Bournemouth

Počasí Bournemouth - všechny informace

Plánujete cestu do Bournemouth? Zjistěte vše o typickém počasí na naší stránce. Přečtěte si podrobnosti o počasí, ať už poletíte v létě nebo v zimě.

Počasí v Bournemouthu

Pokud se chystáte navštívit Bournemouth, je důležité mít na paměti charakteristické počasí tohoto pobřežního města. Teploty se zde v průměru pohybují kolem 10-20 °C, nicméně různé měsíce přináší různé změny počasí. Zde se podíváme na průměrné teploty, srážky a rychlost větru v průběhu jednotlivých měsíců, abychom vám pomohli při plánování vaší cesty do Bournemouthu.

Kdy vyrazit do Bournemouthu

Pokud se chystáte na cestu do města Bournemouth, mějte na paměti, že zimní měsíce mohou být chladné a deštivé. V lednu se běžná denní teplota pohybuje okolo 8 stupňů Celsia s nočními teplotami kolem 3 stupňů. Průměrná rychlost větru v lednu dosahuje 25 km/h a srážky se pohybují okolo 77 mm. Nejteplejší měsíce jsou červen a červenec s běžnými teplotami přes den okolo 22 stupňů Celsia. Nicméně, ani tyto měsíce nejsou bez srážek, s průměrnými srážkami kolem 51 a 57 mm. Pokud plánujete cestovat do Bournemouthu, mějte na paměti tyto klimatické podmínky a přizpůsobte své oblečení a plány podle nich.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do Bournemouthu? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud se chystáš navštívit Bournemouth v lednu, očekávej chladné počasí s průměrnou denní teplotou kolem 8 °C a noční teplotou okolo 3 °C. Nejteplejší dny průměrně dosahují teplot až 12 °C. Průměrná rychlost větru v lednu je 25 km/h a srážky se pohybují kolem 77 mm. Doporučujeme tedy přibalit si teplené oblečení a deštník.

Počasí únor

Pokud plánujete cestovat do Bournemouth v únoru, očekávejte běžnou teplotu přes den 9 °C a běžnou teplotu přes noc 2 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech by měla být 13 °C, což znamená, že se můžete těšit na několik příjemných dní. Rychlost větru během tohoto měsíce se pohybuje kolem 25 km/h, což může být dostatečně vysoká rychlost, aby překazila plány na plážový den. Srážky se průměrně pohybují kolem 57 mm, takže byste měli být připraveni na déšť, ale nic nadměrného.

Počasí březen

Pokud plánuješ návštěvu města Bournemouth v březnu, můžeš se těšit na běžnou teplotu přes den kolem 11 °C, ale pokud tě zajímají nejteplejší dny, tak se můžeš těšit na průměrnou teplotu 16 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje okolo 3 °C. Rychlost větru v průměru činí 22 km/h, a srážky dosahují průměrné hodnoty 54 mm. Nezapomeň si tedy s sebou sbalit dostatečně teplé oblečení a deštník, abys byl na všechny případné přeháňky připraven.

Počasí duben

Pokud plánuješ cestovat do Bournemouth v dubnu, můžeš se těšit na příjemné běžné teploty přes den kolem 14°C. V nejteplejších dnech by se mohlo dostat až na 20°C, což je ideální pro procházky po pláži. Teploty přes noc se pohybují okolo 4°C, takže je dobré si vzít i nějaký teplejší kousek oblečení. Rychlost větru je na poměrně dobré úrovni s průměrem 20 km/h. Můžeš se také připravit na srážky, které dosahují 62 mm. Bournemouth v dubnu nabízí příjemné a teplé počasí, je tedy ideální čas k návštěvě!

Počasí květen

Květen je v Bournemouthu krásný měsíc s běžnou teplotou přes den 17 °C a průměrnou teplotou v nejteplejších dnech až 24 °C. Noční teploty se pohybují okolo 7 °C a průměrná rychlost větru je 18 km/h. Srážky jsou v tomto měsíci nižší, průměrně pouze 53 mm. Pokud chceš navštívit Bournemouth, květen je ideální měsíc pro poznávání města a pobyt na pláži.

Počasí červen

Červen je v Bournemouthu jedním z nejteplejších měsíců, kdy se teploty během dne pohybují kolem 26 °C. Průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje až 28 °C, zatímco běžná teplota během noci se drží okolo 11 °C. Průměrná rychlost větru je v tomto období poměrně nízká, a to kolem 16 km/h, takže se dá očekávat příjemné počasí bez větších problémů s vítr. Srážky v červnu jsou průměrné a dosahují hodnoty 51 mm.

Počasí červenec

Pokud se chystáte navštívit Bournemouth v červenci, můžete očekávat běžnou denní teplotu kolem 22 °C a průměrnou teplotu v nejteplejších dnech kolem 28 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 11 °C. Průměrná rychlost větru je 16 km/h a srážkové úhrny se pohybují okolo 51 mm. Můžete si tedy užívat slunečného počasí a příjemné teploty. Nezapomeňte si ale přibalit i lehčí oblečení a opalovací krém.

Počasí srpen

Pokud se chystáš navštívit Bournemouth v srpnu, očekávej běžnou teplotu přes den kolem 22 °C a během nejteplejších dnů i více než 28°C. Noční teploty budou v průměru 12 °C. Průměrná rychlost větru se bude pohybovat kolem 16 km/h. Srážky v srpnu dosahují průměru 57 mm. Bude to ideální měsíc pro koupání v moři a pro pobyt na pláži. Nezapomeň si s sebou vzít sluneční krém a připravit se na vysoké teploty.

Počasí září

Pokud se chystáte navštívit Bournemouth v září, očekávejte teplotu kolem 20 °C přes den a 10 °C v noci. Průměrná rychlost větru v tomto měsíci činí 17 km/h, což značí mírný vánek. Srážky se pohybují kolem 47 mm, což znamená, že by mohlo být vlhko, a proto je vhodné si zabalit pláštěnku v případě deště.

Počasí říjen

Pokud plánuješ cestu do Bournemouth v říjnu, budeš potřebovat teplejší oblečení. Běžná teplota přes den činí 16 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech je 21 °C. Běžná teplota přes noc klesne na 8 °C. Průměrná rychlost větru nás velmi neohrožuje, s 20 km/h to není nic extrémního. Co se srážek týče, říjen bývá v Bournemouth deštivým měsícem a můžeš se těšit na 81 mm srážek. Doporučujeme proto zabalit si deštník a vhodné boty.

Počasí listopad

Pokud plánujete cestu do Bournemouth v listopadu, je dobré se připravit na chladnější počasí. Běžná teplota přes den je kolem 11 °C, což může být pro někoho poněkud nepříjemné. Běžná teplota přes noc se pohybuje okolo 5 °C, takže nezapomeňte si přibalit teplejší oblečení. Průměrná rychlost větru v listopadu dosahuje 21 km/h, takže budete cítit chladný vánek. Pokud jde o srážky, v listopadu se očekává kolem 74 mm srážek. V každém případě si přibalte deštník, protože během listopadu v Bournemouth není neobvyklé, že prší.

Počasí prosinec

Pokud plánujete cestu do Bournemouth v prosinci, mějte na paměti, že bude chladno. Běžná teplota přes den činí pouhých 9 °C a běžná teplota přes noc klesá na 3 °C. Průměrná rychlost větru dosahuje 24 km/h a srážky mohou dosáhnout až 79 mm. Nicméně, pokud máte rádi zimní atmosféru a ozvěny Vánoc, bude pro vás Bournemouth příjemným místem k návštěvě. Nezapomeňte si vzít teplé oblečení a obuv, abyste se mohli pohodlně procházet po nábřeží a užívat si vánoční výzdobu. Být dobře připraven na zimní počasí během návštěvy Bournemouth v prosinci je klíčem k prožití pohodové dovolené.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Bournemouthu, jste na správném místě. Na následujícím grafu můžete vidět denní a noční teploty pro dnešek a následující dny. Pokud chcete získat více informací, jako například časy východu a západu slunce, vlhkost, rychlost větru, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, klikněte na obrázek níže.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestování do útulného Bournemouthu v Spojeném království? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
8 °C 3 °C
Únor
9 °C 2 °C
Březen
11 °C 3 °C
Duben
14 °C 4 °C
Květen
17 °C 7 °C
Červen
20 °C 9 °C
Červenec
22 °C 11 °C
Srpen
22 °C 12 °C
Září
20 °C 10 °C
Říjen
16 °C 8 °C
Listopad
11 °C 5 °C
Prosinec
9 °C 3 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Bournemouthu

Pokud plánujete návštěvu města Bournemouth, nejlepší období k návštěvě je bezesporu květen a červenec. V těchto měsících dosahuje průměrná teplota přes den 17-22 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech až 28 °C. Většina návštěvníků si užívá slunce na pláži a vodní aktivity, neboť srážky v těchto měsících jsou minimální. Nicméně, pokud preferujete méně rušná období, může být dobrým výběrem i březen či září, kdy jsou teploty příjemné a narazíte na méně turistů. V měsících lednu a prosince je nejchladněji (běžná teplota přes den 8-9 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech až 13 °C), takže pokud nemusíte, raději se vyhněte tomuto období.

Jaké je počasí v Bournemouthu během léta?

Pokud se chystáte navštívit Bournemouth během letních měsíců, můžete očekávat příjemné teploty a minimální srážky. Průměrná teplota v nejteplejších červencových a srpnových dnech dosahuje 28 °C, což je ideální pro koupání a slunění na plážích. Běžná teplota přes den během těchto měsíců je kolem 22 °C, zatímco běžná teplota přes noc se pohybuje mezi 11-12 °C. Průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 16 km/h. Připravte se však na úspěšnou dovolenou v Bournemouthu s dostatkem slunečního krému a ochranou před slunečními paprsky.

Jaké je počasí v Bournemouthu během zimy?

Během zimy se v Bournemouthu očekávají poměrně chladné teploty. V lednu a v prosinci se běžná denní teplota pohybuje kolem 8 - 9 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech nepřesahuje 13 °C. Noční teploty v těchto měsících klesají na přibližně 3 °C. S srážkami je nutné také počítat, neboť ty v průměru dosahují až 79 mm v prosinci. Všechny informace by měly být brány v úvahu při plánování cesty do Bournemouthu během zimních měsíců.

Jaká je teplota moře v Bournemouthu?

Pokud se chystáte navštívit Bournemouth během zimy, mějte na paměti, že teploty se pohybují kolem 8 stupňů Celsia přes den a klesají na 3 stupně Celsia v noci v lednu. V únoru se teploty mírně zvyšují, s běžnou teplotou přes den 9 stupňů Celsia a 2 stupně Celsia přes noc. Průměrná rychlost větru zůstává kolem 25 km/h v obou měsících. Může být také dostatečné množství srážek, s 77 mm v lednu a 57 mm v únoru. Doporučujeme, aby jste si přinesli dostatečně teplé oblečení a deštník, aby ste byli na cestě připraveni na případné nepříznivé podmínky počasí.

Jaké jsou běžné teploty v Bournemouthu v průběhu roku?

Bournemounth v lednu nabízí průměrnou teplotu přes den 8 °C a průměrnou rychlost větru 25 km/h. V srpnu je to pak 22 °C s průměrnou rychlostí větru 16 km/h. Běžná teplota přes den se zvyšuje postupně z ledna na duben, nejvyšší teploty jsou pak v červnu a červenci, kdy může přes den být i 28 °C.

Kolik srážek se očekává v jednotlivých měsících v Bournemouthu?

Celkové množství srážek v Bournemouthu se pohybuje mezi 47 mm v září a 81 mm v říjnu. Lednové srážky dosahují 77 mm, březnové 54 mm a v srpnu a prosinci pak 57 a 79 mm.

Jaká je průměrná teplota v nejteplejších dnech?

Průměrná teplota v nejteplejších dnech se pohybuje od 12 °C v lednu až po 28 °C v červenci. Měsíce květen a červen potom nabízejí průměrné teploty v nejteplejších dnech kolem 24-26 °C.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz