Lucemburk

Lucemburk průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Lucemburk

Lucemburk, hlavní město stejnojmenného velkovévodství, je malebné město s bohatou historií a impozantními památkami. Projděte se po pevnosti Bock, která okouzlí svými podzemními chodbami a hradbami. Navštivte nádherný Palác velkovévodů a procházejte se malebnými uličkami starého města. Nezapomeňte navštívit také Eglise Notre-Dame, historickou katedrálu s výhledem na město, a nechte se okouzlit atmosférou Lucemburku.

Evropa
LucemburskoLucembursko

Co vidět

Adolphe Bridge
 

Adolphe Bridge

Adolfov most v Lucemburku je jedním z nejznámějších mostů v zemi. Postaven byl v roce 1903 a je pojmenován po velkovévodovi Adolfu Lucemburském. Most se pyšní nádherným výhledem na řeku Alzu a historické centrum Lucemburku. Je to skvělé místo pro procházku a užívání si krásného výhledu na město. Navštivte Adolfov most a užijte si jedinečnou atmosféru Lucemburku.

Katedrála Notre-Dame
 

Katedrála Notre-Dame

Katedrála Notre-Dame je nejvýznamnější památkou Lucemburku. Tato gotická katedrála byla postavena ve 17. století a je obklopena krásnými zahradami. Uvnitř se nachází mnoho uměleckých děl, včetně vitráží a soch. Katedrála Notre-Dame je nejen duchovním centrem, ale také jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v Lucembursku.

Palais Grand-Ducal
 

Palais Grand-Ducal

Palais Grand-Ducal je sídlem lucemburského velkovévody a je umístěn v centru Lucemburku. Tento nádherný palác byl postaven v roce 1572 a sloužil jako radnice, soud a sídlo vlády. Dnes je to jedna z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Lucembursku. Navštivte Palais Grand-Ducal a prohlédněte si jeho impozantní interiéry a zahradu, kde se konají různé kulturní akce.

Fort Thüngen
 

Fort Thüngen

Fort Thüngen je historická pevnost, která se nachází v Lucemburku. Byla postavena v 18. století a sloužila k obraně města. Dnes je pevnost turistickou atrakcí, která nabízí pohled do historie a nádherný výhled na město. Navštivte Fort Thüngen a prozkoumejte jeho mohutné zdi a bastiony, které stále stojí pevně na svém místě.

Luxembourg City History Museum
 

Luxembourg City History Museum

Navštivte Muzeum historie města Lucemburk a objevte tajemství tohoto krásného města. Muzeum se nachází v historické budově a nabízí návštěvníkům fascinující pohled na minulost města. Výstavy zahrnují archeologické nálezy, umělecká díla a mnoho dalšího. Prozkoumejte historii Lucemburku a získejte hlubší porozumění jeho kulturnímu dědictví.

Fort Thüngen - Musée Dräi Eechelen in Luxembourg City.
 

Musée Dräi Eechelen

Muzeum Dräi Eechelen je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Lucembursku. Nachází se v historické pevnosti, která byla postavena v 18. století. Muzeum nabízí fascinující výstavy o historii Lucemburska a vojenské historii pevnosti. Navštivte toto muzeum a prozkoumejte bohatou historii tohoto krásného města.

Lucemburk - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 596 km
Nejbližší letiště LUX
5 km od centra
Přímý let
~ 1h 0min
Lucembursko Lucembursko
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
LUX
Lucemburk
LucemburkAdolphe BridgeKatedrála Notre-DamePalais Grand-DucalFort ThüngenLuxembourg City History MuseumFort Thüngen - Musée Dräi Eechelen in Luxembourg City.Grand Duke Jean Museum of Modern ArtCasino Luxembourg on Boulevard Roosevelt.Cathédrale Notre-DameMonument of RemembrancePlace Guillaume IIConstitution Square

Počasí jaro

Březen
Max: 9 °C
Min: 2 °C
Duben
Max: 13 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 17 °C
Min: 7 °C

Počasí léto

Červen
Max: 20 °C
Min: 10 °C
Červenec
Max: 22 °C
Min: 12 °C
Srpen
Max: 22 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 19 °C
Min: 9 °C
Říjen
Max: 15 °C
Min: 6 °C
Listopad
Max: 8 °C
Min: 3 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 5 °C
Min: 0 °C
Leden
Max: 4 °C
Min: 0 °C
Únor
Max: 5 °C
Min: 0 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
✈️ Zpátečka
🎉 1 144 Kč
Bilbao centrum
porto
🤘 Multi-city
🤩 2 199 Kč
Kavala
🌴 Dovolená
🚀 9 690 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🎉 1 145 Kč
Oslo
✨ Prodloužený víkend
😍 882 Kč
Girona, Španělsko
🌴 Dovolená
💣 8 990 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz