Lucemburk

Prodloužený víkend Lucemburk

Plánujete prodloužený víkend do destinace Lucemburk? Na obletsvet.cz naleznete všechny informace.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Prodloužený víkend - Lucemburk

Naplánujte jsi prodloužený víkend v destinaci Lucemburk na vlastní pěst a navštivte nejzajímavější místa jako například Adolphe Bridge, Katedrála Notre-Dame, Palais Grand-Ducal a mnoho dalších. Lucemburk se nachází ve státě Lucembursko přibližně 1h přímým letem z Prahy. Při plánování prodlouženého víkendu v destinaci Lucemburk je vhodné letenky rezervovat s předstihem přibližně 1-2 měsíce. U nás na obletsvet.cz potom naleznete všechny informace od ubytování, co vidět a na jaké počasí se připravit. S námi zvládne dovolenou na vlastní pěst každý :)
Evropa
LucemburskoLucembursko

Rychlý přehled

Stát
Lucembursko
Letiště
1 letiště (LUX)

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Lucemburk - 22 míst co vidět .

 • Adolphe Bridge
   

  Adolphe Bridge

  Adolfov most v Lucemburku je jedním z nejznámějších mostů v zemi. Postaven byl v roce 1903 a je pojmenován po velkovévodovi Adolfu Lucemburském. Most se pyšní nádherným výhledem na řeku Alzu a historické centrum Lucemburku. Je to skvělé místo pro procházku a užívání si krásného výhledu na město. Navštivte Adolfov most a užijte si jedinečnou atmosféru Lucemburku.

 • Katedrála Notre-Dame
   

  Katedrála Notre-Dame

  Katedrála Notre-Dame je nejvýznamnější památkou Lucemburku. Tato gotická katedrála byla postavena ve 17. století a je obklopena krásnými zahradami. Uvnitř se nachází mnoho uměleckých děl, včetně vitráží a soch. Katedrála Notre-Dame je nejen duchovním centrem, ale také jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v Lucembursku.

 • Palais Grand-Ducal
   

  Palais Grand-Ducal

  Palais Grand-Ducal je sídlem lucemburského velkovévody a je umístěn v centru Lucemburku. Tento nádherný palác byl postaven v roce 1572 a sloužil jako radnice, soud a sídlo vlády. Dnes je to jedna z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Lucembursku. Navštivte Palais Grand-Ducal a prohlédněte si jeho impozantní interiéry a zahradu, kde se konají různé kulturní akce.

 • Fort Thüngen
   

  Fort Thüngen

  Fort Thüngen je historická pevnost, která se nachází v Lucemburku. Byla postavena v 18. století a sloužila k obraně města. Dnes je pevnost turistickou atrakcí, která nabízí pohled do historie a nádherný výhled na město. Navštivte Fort Thüngen a prozkoumejte jeho mohutné zdi a bastiony, které stále stojí pevně na svém místě.

 • Luxembourg City History Museum
   

  Luxembourg City History Museum

  Navštivte Muzeum historie města Lucemburk a objevte tajemství tohoto krásného města. Muzeum se nachází v historické budově a nabízí návštěvníkům fascinující pohled na minulost města. Výstavy zahrnují archeologické nálezy, umělecká díla a mnoho dalšího. Prozkoumejte historii Lucemburku a získejte hlubší porozumění jeho kulturnímu dědictví.

Počasí Lucemburk

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Letiště k destinaci Lucemburk

K cestě do destinace Lucemburk lze využít 1 letiště.

Lucemburk - ubytování

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz