Lucemburk

Letenky do Lucemburk

Hledáte levné letenky do destinace Lucemburk? Rezervujte si zpáteční letenku v předstihu za výhodnější ceny.
Zvolte odletové destinace
Odlet?
Návrat?

Lucemburk

Lucemburk leží ve státě Lucembursko. Město je primárně obsluhováno jediným letištěm. Letenky je obecně výhodné rezervovat v předstihu alespoň 30 - 50 dní. V případě zájmu o konkrétní termín či o termíny, o které je větší zájem (prázdniny, svátky a významné události v dané destinaci), je vhodné rezervovat letenky alespoň 3 - 4 měsíce dopředu.Místa v letadle jsou omezená, proto pokud jste rozhodnuti, že chcete Lucemburk navštívit, rezervujte si letenky nyní. Pokud o cestě do dané destinace přemýšlíte v následujících měsících, doporučujeme sledovat naši stránku s aktuálními akčními letenkami.
Evropa
LucemburskoLucembursko

Stručně a jasně

Stát
Lucembursko
Letiště
1 letiště (LUX)

Nejčastější dotazy

Časté dotazy ohledně letenek do destinace Lucemburk.

Lety z Prahy obvykle trvají přibližně 1h 1min. Záleží na typu letadla, povětrnostních podmínkách atd.

Letiště Luxembourg-Findel International Airport se nachází 6 km od centra města Lucemburk.

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Lucemburk od 600 Kč. Sledujte akční letenky na Obletsvet.cz a zakupte letenku za skvělou cenu. V období zvýšené poptávky (prázdniny, svátky, sportovní a jiné události), se ale letenky ve výrazné "akci" často nedají sehnat.

Hlavní letiště města Lucemburk je letiště Luxembourg-Findel International Airport. Poblíž ale najdete i tato letiště: Luxembourg-Findel International Airport (LUX)

Je vhodné použít vyhledávač letenek, který umožňuje zadat flexibilní interval odletu (třeba celý červen). Užitečnou funkcí je také zadání více odletových letišť. Cena se z různých letišť liší až o 1 000%. Další užitečnou funkcí je možnost hledat letenky na flexibilní dobu pobytu v destinaci, např. 3 - 5 dní. Všechny tyto funkce splňuje český vyhledávač www.flightics.com

Ceny hotelů, hostelů a ubytování u místních je dobré srovnávat přes vyhledávač ubytování. Využít lze také AirBnB. Ubytování v destinaci Lucemburk je obvykle nejlepší rezervovat co nejdříve.

Pokud chceš ulovit akční letenku, sleduj naší stránku Obletsvet.cz na Facebooku nebo se přihlas k našemu hlídači akčních letenek.

Letiště k destinaci Lucemburk

K cestě do destinace Lucemburk lze využít 1 letiště.

Co vidět

Na Obletsvet.cz pro tebe máme připravený cool průvodce s informacemi které se ti určitě budou hodit. Přečíst průvodce nebo rovnou prohlídnout Lucemburk - 22 míst co vidět .

 • Adolphe Bridge
   

  Adolphe Bridge

  Adolfov most v Lucemburku je jedním z nejznámějších mostů v zemi. Postaven byl v roce 1903 a je pojmenován po velkovévodovi Adolfu Lucemburském. Most se pyšní nádherným výhledem na řeku Alzu a historické centrum Lucemburku. Je to skvělé místo pro procházku a užívání si krásného výhledu na město. Navštivte Adolfov most a užijte si jedinečnou atmosféru Lucemburku.

 • Katedrála Notre-Dame
   

  Katedrála Notre-Dame

  Katedrála Notre-Dame je nejvýznamnější památkou Lucemburku. Tato gotická katedrála byla postavena ve 17. století a je obklopena krásnými zahradami. Uvnitř se nachází mnoho uměleckých děl, včetně vitráží a soch. Katedrála Notre-Dame je nejen duchovním centrem, ale také jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v Lucembursku.

 • Palais Grand-Ducal
   

  Palais Grand-Ducal

  Palais Grand-Ducal je sídlem lucemburského velkovévody a je umístěn v centru Lucemburku. Tento nádherný palác byl postaven v roce 1572 a sloužil jako radnice, soud a sídlo vlády. Dnes je to jedna z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Lucembursku. Navštivte Palais Grand-Ducal a prohlédněte si jeho impozantní interiéry a zahradu, kde se konají různé kulturní akce.

 • Fort Thüngen
   

  Fort Thüngen

  Fort Thüngen je historická pevnost, která se nachází v Lucemburku. Byla postavena v 18. století a sloužila k obraně města. Dnes je pevnost turistickou atrakcí, která nabízí pohled do historie a nádherný výhled na město. Navštivte Fort Thüngen a prozkoumejte jeho mohutné zdi a bastiony, které stále stojí pevně na svém místě.

 • Luxembourg City History Museum
   

  Luxembourg City History Museum

  Navštivte Muzeum historie města Lucemburk a objevte tajemství tohoto krásného města. Muzeum se nachází v historické budově a nabízí návštěvníkům fascinující pohled na minulost města. Výstavy zahrnují archeologické nálezy, umělecká díla a mnoho dalšího. Prozkoumejte historii Lucemburku a získejte hlubší porozumění jeho kulturnímu dědictví.

Počasí Lucemburk

Na grafu jsou uvedená průměrná denní minima a maxima v jednotlivých měsících (plné čáry). Přerušovanou čárou jsou potom uvedené maximální teploty v daném měsíci (průměr za posledních 30 let). Před cestou tedy můžete předpokládat, že maximální denní teplota bude okolo průměrné (plná čára), ale je třeba počítat, že se může při "troše štěstí" pohybovat kolem přerušované čáry (průměr maximálních teplot - nejedná se o absolutní maximum!)

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Další populární destinace

Chceš se inspirovat na další cesty nebo hledáš akční letenky do jiné destinace? Podívej se na populární destinace, které právě teď frčí.

výhled na Barcelonu z parku Guell

Letenky do Barcelony

Koukni na přehledné informace k letenkám do Barcelony.

Edinburgh- výhled

Letenky do Edinburghu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Edinburghu.

New York - pohled

Letenky do New Yorku

Koukni na přehledné informace k letenkám do New Yorku.

Madrid

Letenky do Madridu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Madridu.

Nice

Letenky do Nice

Koukni na přehledné informace k letenkám do Nice.

lisabon

Letenky do Lisabonu

Koukni na přehledné informace k letenkám do Lisabonu.

londyn

Letenky do Londýna

Koukni na přehledné informace k letenkám do Londýna.

Paříž

Letenky do Paříže

Koukni na přehledné informace k letenkám do Paříže.

rim-pohled

Letenky do Říma

Koukni na přehledné informace k letenkám do Říma.

Další letiště poblíž destinace Lucemburk

Poslední tipy na akční letenky na ObleťSvět

Na stránce ObleťSvět Vám přinášíme pravidelné tipy na akční letenky. Díky spolupráci s vyhledávačem levných letenek flightics.com máme možnost analyzovat řádově miliardy kombinací denně a vybírat pro vás ty zajímavé.

moře, Pescara, dovolená, průzračná voda
Bergamo
🤘 Multi-city
🔥 1 470 Kč
Cagliari
✈️ Zpátečka
🔥 1 717 Kč
kaunas
✈️ Zpátečka
👌 860 Kč
korfu
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
Marseille
✈️ Zpátečka
💣 1 338 Kč
Verona
✨ Víkendovka
👌 1 436 Kč
Poslední akční letenky

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz