se ledovcový jazyk setká s teplým oceánem, dochází k odlamování ledových kusů, které pak plují po laguně. Tyto ledové kry přinášejí různé odstíny modré a bílé barvy, což vytváří nádherný a působivý pohled. Jökulsárlón je také spojen s mořem prostřednictvím krátké řeky, která umožňuje ledovcům dostat se na černé písčité pláže, známé jako Diamond Beach. Zde se ledové kry vynořují z vody a kontrastují s tmavým pískem, což vytváří krásný a dramatický vizuální efekt.

Goðafoss
 

Goðafoss

Goðafoss je jedním z nejznámějších vodopádů na Islandu. Název "Goðafoss" v islandštině znamená "vodopád bohů" nebo "vodopád božstev". Nachází se na řece Skjálfandafljót na severovýchodě Islandu, nedaleko od jezera Mývatn. Legendární příběh spojený s Goðafoss je spojen s konverzí ke křesťanství na Islandu v roce 1000. Podle legendy měl islandský zákonodárce Þorgeir Ljósvetningagoði, který byl odpovědný za rozhodnutí o přijetí křesťanství, hodit své pohanské božstvo do vodopádu, čímž symbolicky odmítl starou víru ve prospěch nového náboženství. Tímto činem dal vodopádu jméno Goðafoss. Vodopád má šířku kolem 30 metrů a je charakterizován několika kaskádami padajícími do úzkého kaňonu. Jeho okolní krajina je krásná a divoká, což činí z Goðafoss atraktivní místo pro turisty a fotografy, zejména v době, kdy se příroda kolem něj obléká do různých barev v závislosti na ročním období.

Mývatn
 

Mývatn

Mývatn je jezero na severovýchodě Islandu, známé svou překrásnou krajinou, bohatým ekosystémem a geotermální aktivitou v okolí. Název "Mývatn" v islandštině znamená "moucha", oblast je bohatá na všemožný hmyz. Mývatn je obklopeno unikátní krajinou s lávovými polemi, sopečnými kužely, horkými prameny a geotermálními jezírky. Mezi zajímavé geotermální oblasti v okolí Mývatnu patří například Námaskarð, kde se nacházejí bahenní lázně a fumaroly. Jezero samo o sobě je také domovem mnoha druhů ptáků, což přitahuje ornitology a milovníky přírody. Na březích jezera můžete spatřit různé druhy kachen, labutí a dalších vodních ptáků.

detifoss-island
 

Dettifoss

Dettifoss je jeden z nejmohutnějších vodopádů v Evropě nacházející se na severovýchodě Islandu. Je součástí řeky Jökulsá á Fjöllum, která odvádí vodu z ledovce Vatnajökull. Dettifoss je známý svou impozantní šířkou a objemem vody, což z něj činí jedno z nejvýraznějších přírodních divadel na Islandu. Vodopád je obklopen skalnatým kaňonem a vytváří výrazný kontrast s okolní krajinou. Kromě samotného Dettifoss existují v této oblasti i další vodopády, jako jsou Selfoss a Hafragilsfoss, které jsou také oblíbenými turistickými atrakcemi. Dettifoss je snadno přístupný po silnici 862 a je oblíbeným místem pro turisty, kteří chtějí zažít impozantní sílu přírody a krásu islandské krajiny.

Skaftafell
 

Skaftafell

Skaftafell je národní park nacházející se na jihovýchodě Islandu. Tento park byl původně samostatným národním parkem, ale v roce 2008 byl sloučen s národním parkem Vatnajökull, což vytvořilo rozsáhlý národní park Vatnajökull, který je nyní jedním z největších národních parků v Evropě. Skaftafell nabízí návštěvníkům nádhernou přírodu s impozantními ledovci, kaňony, vodopády a horskými masivy. V rámci národního parku Vatnajökull je Skaftafell oblíbeným místem pro turisty a outdoorové aktivity, jako jsou turistika, horolezectví a ledovcové túry. Patří sem také ledovec Svínafellsjökull, který je jedním z mnoha ledovců, jež jsou součástí rozlehlého ledovcového systému Vatnajökull.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Kodan - Nyhavn
✈️ Zpátečka
🚀 943 Kč
Enfidha
🌴 Dovolená
💣 8 890 Kč
santorini
✈️ Zpátečka
💣 2 409 Kč
amsterdam
✈️ Zpátečka
🤩 2 118 Kč
moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
✈️ Zpátečka
🎉 1 144 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz