Killarney - Flower Garden at Muckross House, with mountains in distance

Prodloužený víkend Killarney

Plánujete prodloužený víkend do destinace Killarney? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Killarney

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Killarney na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Ross Castle, Torc Waterfall, Muckross Abbey a mnoho dalších. Killarney se nachází ve Irsku přibližně 2.5h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Killarney je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
IrskoIrsko

Rychlý přehled

Stát
Irsko
Letiště
1 letiště (KIR)
Časový posun
-1h

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Killarney - 18 míst co vidět .

 • Ross Castle
   

  Ross Castle

  Ross Castle je pevnost, která se nachází na břehu jezera Lough Leane v národním parku Killarney v hrabství Kerry na jihozápadě Irska. Byl postaven v 15. století a je jedním z nejvýznamnějších příkladů irského středověkého opevnění. Pevnost Ross Castle byla postavena v době, kdy se hrabství Kerry stalo důležitým centrem irského království. Pevnost byla sídlem irského šlechtice O'Donoghuea a sloužila jako ochrana před nájezdy cizinců.

 • Torc Waterfall
   

  Torc Waterfall

  Torc Waterfall v irském Killarney National Parku je malý, snadno dostupný vodopád v krásné, lesnaté oblasti s turistickými stezkami. Padající voda vytváří kaskády, které jsou vysoké až 20 metrů. K vodopádu se dostanete po pěšině vedoucí lesem z parkoviště, které je vzdálené pouze pět minut chůze. Pokud hledáte dobrodružství, můžete se vydat po cestě ke vrcholu Torc Mountain, kde se nachází krásný výhled na okolní krajinu. V okolí se také nachází historický Muckross House a veřejné toalety.

 • Muckross Abbey
   

  Muckross Abbey

  Muckross Abbey je starobylý klášter založený jako františkánský klášter v roce 1448. Nachází se v národním parku Killarney v Irsku a je jedním z nejvýznamnějších historických památek v oblasti. Klášter je převážně bez střechy, ale je jinak velmi dobře zachovalý. Navštivte kostel s širokou čtvercovou věží a okny nebo prozkoumejte různé místnosti na horních patrech, které nabízejí úchvatné výhledy na národní park. Prohlédněte si také hřbitov s hrobkami starých místních vůdců a slavných Gaelických básníků.

 • Muckross House
   

  Muckross House

  Muckross House je nádherný 19. století zařízený dům, který se nachází na poloostrově Muckross mezi jezery Muckross a Lough Leane, 6 kilometrů od města Killarney v irském hrabství Kerry. Dům byl v roce 1932 předán irskému národu Williamem Bowers Bournem a Arthurem Rosem Vincentem a stal se tak prvním národním parkem v Irské svobodné státě, který tvoří základ dnešního národního parku Killarney. Navštivte Muckross House a užijte si krásné výhledy na okolní hory a lesy.

 • Killarney National Park
   

  Killarney National Park

  Jezera Killarney jsou světoznámou atrakcí, nacházející se u úpatí nejvyššího pohoří v Irsku - McGillycuddy's Reeks. Oblast o rozloze 26 000 akrů zahrnuje jezera, řeky, lesy a mnoho vodopádů. Killarney National Park, který se zde nachází, je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin, včetně ohrožených druhů, což z něj činí biosférickou rezervaci UNESCO. Muckross House and Gardens s krásnými zahradami a půvabným nábytkem z 19. století je jedním z nejnavštěvovanějších míst v parku.

Počasí Killarney

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Killarney

K cestě do destinace Killarney lze využít 1 letiště.

Killarney - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

výhled na Barcelonu z parku Guell
porto
Paříž
🤘 Multi-city
🔥 3 356 Kč
Burgas - pláž
🌴 Dovolená
😎 4 490 Kč
Paříž
✈️ Zpátečka
💣 1 803 Kč
porto
lisabon
🤘 Multi-city
😎 2 458 Kč
Palma de Mallorca
výhled na Barcelonu z parku Guell
🤘 Multi-city
👍 2 460 Kč
Santa Cruz de la Palma, Kanáry, Španělsko
🌴 Dovolená
😍 12 990 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz