Praha

Průvodce Prahou

Co vidět v Praze. Okolní letiště, ubytování a akční letenky.

Praha

Praha je fascinující město s bohatou historií a nádhernou architekturou. Prohlédněte si Hradčany, kde naleznete Pražský hrad a katedrálu sv. Víta. Projděte se po Karlově mostě a navštivte Staroměstské náměstí s Orlojem. Nenechte si ujít židovské město Josefov a Václavské náměstí. Užijte si také posezení v příjemných kavárnách či ochutnejte české pivo v tradičních pivnicích. Praha vás nadchne svou atmosférou, která se snoubí s moderním ruchem a středověkým kouzlem.

Evropa
Česká republikaČeská republika

Co vidět v Praze

Pražský hrad
 

Pražský hrad

Pražský hrad je nejvýznamnější památkou Prahy a celé České republiky. Nachází se na skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou a je to největší starobylý hrad na světě. Hrad býval sídlem českých knížat a králů, a od roku 1918 slouží jako sídlo prezidenta republiky. Jeho architektura zahrnuje různé styly, od románského po gotický a 20. století.

Karlův most
 

Karlův most

Karlův most je středověký kamenný obloukový most přes řeku Vltavu. Jeho výstavba začala v roce 1357 za podpory krále Karla IV. a byla dokončena na počátku 15. století. Most nahradil starý Juditin most, postavený v letech 1158–1172, který byl vážně poškozen povodní v roce 1342. Tento nový most se původně nazýval Kamenný most nebo Pražský most, ale od roku 1870 je známý jako Karlův most. Až do roku 1841 byl Karlův most nejdůležitějším spojením mezi Pražským hradem a Starým Městem a okolními oblastmi.

Black-tailed prairie dog in Prague Zoo
 

Pražská zoo

Zoologická zahrada hlavního města Prahy se nachází v pražské čtvrti Troja na severu města. Byla otevřena v roce 1931. Zoo využívá přes 50 hektarů pro expozice. V zoo se chová přibližně 5 000 zvířat z 676 druhů, včetně 132 druhů ohrožených. Pražská zoo se neustále objevuje v žebříčkách jako jedna z nejlepších zoo na světě. Zoo výrazně přispěla k záchraně koně převalského.

Staroměstské náměstí
 

Staroměstské náměstí

Staroměstské náměstí je nejvýznamnějším náměstím v Praze, které nabízí historickou atmosféru a mnoho zajímavých památek. Náměstí se nachází v srdci Starého Města a je obklopeno mnoha historickými budovami, jako je Staroměstská radnice s orlojem, Týnský chrám a husitský kostel svatého Mikuláše. Na náměstí můžete také vidět pomník mistra Jana Husa a Mariánský sloup. Staroměstské náměstí je ideálním místem pro procházku a poznávání historie Prahy.

Strahovský klášter
 

Strahovský klášter

Strahovský klášter je nejstarším premonstrátským klášterem v Čechách V jeho prostorách se nachází slavná Strahovská knihovna a obrazárna, které stojí za návštěvu. Knihovna má krásný interiér s barevnými freskami a obrazárna představuje více než 1500 uměleckých děl, včetně sbírek rudolfinského, vlámského a italského malířství. Po roce 1989 začaly nákladné rekonstrukce, které stále pokračují.

Pražský orloj
 

Pražský orloj

Pražský orloj je jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Praze. Tyto středověké astronomické hodiny se nacházejí na jižní straně věže Staroměstské radnice a nabízí pohled na dvanáct apoštolů, kteří se objevují při odbíjení hodin. Orloj ukazuje čtyři různé časy, polohu nebeských těles a znamení na obloze. Je to nejstarší stále funkční astronomický ciferník na světě, který stojí za návštěvu pro všechny milovníky historie a astronomie.

Praha - stručný přehled

Vzdálenost od Prahy 1 km
Nejbližší letiště PRG
12 km od centra
Přímý let
~ 0h 1min
Česká republika Česká republika
Časový posun proti ČR
Stejný jako v ČR
Obsluhující letiště
PRG
Praha
PrahaPražský hradKarlův mostBlack-tailed prairie dog in Prague ZooStaroměstské náměstíStrahovský klášterPražský orlojNárodní muzeumCharles Bridge as seen from the Vltava River, Prague, Czech RepublicVyšehradThe Mini Eiffel Tower in Prague , Praha July 2012Lobkovický palác Tančící dům

Počasí jaro

Březen
Max: 9 °C
Min: 1 °C
Duben
Max: 15 °C
Min: 4 °C
Květen
Max: 19 °C
Min: 8 °C

Počasí léto

Červen
Max: 22 °C
Min: 12 °C
Červenec
Max: 25 °C
Min: 14 °C
Srpen
Max: 25 °C
Min: 14 °C

Počasí podzim

Září
Max: 20 °C
Min: 10 °C
Říjen
Max: 16 °C
Min: 6 °C
Listopad
Max: 9 °C
Min: 2 °C

Počasí zima

Prosinec
Max: 4 °C
Min: -1 °C
Leden
Max: 3 °C
Min: -2 °C
Únor
Max: 5 °C
Min: -2 °C

Letiště obsluhující Praze

Letiště poblíž Prahy

Hlídač akčních letenek

Hlídač akčních letenek

Přihlášením vyjadřuješ souhlas s podmínkami zpracování osobních údajů. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Nová aplikace na akční letenky

Nově můžete odebírat naše akční letenky zdarma také přes naší novou aplikaci. Obletsvet.cz - aplikace na akční letenky

Poslední tipy na akční letenky

zakynthos
🌴 Dovolená
🎉 4 990 Kč
Bologna
✈️ Zpátečka
😎 1 155 Kč
zakynthos
🌴 Dovolená
😍 7 990 Kč
Neapol
✨ Víkendovka
🔥 1 442 Kč
rim-pohled
✈️ Zpátečka
🤩 1 258 Kč
Pohled na estoské hlavní město Tallin
Stockholm
Riga
🤘 Multi-city
🎉 2 073 Kč
Další akční letenky
Schovat

Zůstaňte v kontaktu Důležité odkazy O ObleťSvet.cz