Počasí Cardiff - všechny informace

Plánujete cestu do Cardiffu? Informujte se o typickém počasí na naší stránce a vyhněte se nevydařeným výletům. Vše co potřebujete vědět.

Počasí Cardiff

Pokud plánujete cestu do jednoho z největších měst Velké Británie, konkrétně do Cardiffu, je důležité se předem podívat na místní klima. Počasí zde se liší v průběhu roku a může ovlivnit vaše plány a aktivity. Proto jsme pro vás připravili přehledný průvodce po měsících, který vám ukáže, jaké teploty, srážky a rychlost větru můžete očekávat v průběhu celého roku.

Kdy vyrazit do

Pokud se chystáte navštívit město Cardiff, dejte pozor na počasí. Leden a únor jsou nejchladnější měsíce s běžnou teplotou přes den kolem 8 a 9 °C a průměrnou rychlostí větru okolo 24-25 km/h. Srážky jsou také časté s průměrným srážkovým úhrnem 61-80 mm. Březen a duben přinášejí mírné zlepšení s teplotou kolem 11-13 °C a nižší rychlosti větru okolo 19-22 km/h. Květen a září jsou obvykle nejstabilnější s běžnou teplotou přes den kolem 17-19 °C a průměrnou rychlostí větru okolo 16 km/h. Červen a červenec jsou nejteplejší měsíce s běžnou teplotou přes den kolem 21 °C a průměrnou rychlosti větru okolo 16 km/h. V říjnu a listopadu se opět ochlazuje, s běžnou teplotou kolem 11-15 °C a rychlosti větru okolo 19-20 km/h. Prosinec je nejchladnějším měsícem s běžnou teplotou přes den pouze 9 °C. Na základě těchto dat si rozmyslete, kdy je pro vás nejvhodnější návštěva města Cardiff a přizpůsobte si vybavení dle počasí daného období.

Počasí v jednotlivých měsících

Máte letenky nebo plánujete cestu do destinace Cardiff? Máme pro tebe přehledně připravené všechny informace o počasí.

Počasí leden

Pokud plánujete návštěvu Cardiffu v lednu, počítejte s běžnou teplotou přes den kolem 8°C a běžnou teplotou přes noc okolo 3°C. V nejteplejších dnech se průměrná teplota vyšplhá až na 12°C. Rychlost větru v průměru dosahuje 25 km/h. Dále se připravte na srážky, které se v lednu v Cardiffu pohybují kolem 80 mm.

Počasí únor

Pokud plánujete cestu do Cardiffu v únoru, očekávejte mírně chladnější počasí než v předchozím měsíci. Běžná teplota přes den dosahuje 9 °C, což by Vám mělo umožnit procházet se venku a užívat si krásné britské architektury. Nejteplejší dny v únoru mohou nabízet až 13 °C, takže si můžete přivstat a prožít více času venku. Běžná teplota přes noc se sníží na 2 °C, takže byste měli být připraveni na chladnější noci a použít vhodné oblečení. Průměrná rychlost větru je 24 km/h, což může přinést další pocit chladu. Srážky v únoru činí 61 mm, takže nepočítejte s příliš slunečným počasím.

Počasí březen

Pokud se chystáš na cestu do Cardiffu v březnu, počítej s běžnou teplotou přes den kolem 11 °C a běžnou teplotou přes noc kolem 3 °C. Průměrná rychlost větru se pohybuje kolem 22 km/h, což může být mírně větrno. Průměrně by se měly objevit srážky v celkové výši 57 mm, takže si připrav vhodné oblečení a nepromokavou obuv. Naštěstí v nejteplejších dnech by se měla teplota vyšplhat až na 17 °C, takže se určitě máš na co těšit!

Počasí duben

Pokud chceš navštívit Cardiff v dubnu, očekávej běžnou teplotu přes den kolem 13°C a průměrnou rychlost větru 19 km/h. Naštěstí srážky v tomto měsíci nejsou příliš intenzivní, s celkovým množstvím srážek 61 mm. Pokud máš rád(a) teplé počasí, nezapomeň, že průměrná teplota v nejteplejších dubnových dnech dosahuje až 20°C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 4°C.

Počasí květen

Pokud se chystáš do Cardiffu v květnu, můžeš se těšit na poměrně příjemné počasí. Běžná teplota přes den je příjemných 17 °C a v nejteplejších dnech může dosáhnout až 24 °C. Běžná teplota přes noc se zvyšuje na 7 °C. Rychlost větru je 17 km/h a srážky dosahují 58 mm. Bude to ideální čas pro prohlídku města a pro vycházkové túry. Nezapomeň si s sebou vzít lehké oblečení a deštník pro případné přeháňky.

Počasí červen

Pokud se chystáte do Cardiffu v červnu, připravte se na teplejší počasí. Běžná teplota přes noc dosahuje 19 °C a průměrná teplota v nejteplejších dnech dosahuje až 26 °C. Průměrná rychlost větru je 16 km/h a srážky se obvykle pohybují kolem 52 mm. Připravte se tedy na slunečné a teplé dny, ale nezapomeňte si s sebou vzít i deštník, protože srážky jsou stále pravděpodobné.

Počasí červenec

Pokud se chystáte do města Cardiff v červenci, počítejte s běžnou teplotou přes den okolo 21 °C a průměrnou teplotou v nejteplejších dnech až 28 °C. Běžná teplota přes noc se pohybuje kolem 11 °C. Průměrná rychlost větru zůstává podobná v celé letní sezóně okolo 16 km/h. Pokud jde o srážky, červenec je stejně jako červen charakteristický nízkými srážkovými úhrny, které dosahují kolem 52 mm. Mějte to na paměti při balení svých věcí na dovolenou a plánování svých aktivit na volném čase v tomto měsíci.

Počasí srpen

Pokud plánujete návštěvu města Cardiff v srpnu, očekávejte běžnou teplotu přes den 21 °C a přes noc 11 °C. Průměrná rychlost větru bývá kolem 16 km/h a srážky dosahují 55 mm, což může způsobit deštivé počasí. Pokud preferujete teplejší počasí, v nejteplejších dnech srpna se můžete těšit na průměrné teploty kolem 28 °C.

Počasí září

Pokud se chystáte do Cardiffu v září, připravte se na mírnější podmínky. Běžná teplota přes den dosahuje 19 °C, zatímco průměrná teplota v nejteplejších dnech je 26 °C. Teplota přes noc klesá na 10 °C. Průměrná rychlost větru v září je 16 km/h. Srážky jsou poměrně nízké, ale stále se můžete setkat s deštivými dny, kdy průměrně spadne 48 mm srážek. Nezapomeňte si tedy vzít s sebou oblečení na různé počasí a deštník.

Počasí říjen

Pokud se chystáš navštívit Cardiff v říjnu, počítej s mírně chladnějším počasím. Běžná teplota přes den dosahuje 15 °C a běžná teplota přes noc klesá na 8 °C. Nejteplejší dny se mohou dostat až na 22 °C. Naopak průměrná rychlost větru je v říjnu vyšší a dosahuje 19 km/h. Srážky jsou největší v říjnu a mohou dosáhnout až 77 mm. Doporučujeme si s sebou vzít vhodné oblečení a nezapomenout na deštník.

Počasí listopad

Pokud plánujete návštěvu Cardiffu v listopadu, můžete očekávat průměrnou denní teplotu kolem 11 °C a nocní teploty okolo 5 °C. Nejteplejší dny v listopadu nabídnou průměrnou teplotu okolo 16 °C. Průměrná rychlost větru v listopadu dosahuje rychlosti 20 km/h. Průměrné srážky v listopadu jsou okolo 72 mm. Není to nejteplejší období v roce, ale pokud se na návštěvu dobře připravíte, můžete si užít to, co město nabízí.

Počasí prosinec

Pokud se chystáš cestovat do Cardifu v prosinci, připrav se na chladnější počasí. Průměrná teplota přes den dosahuje pouze 9 °C a v noci klesá na 3 °C. Nejteplejší dny mají průměrnou teplotu 13 °C, takže teplejší oblečení je nezbytností. Rychlost větru činí průměrně 23 km/h a srážky bývají kolem 85 mm, což znamená, že s sebou musíš mít i deštník nebo pláštěnku. Pokud se chceš vydat na procházku nebo navštívit místní atrakce, nezapomeň na pohodlné a teplé boty. Buď připraven na chladnější počasí a vybav se vhodným oblečením a vybavením.

Aktuální počasí

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Cardiffu, jste na správném místě. Na grafu níže můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik následujících dní. Pokud potřebujete více informací, můžete si rozkliknout obrázek a získat větší detail jako například východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek.
Aktuální i dlouhodobou předpověď počasí najdete také na stránkách Accuweather nebo Weather.com. Aktuální počasí také najdete přímo na Googlu.

Graf teplot během roku

Pro lepší představu, jaké počasí v destinaci očekávat, nabízíme srovnání s grafem počasí pro Prahu.
Plánujete cestu do úchvatného Edinburghu? Pak se vám určitě bude hodit ubytování za akční ceny!

Tabulka teplot během roku

Měsíc Průměrná maximální teplota Průměrná minimální teplota
Leden
8 °C 3 °C
Únor
9 °C 2 °C
Březen
11 °C 3 °C
Duben
13 °C 4 °C
Květen
17 °C 7 °C
Červen
19 °C 9 °C
Červenec
21 °C 11 °C
Srpen
21 °C 11 °C
Září
19 °C 10 °C
Říjen
15 °C 8 °C
Listopad
11 °C 5 °C
Prosinec
9 °C 3 °C

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu destinace Cardiff

Pokud se chystáte navštívit britské město Cardiff, nejlepší dobu na cestu si můžete vybrat mezi květnem a zářím. Během tohoto období můžete očekávat příjemné teploty přes den okolo 17 až 21 stupňů Celsia a teploty přes noc kolem 7 až 11 stupňů Celsia. Rychlost větru v tomto období zůstává kolem 16 km/h a srážky se pohybují kolem 48 až 58 mm. Pokud preferujete chladnější počasí, můžete navštívit město během března či října, kdy jsou průměrné teploty nižší, ale srážky mohou být vyšší. V období ledna a prosince jsou teploty nejnižší, ale srážky mohou být vyšší a rychlost větru kolem 23 až 25 km/h.

Jaké je počasí v destinaci Cardiff během léta?

Pokud plánujete cestu do Cardiffu během léta, můžete očekávat příjemné a teplé počasí. Během června a července jsou průměrné teploty přes den kolem 21 °C, s nejteplejšími dny dosahujícími až 28 °C. Během srpna a září zůstávají teploty podobné, ale srážky mohou být o něco vyšší. Průměrná rychlost větru je během těchto měsíců kolem 16 km/h. Pokud si chcete užít pobyt v Cardiffu v letním období, nezapomeňte si balit lehčí oblečení a plážové doplňky pro návštěvu lokálních pláží.

Jaké je počasí v destinaci Cardiff během zimy?

Jestliže se chystáš na výlet do Cardiffu v zimě, můžeš očekávat chladné a vlhké počasí. Průměrné teploty v lednu a únoru se pohybují kolem 8-9 °C přes den a 2-3 °C v noci. Nejteplejší dny v lednu a únoru přinášejí průměrné teploty kolem 12-13 °C. Rychlost větru v tuto dobu roku dosahuje průměrných 23-25 km/h a srážky činí přibližně 60-80 mm měsíčně. Doporučujeme si s sebou vzít dostatečné oblečení a ochranné vybavení proti dešti a větru.

Jaké jsou běžné teploty v Cardiffu v průběhu roku?

Během ledna až března je běžná teplota přes den kolem 10°C, s nejteplejšími dny okolo 17°C v březnu. Duben až červen nabízí běžné denní teploty okolo 16-21°C, s nejteplejšími dny až kolem 26°C v červnu. Červenec a srpen jsou mírně teplejší s běžnými teplotami kolem 21°C. V září a říjnu opět ubývají teploty, s běžnou denní teplotou kolem 15-19°C. V listopadu a prosinci je pak běžná denní teplota okolo 10°C.

Kolik srážek je v Cardiffu během roku?

Průměrný roční úhrn srážek v Cardiffu je 1157 mm. Nejvíc srážek připadá na zimní měsíce: prosinec s 85 mm a říjen s 77 mm. Zatímco nejmenší množství srážek spadne v červnu se 52 mm srážek.

Jaká je průměrná rychlost větru v Cardiffu?

Průměrná rychlost větru se pohybuje okolo 20 km/h během většiny roku, s nejvyššími rychlostmi okolo 25 km/h v lednu a s nejnižšími kolem 16 km/h v létě.
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz