Počasí Killarney - všechny informace

Plánujete cestu do Killarney? Zjistěte vše o typickém počasí v tomto nádherném irském městě. Informace o počasí přehledně na jednom místě!

Počasí Killarney

Vítáme vás v našem článku o počasí v irském městě Killarney. Pokud se chystáte do této oblasti cestovat, je důležité být připraven na proměnlivé klimatické podmínky. V našem článku vám přinášíme přesné informace o teplotách, srážkách a rychlosti větru v jednotlivých měsících, aby vám pomohly naplánovat vaši cestu co nejlépe.

Kdy vyrazit do

Pokud se chystáte navštívit město Killarney, měli byste se připravit na různorodé počasí. Leden a únor jsou chladné měsíce s běžnou denní teplotou kolem 9 °C a průměrnou rychlostí větru okolo 25 km/h. Srážky se pohybují kolem 100 mm. Březen a duben jsou mírně teplejší měsíce s průměrnou denní teplotou 10-12 °C a nižšími srážkami. Květen je již teplejší, s běžnou denní teplotou 15 °C a minimem srážek. Červen a červenec jsou nejteplejšími měsíci s běžnou teplotou okolo 18 °C a vyšším množstvím srážek. Září až listopad přináší mírné ochlazení a zvýšené srážky. Prosinec je stejně jako leden a únor chladný s běžnou denní teplotou 9 °C. Při cestě do Killarney si vždy zkontrolujte předpověď počasí a připravte si vhodné oblečení.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Killarney? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud se chystáte do Killarney v lednu, budete potřebovat něco teplejšího na sebe, protože běžná teplota přes den je 9 °C a přes noc dokonce klesá na 4 °C. Nejteplejší dny nabídnou pouze 12 °C, což znamená, že se potřebujete obléct vrstvami. Během měsíce můžete čekat 127 mm srážek a rychlost větru průměrně dosahuje 25 km/h.

Počasí únor

Pokud plánujete cestu do Killarney v únoru, mějte na paměti, že průměrná teplota přes den i noc se pohybuje kolem 9 °C. V nejteplejších dnech může teplota stoupat až na 12 °C, což však není pravidlem. Na únor je také typická průměrná rychlost větru dosahující 25 km/h a srážky dosahující přibližně 96 mm. Proto se připravte na proměnlivé počasí a zabalte se do teplých vrstev.

Počasí březen

Pokud se chystáš do Killarney v březnu, můžeš se těšit na příjemné počasí s běžnou teplotou přes den 10 °C. Pokud se budeš procházet během nejteplejších dnů, teploměr by se mohl vyšplhat až na 15 °C. Teplota pak klesá na 5 °C během noci. Můžeš se těšit i na přibližně 22 km/h rychlost větru a 92 mm srážek v průběhu měsíce.

Počasí duben

Pokud se chystáš navštívit Killarney v dubnu, můžeš očekávat mírné počasí s průměrnou teplotou přes den 12 °C a průměrnou rychlostí větru 19 km/h. Teploty na nejteplejší dny se již pohybují okolo 18 °C, což je ideální pro pěší výlety a prohlídky překrásného okolí. Během dubna očekávej 84 mm srážek, což znamená, že si s sebou určitě vezmi nepromokavou bundu a boty. Teploty přes noc se pohybují kolem 6 °C, takže budeš potřebovat teplejší oblečení na večerní procházky.

Počasí květen

Pokud plánuješ cestu do města Killarney v květnu, můžeš očekávat příjemné teploty. Běžná teplota přes den se pohybuje kolem 15 °C, ale v nejteplejších dnech může dosáhnout až 21 °C. Teploty přes noc se drží kolem 8 °C, takže není třeba se oblékat příliš teple. Průměrná rychlost větru je přibližně 18 km/h a srážky dosahují stejné hodnoty jako v dubnu, tedy 84 mm. Přestože počasí může být trochu deštivé, květen je stále dobrým měsícem pro návštěvu Killarney a prozkoumání krás, které toto město nabízí.

Počasí červen

Při plánování cesty do Killarney v červnu měj na paměti, že běžná teplota přes den je 17°C, ale i nejteplejší dny mohou dosáhnout průměrné teploty 23°C. Běžná teplota přes noc je 10°C, což znamená, že si budete moci užít příjemnější večery. Průměrná rychlost větru je 16 km/h a srážky dosahují 85 mm. Doporučujeme si vzít sebou nepromokavé oblečení a boty, pokud plánujete aktivní dovolenou v přírodě. Červen je ideálním měsícem k návštěvě Killarney pro ty, kteří preferují teplé a slunečné počasí.

Počasí červenec

Pokud plánuješ vyrazit do Killarney v červenci, bude pro tebe příjemné počasí. Běžná teplota přes den činí 18 °C, což by mělo být pro mnoho lidí ideální. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 12 °C, takže bys měl být připraven na mírné ochlazení ve večerních hodinách. Průměrná rychlost větru je přibližně 15 km/h, což by mělo omezit vliv větru. Celkové srážky by měly být kolem 80 mm. Celkově by se měl červenec v Killarney jevit jako příjemné období pro cestování.

Počasí srpen

Pokud se chystáš do Killarney v srpnu, můžeš očekávat běžnou teplotu přes den 18 °C a běžnou teplotu přes noc 12 °C. Nejteplejší dny mohou dosahovat průměrné teploty až 23 °C. Rychlost větru je průměrná, kolem 15 km/h, a srážky jsou vysoké, s celkovým srážkovým úhrnem 93 mm. Bude důležité si s sebou vzít vhodné oblečení a deštník, abys byl připraven na každé překvapení, které ti počasí může přinést.

Počasí září

Pokud plánuješ cestu do Killarney v září, budeš se moci těšit na příjemné počasí. Běžná teplota přes den činí 17 °C a přes noc klesne na 11 °C. Nejteplejší dny nabídnou průměrnou teplotu až 22 °C. Průměrná rychlost větru během září se pohybuje kolem 16 km/h a srážky dosahují 86 mm. Ujisti se, že si vezmeš s sebou vhodné oblečení pro případné deštivé dny.

Počasí říjen

Pokud se chystáš navštívit Killarney v říjnu, měj na paměti, že bude chladněji. Běžná teplota přes den je kolem 14 °C, avšak v nejteplejší dny může být až 18 °C. Noční teploty se pohybují okolo 9 °C. Průměrná rychlost větru v říjnu je 19 km/h. Připrav se také na srážky, průměrná srážková aktivita v říjnu dosahuje 119 mm. Navzdory tomu, říjen je stále krásnou dobou pro návštěvu Killarney a podívat se na fantastické podzimní barvy národního parku. Nezapomeň si ale sbalit teplé oblečení a deštník!

Počasí listopad

Pokud se chystáte navštívit Killarney v listopadu, mějte na paměti, že bude zima. Běžná denní teplota v listopadu je kolem 11 °C a běžná noční teplota klesá na 7 °C. Průměrná rychlost větru se zvyšuje na 21 km/h a srážky jsou celkově vysoké s 115 mm. Je důležité se oblékat teple, nezapomenout na deštník a účes si zajistit kvalitním gumovým oblečením a nepremokavými botami.

Počasí prosinec

Pokud se chystáš cestovat do Killarney v prosinci, měj na paměti, že běžná teplota přes den dosahuje okolo 9°C a průměrná teplota v nejteplejších dnech je 12°C. Běžná teplota přes noc klesá na 5°C s průměrnou rychlostí větru 23 km/h a srážky na úrovni 119 mm. Je tedy vhodné se dobře oblíct a připravit se na déšť.

Aktuální počasí

Pokud byste měli zájem o současné počasí v Killarney v Irsku, jste na správném místě. Níže můžete vidět graf s denními a nočními teplotami pro dnešek a několik dalších dní. Pokud hledáte více detailů, jako například východ slunce nebo západ, vlhkost vzduchu, rychlost větru, atmosférický tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek pro více informací.
Killarney Předpověď počasí
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do tajuplného Killarney v Irsku? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
9 °C 4 °C
Únor
9 °C 4 °C
Březen
10 °C 5 °C
Duben
12 °C 6 °C
Květen
15 °C 8 °C
Červen
17 °C 10 °C
Červenec
18 °C 12 °C
Srpen
18 °C 12 °C
Září
17 °C 11 °C
Říjen
14 °C 9 °C
Listopad
11 °C 7 °C
Prosinec
9 °C 5 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Killarney

Killarney láká svými krásnými krajinami, ale pokud se chystáš tuto irskou destinaci navštívit, je důležité zvážit správné období. Nejlepší čas na návštěvu je nejspíše od května do září, kdy běžné teploty přesahují 15 °C a rychlost větru klesá pod 20 km/h. V červenci a srpnu lze očekávat vyšší teploty přes den a užívat si tak více venkovních aktivit, ale tato období jsou také nejrušnější a ceny jsou vyšší. Pokud preferuješ klidnější atmosféru, můžeš zvážit návštěvu v březnu nebo říjnu, i když bude muset počítat s vyššími srážkami a nižšími teplotami. Důležité je si při plánování cesty zohlednit počasí a zvolit si období, které odpovídá tvým preferencím.

Jaké je počasí v destinaci Killarney během léta?

Počasí v Killarney během léta bývá poměrně příjemné. V červnu je průměrná teplota vzduchu během dne kolem 17 °C a v nejteplejších dnech se může vyšplhat až na 23 °C. V červenci a srpnu se teploty pohybují kolem 18-19 °C během dne a nejteplejší dny mohou dosáhnout až 24 °C. Kromě toho je průměrná rychlost větru v létě nižší než v zimě, kolem 15-16 km/h, což značí menší vlny na hladině jezer a je tedy vhodnější čas na vodní aktivity. Nezapomeňte však přibalit na cestu pláštěnku, protože srážky se vyskytují téměř každý měsíc a v létě dosahují průměrně 80-93 mm.

Jaké je počasí v destinaci Killarney během zimy?

Pokud se chystáš navštívit Killarney během zimy, můžeš očekávat chladnější počasí. V lednu a únoru se běžně pohybuje teplota přes den kolem 9 °C a přes noc okolo 4 °C. Průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 25 km/h a srážky dosahují 127 mm v lednu a 96 mm v únoru. I když budeš potřebovat teplejší oblečení, můžeš se těšit na krásné přírodní scenérie parku Killarney a na jeho malebné město.

Jaké jsou teploty v Killarney během léta a jaký je průměrný počet srážek v tomto období?

Během léta se v Killarney běžně očekávají teploty kolem 18-19 °C přes den a kolem 11-12 °C přes noc. Průměrný počet srážek v červenci a srpnu je 80 a 93 mm.

Jaké jsou teploty v Killarney během zimy a jak vysoké jsou průměrné rychlosti větru?

V lednu a únoru jsou běžné teploty kolem 9 °C přes den a 4 °C přes noc. Průměrné rychlosti větru se pohybují kolem 25 km/h, což může v zimních měsících být nepříjemné.

Kdy je v Killarney nejvyšší průměrná teplota v nejteplejších dnech a jaké jsou průměrné srážky v tomto období?

Nejvyšší průměrná teplota v nejteplejších dnech může dosáhnout až 24 °C v červenci. Průměrné srážky v tomto období se pohybují kolem 80 mm.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz