Nancy - Foire de Nancy 2010 - Vue sur le Cours Léopold depuis la grande-roue.

Nancy průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Nancy

Nancy je malebné francouzské město s bohatou historií a šarmem. Nachází se ve východní části Francie a je známé svou nádhernou architekturou, jako je Stanislasovo náměstí, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Prozkoumejte staré město s jeho úzkými uličkami, impozantní katedrálou a mnoha muzei. Navštivte také park Pépinière, kde si můžete odpočinout a užít si klidu a pohody. Nezapomeňte ochutnat místní specialitky, jako je quiche lorraine a macarons de Nancy.

FrancieFrancie

Co vidět

Musée de l'École de Nancy
 

Musée de l'École de Nancy

Muzeum École de Nancy nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat nádherné umělecké dílo Art Nouveau v Nancy. Nachází se v historické vile, která sama o sobě stojí za vidění. V muzeu jsou vystaveny díla nejvýznamnějších umělců École de Nancy, včetně Emile Gallého a Louis Majorelleho. Pro milovníky umění a historie je to nevynechatelná zastávka při návštěvě Nancy.

Cathédrale de Nancy.
 

Nancy Cathedral

Navštivte katedrálu Panny Marie v Nancy a užijte si krásný výhled na město. Tato katedrála je jednou z nejvýznamnějších památek v regionu Grand Est. Její gotická architektura a nádherné vitráže vás okouzlí. Katedrála byla postavena v 18. století a je zasvěcena Panně Marii. Vstup je zdarma a katedrála je otevřena každý den od 8 do 18 hodin.

Porte Désilles
 

Porte Désilles

Porte Désilles je jednou z nejvýznamnějších historických památek města Nancy. Tato brána byla postavena v 18. století a sloužila jako vstup do města. Dnes je to oblíbené místo pro turisty, kteří sem přicházejí pro krásné výhledy na město a okolní krajinu. Navštivte Porte Désilles a prožijte jedinečný zážitek z návštěvy tohoto historického místa.

Church of Notre-Dame-de-Bonsecours, Nancy
 

Church of Notre-Dame-de-Bonsecours, Nancy

Kostel Notre-Dame-de-Bonsecours v Nancy je jednou z nejvýznamnějších památek města. Tento nádherný kostel byl postaven v 16. století a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Uvnitř kostela najdete nádherné umělecké dílo a historické artefakty. Navštivte tento neokázalý kostel a prožijte nezapomenutelný zážitek.

Place Stanislas
 

Place Stanislas

Place Stanislas je krásné náměstí v Nancy, které bylo pojmenováno po svém zakladateli, Stanislasovi Leszczyńském. Náměstí je obklopeno historickými budovami a sochami, které připomínají bohatou historii města. V noci je náměstí osvětleno a vytváří kouzelnou atmosféru. Place Stanislas je skvělým místem pro procházky a relaxaci s rodinou či přáteli.

Villa Majorelle
 

Villa Majorelle

Vila Majorelle je jednou z nejkrásnějších secesních staveb ve Francii. Byla navržena slavným nancyjským architektem Henri Stanislasem Majorellem a je považována za jeho mistrovské dílo. Vila je plná nádherných detailů, jako jsou mozaiky, vitráže a kovové prvky. Navštivte tuto unikátní stavbu a nechte se unést atmosférou secese, která zde dosud žije.

Nancy - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 603 km
Nejbližší letiště ETZ
16 km od centra
Přímý let
~ 1h 1min
Francie Francie
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
ETZ
Nancy - Foire de Nancy 2010 - Vue sur le Cours Léopold depuis la grande-roue.
Nancy - Foire de Nancy 2010 - Vue sur le Cours Léopold depuis la grande-roue.Musée de l'École de NancyCathédrale de Nancy.Porte DésillesChurch of Notre-Dame-de-Bonsecours, NancyPlace StanislasVilla MajorelleOpéra national de LorraineTER Métrolor en gare de NancyBasilique Saint-Epvrepagesjaunes.frLa Porte de la CraffePorte De La Citadelle

Počasí jaro

Březen
Max: 11 °C
Min: 2 °C
Duben
Max: 15 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 19 °C
Min: 8 °C

Počasí léto

Červen
Max: 22 °C
Min: 11 °C
Červenec
Max: 25 °C
Min: 13 °C
Srpen
Max: 25 °C
Min: 13 °C

Počasí podzim

Září
Max: 21 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 17 °C
Min: 7 °C
Listopad
Max: 10 °C
Min: 3 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 6 °C
Min: 1 °C
Leden
Max: 6 °C
Min: 0 °C
Únor
Max: 7 °C
Min: 0 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Paříž
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Bari - pobřeží
✈️ Zpátečka
💣 1 175 Kč
Colombo - A crumbling colonial-era building is wedged between more modern structures at this intersection in Pettah, one of the oldest districts in Colombo and…
✈️ Zpátečka
👌 19 990 Kč
mombasa, Kena
🌴 Dovolená
👌 17 490 Kč
Faro
✈️ Zpátečka
🔥 2 045 Kč
Sevilla
malaga
✈️ Zpátečka
👌 2 495 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz