Bournemouth

Průvodce Bournemouth

Co vidět v Bournemouthu. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Bournemouth

Bournemouth je přímořské město na jihu Anglie, které se nachází na dlouhém Jurském pobřeží. Celá oblast Jurského pobřeží je zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO a rozhodně stojí za návštěvu. Dlouhé písčité pláže, nádherné parky a přístaviště. Nabízí se tu výlety do okolí, např. do Salisbury, do lázeňského města Bath či na Stonhenge. Nachází se zde také přírodní oblouk Durdle Door, zátoka u Lulworth Cove nebo ostrov Isle of Portland.

Evropa
Spojené královstvíSpojené království

Co vidět v Bournemouthu

Bournemouth Pier
 

Bournemouth Pier

Bournemouth Pier je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Bournemouthu. Nachází se na pobřeží Anglického kanálu a nabízí návštěvníkům širokou škálu zábavy. Procházejte se po dlouhém mole, navštivte restaurace, kavárny a obchody. Pokud hledáte adrenalin, můžete si zahrát na nejmodernějším laserovém hřišti v Evropě nebo se projet na nejvyšší skluzavce na pobřeží. Bournemouth Pier je ideálním místem pro celodenní výlet s rodinou nebo přáteli.

Oceanarium
 

Oceanarium

Vstupte do fascinujícího světa podmořského života v Oceanáriu v Bournemouthu. Prozkoumejte různé ekosystémy, od tropických korálových útesů po arktické vody. Uvidíte neuvěřitelnou diverzitu ryb, žraloků, želv, chobotnic a dalších mořských tvorů. Oceanárium je perfektní pro rodiny s dětmi i pro milovníky přírody. Navštivte toto jedinečné místo a prožijte nezapomenutelný zážitek!

Hengistbury Head Visitor Centre
 

Hengistbury Head Visitor Centre

Návštěvnické centrum Hengistbury Head v Bournemouthu nabízí fascinující výlet do minulosti. Procházejte se po archeologických nalezištích a poznejte historii této oblasti. Vychutnejte si nádherný výhled na záliv Christchurch a přírodu v okolí. Toto místo je ideální pro milovníky historie a přírody. Navštivte návštěvnické centrum Hengistbury Head a zažijte nezapomenutelný zážitek!

Detail of Bournemouth Pier and crowded beach.
 

Bournemouth Beach

Pláž Bournemouth je jednou z nejkrásnějších pláží v Anglii. Svojí dlouhou písečnou pláží a azurovým mořem přitahuje turisty z celého světa. Na pláži najdete mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční anglickou snídani nebo odpočinout s osvěžujícím drinkem. Přijďte si užít slunce a krásný výhled na okolní krajinu.

Boscombe Pier
 

Boscombe Pier

Boscombe Pier je ideálním místem pro romantickou procházku a pozorování nádherných západů slunce. Tento malebný molo je oblíbeným místem pro surfaře a rybáře. Užijte si výhled na oceán a ochutnejte místní speciality v některém z okolních restaurací. Boscombe Pier je skvělou volbou pro rodinný výlet nebo relaxaci s přáteli.

Bournemouth - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1155 km
Nejbližší letiště BOH
7 km od centra
Přímý let
~ 1h 42min
Spojené království Spojené království
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
BOH
Bournemouth
BournemouthBournemouth PierOceanariumHengistbury Head Visitor CentreDetail of Bournemouth Pier and crowded beach.Russell Cotes Art Gallery & MuseumBoscombe PierAdventure WonderlandBournemouth Aviation MuseumLower GardensBoscombe Chine GardensBournemouth Natural Science SocietyChristchurch Priory

Počasí jaro

Březen
Max: 11 °C
Min: 3 °C
Duben
Max: 14 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 17 °C
Min: 7 °C

Počasí léto

Červen
Max: 20 °C
Min: 9 °C
Červenec
Max: 22 °C
Min: 11 °C
Srpen
Max: 22 °C
Min: 12 °C

Počasí podzim

Září
Max: 20 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 16 °C
Min: 8 °C
Listopad
Max: 11 °C
Min: 5 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 9 °C
Min: 3 °C
Leden
Max: 8 °C
Min: 3 °C
Únor
Max: 9 °C
Min: 2 °C

Letiště obsluhující Bournemouth

Letiště poblíž Bournemouthu

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

korfu
🌴 Dovolená
👌 9 280 Kč
Pisa
Sardinie
milan
🤘 Multi-city
🔥 2 154 Kč
Turín
✨ Prodloužený víkend
🔥 1 086 Kč
sal
🌴 Dovolená
🔥 13 990 Kč
Pohled na Athény
santorini
🤘 Multi-city
🤩 2 469 Kč
Marseille
⏰ Last minute
👍 886 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz