Killarney - Flower Garden at Muckross House, with mountains in distance

Killarney - co musíš vidět

Tipy na nejlepších 18 míst, které musíš určitě navštívit v Killarney.

Killarney - co musíš vidět

Ross Castle
 

Ross Castle

Ross Castle je pevnost, která se nachází na břehu jezera Lough Leane v národním parku Killarney v hrabství Kerry na jihozápadě Irska. Byl postaven v 15. století a je jedním z nejvýznamnějších příkladů irského středověkého opevnění. Pevnost Ross Castle byla postavena v době, kdy se hrabství Kerry stalo důležitým centrem irského království. Pevnost byla sídlem irského šlechtice O'Donoghuea a sloužila jako ochrana před nájezdy cizinců.

Torc Waterfall
 

Torc Waterfall

Torc Waterfall v irském Killarney National Parku je malý, snadno dostupný vodopád v krásné, lesnaté oblasti s turistickými stezkami. Padající voda vytváří kaskády, které jsou vysoké až 20 metrů. K vodopádu se dostanete po pěšině vedoucí lesem z parkoviště, které je vzdálené pouze pět minut chůze. Pokud hledáte dobrodružství, můžete se vydat po cestě ke vrcholu Torc Mountain, kde se nachází krásný výhled na okolní krajinu. V okolí se také nachází historický Muckross House a veřejné toalety.

Muckross Abbey
 

Muckross Abbey

Muckross Abbey je starobylý klášter založený jako františkánský klášter v roce 1448. Nachází se v národním parku Killarney v Irsku a je jedním z nejvýznamnějších historických památek v oblasti. Klášter je převážně bez střechy, ale je jinak velmi dobře zachovalý. Navštivte kostel s širokou čtvercovou věží a okny nebo prozkoumejte různé místnosti na horních patrech, které nabízejí úchvatné výhledy na národní park. Prohlédněte si také hřbitov s hrobkami starých místních vůdců a slavných Gaelických básníků.

Muckross House
 

Muckross House

Muckross House je nádherný 19. století zařízený dům, který se nachází na poloostrově Muckross mezi jezery Muckross a Lough Leane, 6 kilometrů od města Killarney v irském hrabství Kerry. Dům byl v roce 1932 předán irskému národu Williamem Bowers Bournem a Arthurem Rosem Vincentem a stal se tak prvním národním parkem v Irské svobodné státě, který tvoří základ dnešního národního parku Killarney. Navštivte Muckross House a užijte si krásné výhledy na okolní hory a lesy.

Killarney National Park
 

Killarney National Park

Jezera Killarney jsou světoznámou atrakcí, nacházející se u úpatí nejvyššího pohoří v Irsku - McGillycuddy's Reeks. Oblast o rozloze 26 000 akrů zahrnuje jezera, řeky, lesy a mnoho vodopádů. Killarney National Park, který se zde nachází, je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin, včetně ohrožených druhů, což z něj činí biosférickou rezervaci UNESCO. Muckross House and Gardens s krásnými zahradami a půvabným nábytkem z 19. století je jedním z nejnavštěvovanějších míst v parku.

Gap of Dunloe
 

Gap of Dunloe

Gap of Dunloe je úzké skalnaté údolí, které se nachází v národním parku Killarney. Gap of Dunloe se táhne na délce přibližně 11 kilometrů a nachází se mezi horami McGillycuddy Reeks a Purple Mountain. V údolí se nachází řada malebných jezer a potoků, které přispívají k jeho kráse. Turisté, kteří projdou Gap of Dunloe, mohou vidět mnoho přírodních krás, jako jsou vodopády a skalnaté útesy. Mnoho turistů také navštěvuje starobylou kamennou chatu Lorda Brandona, která se nachází na břehu jezera.

Killarney House and Gardens
 

Killarney House and Gardens

Killarney House a zahrady jsou ukryté v krásném městečku Killarney v Irsku. Tento majestátní dům s úchvatnými zahradami nabízí návštěvníkům relaxaci a klid. Zahrady jsou plné květin a stromů, které vás okouzlí svou krásou. V domě si můžete prohlédnout mnoho exponátů a dozvědět se více o historii tohoto místa. Je to ideální místo pro rodinný výlet nebo pro romantickou procházku.

St. Mary's Cathedral
 

St. Mary's Cathedral

Katedrála sv. Marie v Killarney, dokončená v roce 1855, je největší kostel v hrabství Kent. Její gotický styl navrhl Augustus Welby Pugin, který se inspiroval zbytky starobylé katedrály v Ardfertu. Kostel se nachází uprostřed pole, což je neobvyklé místo pro kostel. Interiér katedrály byl v 70. letech 20. století renovován a zůstala pouze malá část z původního interiéru. Katedrála nabízí návštěvníkům výhled na okolní hory a jezera.

Torc Mountain
 

Torc Mountain

Torc Mountain je jedním z nejnavštěvovanějších vrcholů v Irsku. S výškou 535 metrů nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a Národní park Killarney. Cesta na vrchol je oblíbená pro rodiny s dětmi a turisty. Po cestě můžete obdivovat Torc vodopád a projít se lesem Friars Glen, kde narazíte na zajímavé historické pozůstatky. Na vrcholu můžete očekávat úchvatné výhledy na okolní řeky, město Killarney a McGillycuddy Reeks.

O'Sullivans Cascade
 

O'Sullivans Cascade

O'Sullivanova kaskáda je jedním z nejkrásnějších vodopádů v Killarney. Nachází se v srdci národního parku Killarney a nabízí skvělý výhled na okolní krajinu. Vodopád je pojmenován po rodině O'Sullivan, která zde kdysi vlastnila pozemky. Je to skvělé místo pro piknik nebo pro krátkou procházku v přírodě. Navštivte tento úchvatný vodopád a užijte si klid a krásu irské krajiny.

Killarney Falconry
 

Killarney Falconry

Killarney Falconry nabízí nezapomenutelný zážitek pro milovníky dravců. Tento jedinečný park umožňuje návštěvníkům interakci s dravci a pozorování jejich letu v přirozeném prostředí. Profesionální sokolníci vám umožní procházku s dravcem, během které se naučíte létat s dravcem a můžete ho dokonce krmit a hladit. Sokolníci jsou vždy ochotni podělit se o své znalosti a vysvětlit vám vše, co jste kdy chtěli vědět o těchto majestátních ptácích a jejich kamarádech, sovách. Killarney Falconry se nachází v blízkosti dalších zajímavostí Killarney, jako je katedrála St. Mary, irská whiskey a dechberoucí národní park Killarney.

Franciscan Friary
 

Franciscan Friary

Kostel Killarney Franciscan je krásnou historickou budovou, která se nachází v centru města Killarney. Byl otevřen v roce 1867 po obnovení františkánského řádu v této oblasti. Kostel se pyšní krásným mozaikovým oltářem a unikátními historickými oltáři. Vnitřek je dekorován skvělými skleněnými okny, které jsou považovány za opravdová umělecká díla. Kostel nabízí klidnou a mírumilovnou atmosféru, kde se každé ráno koná mše. Vedle kostela se nachází obchod s dárky, kde můžete zakoupit krásné náboženské předměty.

McCarthy's Castle
 

McCarthy's Castle

McCarthyho hrad se nachází v krásném irském městě Killarney. Tento historický hrad byl postavený v 15. století a dodnes se zde zachovalo mnoho původních prvků. Návštěvníci se mohou projít po hradních zdech a užít si nádherný výhled na okolní přírodu. Vstupné je velmi přijatelné a turisté si zde mohou zároveň zakoupit suvenýry a pochutnat si na tradiční irské kuchyni. McCarthyho hrad je skvělým místem pro milovníky historie a romantiky.

Aghadoe Church and Round Tower
 

Aghadoe Church and Round Tower

Aghadoe Church and Round Tower v Killarney jsou pozoruhodnou historickou památkou. Tato 12. století kostel a věž se nacházejí na vrcholu kopce obklopeného nádhernou krajinou. Tento neuvěřitelný výhled nabízí návštěvníkům skvělou příležitost pro krásné fotografie a prohloubení znalostí o irské historii.

Muckross House & Gardens
 

Muckross House & Gardens

Muckross House & Gardens v Killarney je majestátní domov-muzeum, který sloužil mnoha generacím rodiny Herbertů. Tento tudorovský dům s 65 pokoji byl navržen skotským architektem Williamem Burnem jako domov pro typickou rodinu vlastnící půdu v Irsku. V kontrastu s tím můžete navštívit sklepení domu a představit si tvrdou práci služebnictva. Jednou z nejatraktivnějších funkcí Muckross House jsou jeho zahrady. Zahrady jsou proslulé svými vynikajícími sbírkami rododendronů a azalek. V zahradním centru si můžete také prohlédnout řemeslníky, kteří používají své tradiční dovednosti v tkaní, vázání knih a keramice.

Killarney Brewing Company
 

Killarney Brewing Company

Killarney Brewing Company je skvělým místem pro milovníky piva. Tato pivovarská společnost se nachází v centru Killarney a nabízí širokou škálu domácích piv. Můžete si prohlédnout pivovar, ochutnat piva a dokonce si zakoupit suvenýry. Je to skvělé místo k odpočinku po procházce v okolí. Navštivte Killarney Brewing Company a ochutnejte některé z nejlepších piv v zemi.

Kerry Cliffs
 

Kerry Cliffs

Kerry Cliffs jsou nejvíce spektakulárními útesy v oblasti Kerry. Tyto útesy stojí přes 1000 stop nad divokým Atlantikem a vznikly v pouštním prostředí před 400 miliony lety. Z vrcholu tohoto mystického místa můžete relaxovat a pozorovat okolní krajinu, která se rozprostírá až 30 mil. Na útesy se sjíždí mnoho pozorovatelů ptáků, kteří zde mohou pozorovat prosperující kolonie ptáků. Kerry Cliffs jsou skvělým místem k návštěvě v bezpečném a přirozeném prostředí.

St Mary's Cathedral, Killarney
 

St Mary's Cathedral, Killarney

Katedrála svaté Marie v Killarney je největší kostel v okrese Kerry v Irsku. Nachází se na západ od Killarney a je katedrálním kostelem Diecéze Kerry. Katedrála je postavena v gotickém stylu a je obklopena krásnou krajinou a zelenými lesy. Interiér katedrály je zdoben mnoha uměleckými díly a sochami, které jsou příjemné pro oko. Pro turisty je to skvělé místo pro návštěvu a poznání historie této oblasti.

Mapa

⭐ Vše (18)

Objednejte si prohlídky a výlety v destinaci Killarney s GetYourGuide

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz