Luanda - Church in Luanda, Angola. Cathedral of Archdiocese of Luanda

Luanda průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Luanda

Luanda je hlavní město Angoly, nabízející malebnou scenérii a bohatou kulturu. Toto africké město se může pochlubit plážemi, jako je Ilha do Cabo, kde si můžete vychutnat slunce a exotickou atmosféru. Návštěvníci by neměli vynechat Muzeum antropologie, pevnost São Miguel a historické centrum města. Pro milovníky dobrého jídla je zde široká nabídka tradičních angolských pokrmů a nezapomeňte ochutnat místního nápoje - Kizombu.

AngolaAngola

Co vidět

Fortaleza de São Miguel
 

Fortaleza de São Miguel

Fortaleza de São Miguel je historická pevnost v Luandě, která byla postavena portugalskými kolonisty v 16. století. Pevnost je významnou součástí historie Angoly a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat portugalskou koloniální architekturu. Z pevnosti se rovněž nabízí úchvatný výhled na město a okolní krajinu. Navštivte Fortaleza de São Miguel a prožijte jedinečnou cestu do minulosti Angoly.

Museum of Natural History
 

Museum of Natural History

Přírodovědné muzeum v Luandě je ideálním místem pro milovníky přírody. Muzeum nabízí pohled na bohatství africké fauny a flóry, včetně živých i vyhynulých druhů. Návštěvníci se mohou těšit na interaktivní výstavy a sbírky, které ukazují, jak se příroda vyvíjela a jak ovlivňuje naše životy. Přijďte a objevte krásy africké přírody v Přírodovědném muzeu v Luandě.

Museu da Moeda
 

Museu da Moeda

Museu da Moeda v Luandě je skvělým místem pro ty, kteří se zajímají o historii peněz. Muzeum ukazuje vývoj měn a platebních prostředků v Angole a zahrnuje vzácné mince a bankovky. Navštivte muzeum a prohlédněte si sbírku, která vás zavede do minulosti Angoly a jejích významných ekonomických událostí. Vstupné je velmi přijatelné a vaše návštěva pomáhá udržovat toto místo v dobrém stavu.

Ilha de Luanda
 

Ilha de Luanda

Ilha de Luanda je krásný ostrov, který se nachází nedaleko centra Luandy. Tento ostrov je oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele, kteří sem jezdí relaxovat a užívat si nádherné pláže. Na ostrově najdete také mnoho restaurací a barů, kde si můžete vychutnat skvělé jídlo a nápoje. Ilha de Luanda je ideálním místem pro strávení příjemného dne na slunci s rodinou a přáteli.

Avenida 4 de Fevereiro
 

Avenida 4 de Fevereiro

Avenida 4 de Fevereiro v Luandě je považována za jednu z nejkrásnějších tříd v Angole. Tato nádherná ulice je plná stromů a palm, které poskytují příjemný stín při procházení. Ulice je také obklopena množstvím obchodů, restaurací a kaváren, které nabízejí místní speciality. Avenida 4 de Fevereiro je skvělým místem pro procházku a prozkoumání města Luanda.

Igreja Nossa Senhora dos Remedios
 

Igreja Nossa Senhora dos Remedios

Navštivte Igreja Nossa Senhora dos Remedios v Luandě a objevte kousek historie tohoto města. Tato krásná kostelík se nachází v blízkosti centra a je obklopena místními obchůdky a kavárnami. Uvnitř kostela najdete úchvatné fresky a sochy. Je to skvělé místo pro klidnou chvíli a prohloubení vaší znalosti o místní kultuře a historii.

Luanda - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 6552 km
Nejbližší letiště LAD
6 km od centra
Přímý let
~ 7h 46min
Angola Angola
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
LAD
Luanda - Church in Luanda, Angola. Cathedral of Archdiocese of Luanda
Luanda - Church in Luanda, Angola. Cathedral of Archdiocese of LuandaFortaleza de São MiguelMuseum of Natural HistoryMuseu da MoedaIlha de LuandaAvenida 4 de FevereiroIgreja Nossa Senhora dos RemediosCidade AltaChurch of Carmokandengolé

Počasí jaro

Březen
Max: 33 °C
Min: 24 °C
Duben
Max: 33 °C
Min: 24 °C
Květen
Max: 33 °C
Min: 22 °C

Počasí léto

Červen
Max: 31 °C
Min: 19 °C
Červenec
Max: 28 °C
Min: 18 °C
Srpen
Max: 27 °C
Min: 18 °C

Počasí podzim

Září
Max: 29 °C
Min: 19 °C
Říjen
Max: 31 °C
Min: 21 °C
Listopad
Max: 32 °C
Min: 23 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 32 °C
Min: 23 °C
Leden
Max: 33 °C
Min: 23 °C
Únor
Max: 33 °C
Min: 23 °C

Letiště obsluhující město

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Nosy Be
🌴 Dovolená
😎 20 990 Kč
benatky
✈️ Zpátečka
👌 1 517 Kč
milan
Palma de Mallorca
🤘 Multi-city
🤩 2 552 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
🚀 2 015 Kč

Letní letenky do Kampánie

Itálie
Před 46 hodinami
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🔥 1 443 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz