Killarney - Flower Garden at Muckross House, with mountains in distance

Killarney průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Killarney

Killarney je malebné městečko ležící v srdci kraje Kerry na jihu Irska. Toto oblíbené turistické centrum je známé svou nádhernou přírodou: romantickými jezery, panenskými lesy a impozantními horskými vrcholy. Projděte se malebnou stezkou osobitých dobrodružství v Killarney National Park, navštivte letohrádek Muckross House a zamilujte se do místní irské kultury, tradiční hudby a srdečnosti místních obyvatel.

Evropa
IrskoIrsko

Co vidět

Ross Castle
 

Ross Castle

Ross Castle je pevnost, která se nachází na břehu jezera Lough Leane v národním parku Killarney v hrabství Kerry na jihozápadě Irska. Byl postaven v 15. století a je jedním z nejvýznamnějších příkladů irského středověkého opevnění. Pevnost Ross Castle byla postavena v době, kdy se hrabství Kerry stalo důležitým centrem irského království. Pevnost byla sídlem irského šlechtice O'Donoghuea a sloužila jako ochrana před nájezdy cizinců.

Torc Waterfall
 

Torc Waterfall

Torc Waterfall v irském Killarney National Parku je malý, snadno dostupný vodopád v krásné, lesnaté oblasti s turistickými stezkami. Padající voda vytváří kaskády, které jsou vysoké až 20 metrů. K vodopádu se dostanete po pěšině vedoucí lesem z parkoviště, které je vzdálené pouze pět minut chůze. Pokud hledáte dobrodružství, můžete se vydat po cestě ke vrcholu Torc Mountain, kde se nachází krásný výhled na okolní krajinu. V okolí se také nachází historický Muckross House a veřejné toalety.

Muckross Abbey
 

Muckross Abbey

Muckross Abbey je starobylý klášter založený jako františkánský klášter v roce 1448. Nachází se v národním parku Killarney v Irsku a je jedním z nejvýznamnějších historických památek v oblasti. Klášter je převážně bez střechy, ale je jinak velmi dobře zachovalý. Navštivte kostel s širokou čtvercovou věží a okny nebo prozkoumejte různé místnosti na horních patrech, které nabízejí úchvatné výhledy na národní park. Prohlédněte si také hřbitov s hrobkami starých místních vůdců a slavných Gaelických básníků.

Muckross House
 

Muckross House

Muckross House je nádherný 19. století zařízený dům, který se nachází na poloostrově Muckross mezi jezery Muckross a Lough Leane, 6 kilometrů od města Killarney v irském hrabství Kerry. Dům byl v roce 1932 předán irskému národu Williamem Bowers Bournem a Arthurem Rosem Vincentem a stal se tak prvním národním parkem v Irské svobodné státě, který tvoří základ dnešního národního parku Killarney. Navštivte Muckross House a užijte si krásné výhledy na okolní hory a lesy.

Killarney National Park
 

Killarney National Park

Jezera Killarney jsou světoznámou atrakcí, nacházející se u úpatí nejvyššího pohoří v Irsku - McGillycuddy's Reeks. Oblast o rozloze 26 000 akrů zahrnuje jezera, řeky, lesy a mnoho vodopádů. Killarney National Park, který se zde nachází, je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin, včetně ohrožených druhů, což z něj činí biosférickou rezervaci UNESCO. Muckross House and Gardens s krásnými zahradami a půvabným nábytkem z 19. století je jedním z nejnavštěvovanějších míst v parku.

Gap of Dunloe
 

Gap of Dunloe

Gap of Dunloe je úzké skalnaté údolí, které se nachází v národním parku Killarney. Gap of Dunloe se táhne na délce přibližně 11 kilometrů a nachází se mezi horami McGillycuddy Reeks a Purple Mountain. V údolí se nachází řada malebných jezer a potoků, které přispívají k jeho kráse. Turisté, kteří projdou Gap of Dunloe, mohou vidět mnoho přírodních krás, jako jsou vodopády a skalnaté útesy. Mnoho turistů také navštěvuje starobylou kamennou chatu Lorda Brandona, která se nachází na břehu jezera.

Killarney - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1682 km
Nejbližší letiště KIR
4 km od centra
Přímý let
~ 2h 22min
Irsko Irsko
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
KIR
Killarney - Flower Garden at Muckross House, with mountains in distance
Killarney - Flower Garden at Muckross House, with mountains in distanceRoss CastleTorc WaterfallMuckross AbbeyMuckross HouseKillarney National ParkGap of DunloeKillarney House and GardensSt. Mary's CathedralTorc MountainO'Sullivans CascadeKillarney FalconryFranciscan Friary

Počasí jaro

Březen
Max: 10 °C
Min: 5 °C
Duben
Max: 12 °C
Min: 6 °C
Květen
Max: 15 °C
Min: 8 °C

Počasí léto

Červen
Max: 17 °C
Min: 10 °C
Červenec
Max: 18 °C
Min: 12 °C
Srpen
Max: 18 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 17 °C
Min: 11 °C
Říjen
Max: 14 °C
Min: 9 °C
Listopad
Max: 11 °C
Min: 7 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 9 °C
Min: 5 °C
Leden
Max: 9 °C
Min: 4 °C
Únor
Max: 9 °C
Min: 4 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

korfu
🌴 Dovolená
👌 9 280 Kč
Pisa
Sardinie
milan
🤘 Multi-city
🔥 2 154 Kč
Turín
✨ Prodloužený víkend
🔥 1 086 Kč
sal
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
Pohled na Athény
santorini
🤘 Multi-city
🤩 2 469 Kč
Marseille
⏰ Last minute
👍 886 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz