Cardiff průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Cardiff

Cardiff je hlavní a největší město Walesu, které se může pochlubit bohatou historií a kulturou. Navštivte Cardiff Castle, opevnění z římských dob, které bylo později přeměněno na nádherný gotický palác. Zavítejte do Bute Parku, rozlehlé zelené plochy, ideální pro odpočinek a piknik. Pro nákupy se vydejte do středověkých arkád, které město proslavily. Nezapomeňte navštívit také Wales Millennium Centre, ikonickou budovu, ve které se konají kulturní akce, či dokov pro Cardiff Bay, kde ochutnáte tradiční waleskou kuchyni.

Spojené královstvíSpojené království

Co vidět

St. Fagans National Museum of History
 

St. Fagans National Museum of History

Navštivte Národní muzeum historie St. Fagans a prozkoumejte velšskou historii a kulturu. Nachází se v krásné přírodě a nabízí autentické stavby a expozice, které přibližují život na venkově i ve městech. Muzeum je ideální pro rodiny s dětmi i pro jednotlivce, kteří chtějí poznat více o Velšské historii. Vstupné je zdarma a muzeum je otevřeno po celý rok.

Cardiff Castle
 

Cardiff Castle

Cardiff Castle je impozantní středověká pevnost nacházející se v centru města Cardiff. Původně postavený Římany a později přestavěný Normany, zámek nabízí návštěvníkům fascinující historickou prohlídku. Pokud si chcete užít nádherný výhled na město, vystupte na vrchol věže a nechte se okouzlit panoramatickým výhledem. Cardiff Castle je nejlepší způsob, jak poznat historii a kulturu Walesu.

Techniquest
 

Techniquest

Techniquest je interaktivní muzeum vědy v Cardiffu. Nabízí návštěvníkům příležitost objevovat a zkoumat různé vědecké koncepty a principy v zábavném a přístupném prostředí. Muzeum je ideální pro rodiny s dětmi, kteří se chtějí dozvědět více o světě kolem nás. Vstupné je velmi přijatelné a muzeum je snadno dostupné z centra města.

Llandaff Cathedral
 

Llandaff Cathedral

Llandaffská katedrála je krásnou stavbou v historickém centru Cardiffu. Katedrála byla postavena v 12. století a nabízí návštěvníkům nádhernou architekturu a umělecká díla. Navštivte interiér katedrály, kde se nacházejí hrobky a památníky významných osobností. Prozkoumejte okolní zahrady a užijte si klidnou atmosféru tohoto místa. Vstup do katedrály je zdarma, ale darujte na její další záchranu.

Castell Coch
 

Castell Coch

Castell Coch je pohádkový zámek v blízkosti Cardiffu. Jeho výzdoba a architektura vás okouzlí, stejně jako krásné výhledy na okolí. Zámek byl postaven v 19. století a dnes slouží jako muzeum. Navštivte ho a prozkoumejte jeho historii a legendy, které se kolem něj v průběhu let vytvořily. Určitě nebudete litovat!

National Museum Cardiff
 

National Museum Cardiff

Národní muzeum v Cardiffu je fascinující instituce, která se pyšní sbírkou umění, přírodní historií a archeologií. Zde můžete objevit velkolepé artefakty z celého Walesu a z celého světa. Muzeum nabízí mnoho interaktivních výstav a aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií. Navštivte Národní muzeum v Cardiffu a objevte fascinující svět historie a umění!

Cardiff - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1244 km
Nejbližší letiště CWL
14 km od centra
Přímý let
~ 1h 49min
Spojené království Spojené království
Časový posun proti ČR
-1h
Obsluhující letiště
CWL
CardiffSt. Fagans National Museum of HistoryCardiff CastleTechniquestLlandaff CathedralCastell CochNational Museum CardiffWales Millennium CentreBute ParkRoath ParkCardiff Bay BarrageAlexandra GardensPrincipality Stadium

Počasí jaro

Březen
Max: 11 °C
Min: 3 °C
Duben
Max: 13 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 17 °C
Min: 7 °C

Počasí léto

Červen
Max: 19 °C
Min: 9 °C
Červenec
Max: 21 °C
Min: 11 °C
Srpen
Max: 21 °C
Min: 11 °C

Počasí podzim

Září
Max: 19 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 15 °C
Min: 8 °C
Listopad
Max: 11 °C
Min: 5 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 9 °C
Min: 3 °C
Leden
Max: 8 °C
Min: 3 °C
Únor
Max: 9 °C
Min: 2 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

výhled na Barcelonu z parku Guell
🌴 Dovolená
😎 12 250 Kč
Kodan - Nyhavn
Gdaňsk
Riga
🤘 Multi-city
👍 2 136 Kč
Edinburgh- výhled
✈️ Zpátečka
🚀 1 054 Kč

Skotsko během jara

Spojené království
Před 23 hodinami
Zadar, Chorvatsko
✈️ Zpátečka
🎉 1 142 Kč
Ibiza
✈️ Zpátečka
🔥 1 167 Kč

Jarní letenky na Ibizu

Španělsko
Před 46 hodinami
londyn
dublin - ulice v centru města
🤘 Multi-city
💣 1 750 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz