Počasí Belfast - všechny informace

Zjistěte vše o počasí v Belfastu před vaší plánovanou cestou. Nabízíme informace o typických podmínkách, které Vám pomohou při balení. Přečtěte si průvodce počasím v Belfastu.

Počasí Belfast

Pokud se plánujete vydat na cestu do města Belfast, měli byste vědět, co očekávat od místního počasí. Hlavní město Severního Irska má klima ovlivněné Atlantským oceánem, což znamená, že počasí zde může být poměrně nepředvídatelné. Zde je celkový přehled počasí v Belfastu po celý rok, abyste věděli, jaké oblečení si s sebou vzít a jak se přizpůsobit místním podmínkám.

Kdy vyrazit do Belfastu

Pokud se chystáte navštívit Belfast,nejteplejší měsíce jsou červen a červenec, když běžná denní teplota dosahuje až 18°C a průměrně nejteplejší dny mohou být až o 5°C teplejší. Nejchladnější měsíce jsou leden a prosinec, když běžná denní teplota nepřesahuje 8°C. Průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 30 km/h během ledna a prosince, s maximy 28 km/h během listopadu. Srážky jsou během celého roku rozloženy poměrně rovnoměrně, přičemž nejvyšší objemy srážek se objevuje během srpna. K dispozici jsou nicméně minimální rozdíly v průměrné srážkové úrovni mezi různými měsíci a na deštivý den ve městě je třeba být připraven v jakémkoli měsíci.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Belfast? Máme pro vás přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud plánujete cestu do Belfastu v lednu, běžná teplota přes den dosahuje pouze 8 °C a v noci klesá na 3 °C. V nejteplejších dnech je však možné zažít alespoň trochu tepla, a to průměrně 12 °C. Mějte se na pozoru také před větrem, průměrná rychlost větru v lednu dosahuje 30 km/h. Pokud jde o srážky, očekávejte 67 mm srážek během celého měsíce. Proto se při balení nezapomeňte připravit na zimní počasí.

Počasí únor

Pokud se chystáte cestovat do Belfastu v únoru, můžete očekávat běžnou teplotu přes den kolem 8 °C a průměrnou noční teplotu 2 °C. Nejteplejší dny mohou nabídnout až 12 °C. Průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 30 km/h a srážky dosahují 55 mm. Určitě se tedy vyplatí si do batohu sbalit i teplejší oblečení a deštník.

Počasí březen

Pokud plánujete návštěvu Belfastu v březnu, očekávejte běžnou teplotu přes den kolem 10 °C a běžnou teplotu přes noc kolem 3 °C. Nejvyšší průměrné teploty se pohybují kolem 15 °C, ale průměrná rychlost větru je stále poměrně vysoká a činí přibližně 27 km/h. Srážky se nacházejí v rozmezí 58 mm, takže si s sebou vezměte něco na ochranu před deštěm, aby vaše procházky po Belfastu nebyly přerušeny nečekanými přeháňkami.

Počasí duben

Pokud se chystáte do města Belfast v dubnu, můžete čekat běžnou teplotu přes den kolem 12 °C, což je již celkem příjemné počasí. V nejteplejších dnech se teploty mohou vyšplhat až na 18 °C, což je určitě ideální pro procházky městem. Běžná teplota přes noc se pohybuje okolo 4 °C, takže se připravte na chladnější noci. Rychlost větru je v dubnu nižší než v předchozích měsících a průměrně dosahuje 23 km/h. Průměrná srážková aktivita je kolem 60 mm, takže je dobré být připraven na občasný déšť.

Počasí květen

Pokud se chystáte navštívit Belfast v měsíci květnu, připravte se na středně chladné počasí s běžnou teplotou přes den kolem 14 °C a běžnou teplotou přes noc 6°C. V nejteplejší dny dosahují teploty průměrných 20 °C. Rychlost větru se pohybuje okolo 20 km/h. Průměrné srážky dosahují 64 mm, proto byste si měli vzít s sebou deštník nebo pláštěnku, aby vám případné deštivé dny nezkazily zážitek z návštěvy Belfastu.

Počasí červen

Pokud plánujete cestovat do Belfastu v červnu, můžete se těšit na teploty dosahující až 22 °C v nejteplejších dnech. Běžná teplota přes den se však pohybuje kolem 9 °C a běžná teplota přes noc dosahuje 17 °C. Průměrná rychlost větru je 18 km/h a srážky v červnu dosahují 69 mm. Při přípravě na cestu do Belfastu byste měli brát v úvahu, že může být teplotně velmi rozdílné během dne a noc. Proto je dobré si připravit i teplejší oblečení.

Počasí červenec

Pokud se chystáte cestovat do Belfastu v červenci, připravte se na střední teploty kolem 18 °C přes den a 11 °C během noci. Nezapomeňte na to, že srážky mohou být v červenci poněkud výraznější – průměrně se očekává kolem 75 mm. Průměrná rychlost větru může dosahovat 17 km/h. Ujistěte se tedy, že máte při balení pláštěnku a nepromokavé oblečení.

Počasí srpen

Pokud se chystáte navštívit Belfast v srpnu, budete potřebovat oblečení na chladnější počasí. Běžná teplota přes den je 18 °C, což není příliš vysoké, a běžná teplota přes noc klesá na 11 °C. Průměrná rychlost větru je 19 km/h. Ohledně srážek se připravte na 81 mm, takže je vhodné vzít si s sebou deštník.

Počasí září

Pokud se chystáte do Belfastu v září, očekávejte běžnou teplotu přes den kolem 16 °C s průměrnou teplotu v nejteplejších dnech kolem 21 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje okolo 10 °C. Průměrná rychlost větru dosahuje 21 km/h a srážky činí 63 mm. Doporučujeme si vzít s sebou oblečení vhodné na střídání teplejšího a chladnějšího počasí a na deštivé dny nezapomeňte na deštník.

Počasí říjen

Pokud plánujete cestu do Belfastu v říjnu, měli byste si připravit teplé oblečení. Průměrná teplota přes den v tomto měsíci dosahuje pouze 13 °C a běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 7 °C. Navíc, průměrná rychlost větru v říjnu je 26 km/h, což zvyšuje chladnější pocit. Očekávejte také vyšší srážky, které se pohybují okolo 80 mm. Počasí může být v této oblasti velmi proměnlivé, takže se připravte na různé podmínky.

Počasí listopad

Pokud se chystáte navštívit Belfast v listopadu, buďte připraveni na mírně chladné počasí. Běžná teplota přes den dosahuje 10°C, zatímco běžná teplota přes noc klesá na 5°C. Průměrná rychlost větru je 28 km/h a srážky dosahují 72 mm. Pokud se rozhodnete navštívit město v tomto období, nezapomeňte si přibalit teplejší oblečení a deštník. 

Počasí prosinec

Pokud plánujete svou návštěvu města Belfast v prosinci, připravte se na chladnější počasí. Běžná teplota přes den je 8 °C a teplota přes noc klesá na 3 °C. Průměrná rychlost větru je 29 km/h a srážky dosahují 68 mm. Takže si nezapomeňte vzít s sebou dostatek teplých vrstev a deštník, abyste se ochránili před případným deštěm.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Belfastu, jste na správném místě. Na následujícím grafu můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik následujících dní. Pokud chcete získat více detailů, jako například východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte prosím na obrázek.
Aktuální i dlouhodobá předpověď počasí doporučujeme zkontrolovat na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Počasí je vhodné možné také zkontrolovat přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší obrázek o tom jaké očekávat počasí můžete srovnat s grafem počasí pro Prahu.

"Plánujete navštívit Belfast plný historie?" Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
8 °C 3 °C
Únor
8 °C 2 °C
Březen
10 °C 3 °C
Duben
12 °C 4 °C
Květen
14 °C 6 °C
Červen
17 °C 9 °C
Červenec
18 °C 11 °C
Srpen
18 °C 11 °C
Září
16 °C 10 °C
Říjen
13 °C 7 °C
Listopad
10 °C 5 °C
Prosinec
8 °C 3 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Belfast

Pokud plánujete návštěvu Belfastu, nejlepší období je mezi červnem a zářím. Teploty v těchto měsících se pohybují od 14 °C do 21 °C, což je ideální pro prohlídku města. V tuto dobu je také nižší riziko srážek a rychlost větru je mírnější. Pokud přesto volíte návštěvu mimo tuto dobu, nezapomeňte si přibalit teplejší oblečení a deštník, jelikož počasí je méně předvídatelné.

Jaké je počasí v destinaci Belfast během léta?

Pokud se chystáte navštívit Belfast během letních měsíců, můžete očekávat příjemné teploty. V červnu dosahují průměrné teploty nejteplejších dnů až 22°C, ale v noci se teploty stále pohybují kolem 17°C. Červenec a srpen pak přinášejí běžné denní teploty okolo 18°C a noční teploty 11°C a 10°C. Se srážkami kolem 75 mm a 81 mm v těchto měsících se ale připravte na občasný déšť. Pokud se tedy chystáte do Belfastu v létě, nezapomeňte si přibalit i nějakou lehčí pláštěnku pro případné přeháňky.

Jaké je počasí v destinaci Belfast během zimy?

Pokud plánujete cestu do Belfastu během zimy, můžete očekávat chladné a vlhké počasí. V lednu a únoru je průměrná teplota přes den kolem 8 °C s průměrnými rychlostmi větru dosahujícími až 30 km/h. Teploty v nejteplejších dnech jsou kolem 12°C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 3 °C.

Jaké jsou běžné teploty v Belfastu v průběhu roku?

V lednu je běžná teplota přes den 8 °C a přes noc 3 °C, v červenci pak přes den okolo 18 °C a přes noc kolem 11 °C. Nejteplejší měsíce jsou červen a červenec, kdy průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje 22-23 °C. Nejchladněji je v listopadu a prosinci, kdy běžná teplota přes den klesá k 8 °C a přes noc k 3 °C.

Kolik srážek můžu očekávat v Belfastu během léta?

V Belfastu je průměrné množství srážek přibližně 60 - 80 mm měsíčně. To znamená, že i v létě byste měli očekávat určité množství srážek. Nejsuššími jsou červen a srpen s průměrnou srážkovou hodnotou 69 a 75 mm.

Jaká je rychlost větru v Belfastu v průběhu roku?

V průměru je rychlost větru v Belfastu kolem 20-30 km/h, přičemž největrnější je listopad a prosinec s průměrnou rychlostí větru kolem 28-29 km/h. Nejméně větrné jsou červen a červenec s průměrnou rychlostí kolem 17-18 km/h.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz