Bandar Seri Begawan - Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque in Bandar Seri Begawan, Brunei Darussalam.

Bandar Seri Begawan průvodce

Co vidět, okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Bandar Seri Begawan

Bandar Seri Begawan je hlavní město Bruneje, které fascinuje svou exotickou atmosférou a pozoruhodnou architekturou. Toto město je bohaté na kulturní dědictví a nabízí návštěvníkům řadu zajímavostí. Nenechte si ujít mešitu Omar Ali Saifuddien s nádherným okolím a navštivte tradiční tržnici Tamu Kianggeh. Prozkoumejte hedvábnou stezku Kampung Ayer a relaxujte u řeky Sungai Brunei. Určitě nezapomeňte ochutnat místní kulinářské speciality.

BrunejBrunej

Co vidět

Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque
 

Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque

Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je jednou z největších mešit na světě a je symbolem islámu v Bruneji. Tato nádherná budova je postavena z bílého mramoru a zdobí ji zlaté kupole. Uvnitř naleznete krásné mozaiky a koberce. Vstup je povolen nevěřícím, ale musíte dodržovat určitá pravidla. Navštivte tuto mešitu a prohlédněte si krásu islámské architektury.

Taman Mahkota Jubli Emas
 

Taman Mahkota Jubli Emas

Taman Mahkota Jubli Emas je nádherný park v srdci Bandar Seri Begawanu. Jeho rozloha je více než 50 hektarů a nabízí úžasný výhled na město. Park je plný zeleně, květin a vodních prvků. Vstup do parku je zdarma a je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci po celodenním prozkoumávání města.

Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque
 

Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque

Mešita Sultána Omara Aliho Saifuddina je jednou z nejvýznamnějších mešit v jihovýchodní Asii. Nachází se v srdci Bandar Seri Begawanu, hlavního města Bruneje. Její elegantní bílá kopule a minarety jsou vidět z daleka. Uvnitř mešity najdete mnoho uměleckých děl a mozaikové detaily. Pro turisty je vstup zdarma a je to skvělé místo pro poznání brunejské kultury a náboženství.

Brunejské muzeum
 

Brunejské muzeum

Brunejské muzeum v Bandar Seri Begawanu je skvělým místem pro poznávání bohaté historie a kultury Bruneje. V muzeu najdete mnoho artefaktů, které ukazují život a tradice Bruneje, včetně krásných uměleckých děl a historických artefaktů. Vstup do muzea je zdarma a je otevřeno každý den kromě pondělí. Navštivte Brunejské muzeum a prohlédněte si tuto fascinující zemi zblízka.

Malay Technology Museum
 

Malay Technology Museum

Malajské muzeum technologií v Bandar Seri Begawan je skvělým místem pro poznání historie a kultury Bruneje. Muzeum nabízí přehled o tradičních řemeslech, jako jsou tkaní a zpracování dřeva, a také o moderních technologiích. Navštivte toto muzeum a objevte fascinující svět malajského lidu.

Placeholder image.
 

Gadong Night Market

Noční trh Gadong je skvělým místem pro ochutnávku místních specialit a nákup suvenýrů. Trh je plný života a nabízí širokou škálu produktů od oblečení až po potraviny. Můžete zde ochutnat tradiční jídla, jako jsou kari a ryby, a užít si atmosféru nočního trhu. Je to skvělá příležitost poznat místní kulturu a získat zážitky, které vás budou provázet celý život.

Bandar Seri Begawan - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 10334 km
Nejbližší letiště BWN
4 km od centra
Přímý let
~ 12h 5min
Brunej Brunej
Časový posun proti ČR
+7h
Obsluhující letiště
BWN
Bandar Seri Begawan - Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque in Bandar Seri Begawan, Brunei Darussalam.
Bandar Seri Begawan - Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque in Bandar Seri Begawan, Brunei Darussalam.Jame' Asr Hassanil Bolkiah MosqueTaman Mahkota Jubli EmasSultan Omar Ali Saifuddin MosqueBrunejské muzeumMalay Technology MuseumOmar Ali Saifuddien Mosque in the capital Bandar Sei Begawan, Brunei, at night.Interior of ther Royal Regalia Museum with sultan's gilded coronation cart and shields.The Brunei sultan's palace Istana Nurul Iman seen from Sungai Brunei.Tasek Lama Recreational ParkBrunei water village.Taman Arkeologi Kota Batu

Počasí jaro

Březen
Max: 30 °C
Min: 24 °C
Duben
Max: 31 °C
Min: 24 °C
Květen
Max: 31 °C
Min: 25 °C

Počasí léto

Červen
Max: 31 °C
Min: 25 °C
Červenec
Max: 31 °C
Min: 24 °C
Srpen
Max: 31 °C
Min: 25 °C

Počasí podzim

Září
Max: 31 °C
Min: 25 °C
Říjen
Max: 31 °C
Min: 24 °C
Listopad
Max: 30 °C
Min: 24 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 30 °C
Min: 24 °C
Leden
Max: 30 °C
Min: 24 °C
Únor
Max: 30 °C
Min: 24 °C

Letiště obsluhující město

Letiště poblíž

Vše, co budeš potřebovat na cestu.

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

Nosy Be
🌴 Dovolená
😎 20 990 Kč
benatky
✈️ Zpátečka
👌 1 517 Kč
milan
Palma de Mallorca
🤘 Multi-city
🤩 2 552 Kč
Neapol
✈️ Zpátečka
🚀 2 015 Kč

Letní letenky do Kampánie

Itálie
Před 46 hodinami
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🔥 1 443 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz