Reykjavik

Letenky do Reykjavíku

Hledáte levné letenky do Reykjavíku? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Reykjavík

Reykjavík leží v Islandu. Město je primárně obsluhováno 2 letišti. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Reykjavík navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do Reykjavíku přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
IslandIsland
👀 Památky
📜 Historie
🌲 Příroda
🏛️ Architektura

Stručně a jasně

Stát
Island
Letiště
2 letiště (RKV,KEF)
Časový posun
-1h

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Reykjavík.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 3h 34min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Reykjavik Airport se nachází 6 km od centra města Reykjavík.

Letiště Keflavik International Airport se nachází 41 km od centra města Reykjavík.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Reykjavík od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Reykjavík jsou a letiště Reykjavik Airport. letiště Keflavik International AirportPoblíž ale najdete i tato letiště: a Reykjavik Airport (RKV). Keflavik International Airport (KEF)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Reykjavík je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Reykjavík

K cestě do destinace Reykjavík lze využít 2 letiště.

Co vidět v Reykjavíku

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout 21 míst, co vidět v Reykjavíku .

 • Hallgrímskirkja
   

  Hallgrímskirkja

  Hallgrímskirkja je jeden z nejvýznamnějších a nejpozoruhodnějších orientačních bodů v Reykjavíku, hlavním městě Islandu. Tento impozantní kostel je známý svou jedinečnou architekturou, která připomíná lávové sloupy, běžné v islandské přírodě. Kostel byl navržen islandským architektem Guðjónem Samúelssonem a s výškou 74,5 metrů je Hallgrímskirkja jednou z nejvyšších budov v Islandu. Její věž nabízí úchvatný výhled na Reykjavík a okolní krajinu. Kostel je pojmenován po islandském básníkovi a duchovním Hallgrímuri Péturssonovi.

 • Sólfar
   

  Sólfar

  Sólfar, známý také jako Sun Voyager (Sluneční Cestovatel), je pozoruhodná socha umístěná na nábřeží v Reykjavíku, hlavním městě Islandu. Tato socha je jedním z nejznámějších uměleckých děl ve městě a je oblíbenou turistickou atrakcí. Socha byla navržena islandským sochařem Jónem Gunnarem Árnasonem a byla odhalena v roce 1990. Je často chápána jako moderní představa vikingské lodi, i když umělec ji popisuje spíše jako symbol objevu, naděje, svobody a snění o neznámém. Sólfar se nachází na nábřeží s výhledem na fjord Faxaflói, což je místo s nádherným výhledem na moře a obzor. Toto umístění zesiluje symboliku sochy jako lodi směřující k nekonečnému horizontu.

 • Perlan
   

  Perlan

  Perlan (což v islandštině znamená „Perla“) je jedinečná a inovativní budova v Reykjavíku. Tato stavba je známá svým pozoruhodným designem a nabízí kombinaci vzdělávacích, rekreačních a turistických atrakcí. Perlan se skládá ze skleněné kupole umístěné na šesti velkých vodních nádržích, které dříve sloužily jako zásobníky teplé vody pro město. Tento unikátní design činí z Perlanu jednu z nejvýraznějších budov v Reykjavíku. Budova nabízí úchvatný panoramatický výhled na Reykjavík a okolní krajinu, včetně hor a moře, z pozorovací plošiny umístěné na vrcholu. Uvnitř Perlanu se nachází různé expozice a atrakce, včetně muzea přírodní historie, umělé ledové jeskyně a expozice věnované islandské přírodě a vulkanismu. V Perlanu se také nachází restaurace a kavárna, kde návštěvníci mohou relaxovat a vychutnat si jídlo s výhledem na město.

 • Þjóðminjasafn Íslands
   

  Þjóðminjasafn Íslands

  Þjóðminjasafn Íslands, neboli Národní muzeum Islandu, je klíčovou kulturní institucí v Reykjavíku, která se věnuje zachování a prezentaci islandského kulturního dědictví. Muzeum hraje významnou roli v islandské kultuře a historii a nabízí návštěvníkům bohatý přehled o historickém a kulturním vývoji země. Mezi exponáty patří vikinské artefakty, tradiční oděvy, nástroje, umělecká díla a další. Stálá výstava „Making of a Nation – Heritage and History in Iceland“ (Tvorba národa – Dědictví a historie na Islandu) poskytuje komplexní přehled o islandské historii od osídlení až po současnost.

 • Harpa Center
   

  Harpa Center

  Konferenční a koncertní centrum Harpa v Reykjavíku je jedním z nejmodernějších staveb v Islandu. Jeho fasáda tvořená skleněnými panely připomíná ledové krystaly, které se lesknou na slunci. Harpa je důležitým kulturním centrem, které hostí koncerty, divadelní představení a konference. Navštivte Harpu a užijte si nezapomenutelné zážitky z islandské kultury a architektury.

Počasí v Reykjavíku

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Reykjavík

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Palma de Mallorca
Madrid
🤘 Multi-city
💣 1 722 Kč
Girona, Španělsko
✈️ Zpátečka
💣 1 749 Kč
londyn
Palma de Mallorca
Bergamo
🤘 Multi-city
🔥 2 345 Kč
Pohled na Athény
santorini
🤘 Multi-city
👌 2 854 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz